SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pytanie odnośnie podciągania w planie

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich.
Niedawno zacząłem moje drugie FBW, które wygląda tak:

Przysiad 5x5
Wyciskanie sztangi na skosie 5x5
Wiosłowanie sztangą w opadzie 5x5
Spięcia brzucha 3x15

Za jakiś czas (dokładnie na początku trzeciego tygodnia tego planu) będę miał u siebie drążek i poręcze. Jak myślicie, wcisnąć to do tego planu, czy zostawić na kolejny? Na pewno zamienię spięcia na unoszenie nóg w zwisie, ale co z podciąganiem i dipsami? Może w tym stylu

Przysiad 5x5
Wyciskanie sztangi na skosie 5x5
Wiosłowanie sztangą w opadzie 5x5
Podciąganie 3x8
Unoszenie nóg w zwisie 3x15

Problem jest taki, że wtedy miałbym dwa ćwiczenia na plecy, i to następujące po sobie... co radzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2025 lat Przeczytanych tematów 0
Hop, hop?
Jak nie macie czasu na odpowiadanie na całego mojego posta, powiedzcie chociaż, co z tymi superseriami - mogę czy nie?

Wybaczcie natręctwo.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 712 Napisanych postów 4351 Wiek 45 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57865
jak lubisz plany z mala iloscia cwiczen rob podcaganie na zmiane z wioslem, a dips z wycsikiem. ALe jezeli plan dobrze dziala nadal wrzuc dopiero w nastepnym

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź, Kris. :)
Kolejne pytania...
1. Po obecnym planie będę miał jakieś 5-6 miesięcy stażu. Nie jest to za mało, żeby zaczynać HST?
2. Pierwsze HST lepsze będzie z jednym zestawem treningowym, czy mogę od razu leieć z dwoma? Miałbym na oku zestaw polecany przez kilobba w poście podwieszonym.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 712 Napisanych postów 4351 Wiek 45 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57865
1. mozesz spokojnie zaczac HST, ale odpusc negatywy
2. lepiej dac jeden zestaw nawet w kilu 1wszych HST

np plan kilobb'a. Dodalbym wtedy tylko cos na barki

Przysiad/MC
Dips
Podciaganie
Wycisk hantli na barki

Zmieniony przez - kris4real w dniu 2009-07-30 19:28:50

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
1. mozesz spokojnie zaczac HST, ale odpusc negatywy
1. Czyli tylko 6 tygodni, czy czymś zastąpić? Negatywów jako takich i tak nie mógłbym robić, prędzej coś w stylu 3/2 albo 5 powtórzeń z maksymalnym ciężarem. No i poza tym, kiedy negatywy dodać?

2. lepiej dac jeden zestaw nawet w kilu 1wszych HST
2. Zapamiętam.

np plan kilobb'a. Dodalbym wtedy tylko cos na barki
Ale ptzecież plan kilobba zakłada coś na barki, o:
1. Przysiad/MC
2. Wyciskanie 15st/Dips.
3. Podciaganie w opadzie/Drazek.
4. Wyciskanie na barki.

Zatem, jeden plan:

Przysiad/MC
Dips
Podciaganie
Wycisk sztangi sprzed klatki

15x1, 10x2, 5x3, brak negatywów, 5% ciężaru dodatkowo co trening. Coś pominąłem?

Poza tym - sog leci.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 712 Napisanych postów 4351 Wiek 45 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57865
zrob po prostu 6tyg i po tym roztrenowanie, negatywy w stylu co opisales daj od 2 lub 3 HST, i tylko wtedy jak nie czujesz sie za bardzo przemeczony

serie, o ile pamietam kilobb robo 2 przez caly cykl. Decyzja nalezy jednak do Ciebie. Ale jestes po planie po 5 serii FBW, takze mozesz dac 2 caly cykl. Pamietaj zeby znalesc trening dla siebie trzeba na sobie po probowac:). Powodzenia

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
zrob po prostu 6tyg i po tym roztrenowanie, negatywy w stylu co opisales daj od 2 lub 3 HST, i tylko wtedy jak nie czujesz sie za bardzo przemeczony

Nooo, to jeszcze pytanie jedno (mam nadzieję, że Cię nie meczę):
Maksy mogę zmierzyć bezpośrednio po aktualnie wykonywanym FBW?
I czy jak już będę kończył pierwsze HST, to bezpośrednio po nim zmierzyć maksy dla kolejnego, potem SD i mogę jechać? Czy też przed mierzeniem maksów musi wystąpić jakaś przerwa?
Nie mogłem tego nigdzie znaleźć. Ale może nie szukałem zbyt wnikliwie. Zawsze opisany jest stan
Mierzenie maksów / SD / HST
A nie ma ani słowa o tym, co jest przed mierzeniem maksów.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 712 Napisanych postów 4351 Wiek 45 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57865
teraz robisz odrazu po FBW pon sr piatek 15 10 5tki i tak samo odrazu po skonczony HST po czym robisz roztrenowanie

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1907 Wiek 47 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8317
Vanilla HST (plan proponowany na forum w USA):

Przysiad/MC
Lawka/Dips
Podciaganie sztangi/Podciaganie
Barki

Ja robie:

Przysiad/MC
Dips
Podciaganie

Obecnie tylko

Dips 2s
Podciaganie 2s
Do tego jakies sprezyny rozciagam, evill wheel.

Bo sprzedalem caly sprzet.

Co do ilosci serii to dla mnie 2 s to najlepsza liczba. Po pierwszej wlasciwej nie jestem w stanie zrobic drugiej z zaplanowana iloscia powt. Wiec po co robic trzecia? Robilem wiecej i nie bylo roznicy.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
kri
Dzięki. :)

kilobb
Dzięki. :)

Przy okazji zapytam, bo zawsze mnie to ciekawiło - w planach, gdy pisze "podciąganie", chodzi o jakiekolwiek podciąganie, w którym czuję się mocny?
Czy o podciąganie podchwytem?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 712 Napisanych postów 4351 Wiek 45 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57865
podwchywt zaangazuje lepiej biceps:)

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie i dips

Następny temat

Plan do oceny

electro
Polecane artykuły