witam,
Panowie czytam i czytam nt diet bo potrzebuje troszke zrzucić tłszczyku...
O mnie:
wiek 25 lat
trening 6 msc
wzrost 184 cm
waga 83 kg
biceps 38 cm
ogolnie jestem zalany tluszczem, brzuch pyski itp.
Chcę ulozyc odpowiednia diete ale prawda taka że co artykuł to inny sposob obliczania zapotrzebowania i inne warotsci wychodzą. wezmy np
https://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna-t231127.html
wychodzi mi że moje zapotrzebowanie to 30*83 co daje 2490 kalorii
w innym poscie pisało ze zapotrzbowanie liczy sie tak. 24 x waga x wspolczynnik wysiłku co dla mnie było by: 24x83x1,1 czyli 2191
i jeszcze inny wzor:
BMR - Podstawowa przemiana materi
BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) + 5
ktorego wzoru zatem mam sie trzymac by wyliczyc sobie kalorie i rozpisać diete?
pozdr
Panowie czytam i czytam nt diet bo potrzebuje troszke zrzucić tłszczyku...
O mnie:
wiek 25 lat
trening 6 msc
wzrost 184 cm
waga 83 kg
biceps 38 cm
ogolnie jestem zalany tluszczem, brzuch pyski itp.
Chcę ulozyc odpowiednia diete ale prawda taka że co artykuł to inny sposob obliczania zapotrzebowania i inne warotsci wychodzą. wezmy np
https://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna-t231127.html
wychodzi mi że moje zapotrzebowanie to 30*83 co daje 2490 kalorii
w innym poscie pisało ze zapotrzbowanie liczy sie tak. 24 x waga x wspolczynnik wysiłku co dla mnie było by: 24x83x1,1 czyli 2191
i jeszcze inny wzor:
BMR - Podstawowa przemiana materi
BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) + 5
ktorego wzoru zatem mam sie trzymac by wyliczyc sobie kalorie i rozpisać diete?
pozdr
Krzysztof Piekarz
) i później z tego średnią i gotowe 
