Szacuny
2
Napisanych postów
569
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
5537
jak myslicie które rzuty sa najbardziej bolesne dla upadającego tak se mysle i mysle i wymyslic nie moge , zakładajac ze jest równa choc betonowa powierzchnia , bo wiadomo krawezniki robią swoje ,a pytam tak z czystej ciekawosci, bo kto wie moze kiedys przyda mi sie to info
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."
_SFD JUJITSU TEAM_
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."
Szacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
A dla mnie najbardziej boli jak gość zrobi na mnie ostrzejszą wersję o-goshi lub goshi guruma tzn. "idzie za mną" do parteru po rzucie i ląduje na mnie "niechcący" upadając łokciem na mojom przeponę lub okolicę.
Szacuny
1
Napisanych postów
418
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
19137
Np. Kata guruma, najlepiej w wersji "na glowe" :)
Ippon seoi nage, jak sie dobrze wkreci tez jest bolesny.
Te guruma, w wersji ushiro tez,no generalnie kazdy rzut powinien troche bolec.
Szacuny
1
Napisanych postów
178
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
1340
Tak jak powiedzial Ravenlord KAZDY, jak ktos nie umie padac to ma pozamiatane.
Natomiast najgorzej pada sie na O SOTO GARI i ASHI BARAI i nie wazne ile sie trenuje upadki na te rzuty sa wyjatkowo nieprzyjemne, zarowno dla poczatkujacego jak i starego wyjadacza.
Szacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
I to nie trzeba wcale szukać twardych powierzchni bo na macie można stracić dech. Na chodniku, przy dobrym rzucie człowiek zachowuje się pewnie podobnie do arbuza :)
Szacuny
41
Napisanych postów
4008
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
37791
ura-nage, o uchigari z podniesieniem drugiej nogi. Generalnie w walce praktycznie żaden rzut mnie nie boli, moze to kwestia rozluznienia i adrenaliny. A na treningu te co napisalem
Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO
Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin