Szacuny
2
Napisanych postów
315
Wiek
39 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
9837
Można powiedzieć że zarówno przed, w trakcie i po treningu pewien rodzaj rozciagania mięśni trenowanych bedzie miał poztywny efekt. Brak dobrego przygotowania do wysyłku zwieksza ryzyko kontuzji dlatego przed treningiem obowiązkowo rozgrzewka, w trakcie robienia gróp mięśni np klata =>rozpiętki, kazdą partie mięśni po treningu gdy są lepiej ukrwione warto porozciągać w określony sposób...
Szacuny
7
Napisanych postów
1442
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
8283
No dobra. Zatem rozciaganie powinno byc nieodzownym elementem kazdego treningu. Zawsze po treningu powinnismy sie rozciagac. I czy teraz, rozciagajac miesnie plecow kregoslup bedzie mniej podatny na kontuzje? Poniewaz zaczynaja mi sie problemy z kregoslupem a przyznam ze nigdy sie nie rozciagalem. Moje ruchy coraz to bardziej sie skracaja i zauwazam ze jest to duzy problem. U mnie na silowni w ktorej to bylem instruktorem, oraz na silowni w ktorej cwicze, nikt sie nie rozciaga xD Wszystkie "Karki" cwicza duzymi ciezarami bez rozciagania. I przyznam ze nie maja zadnych mocnych kontuzji. A mi juz sie kregi przestawiaja xD
Pozdrawiam
NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)
Szacuny
7056
Napisanych postów
63258
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
787429
Dla mnie rozciąganie po treningu równie istotne jak rozgrzewka wyciszenie mięśni , poprawa regeneracji, utzrymanie zakresu ruchomości stawów , brak przykurczy w mięśniech . Głównie dbam o rozciąganie dolnego grzbietu i mięśnie przykręgosłupowych
PS
Mawashi ja gdzieś czytałem że nie powinno się rozciągać dynamicznie choć przypuszczam ze po dokładnej rozgrzewce cardio lekki streching dynamiczny nie zaszkodzi.
Szacuny
294
Napisanych postów
17217
Wiek
47 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
86319
Dokładnie chodzi o lekki dynamiczny streching. Wymachy, wypady, skłony z pogłębieniem, etc. Tak naprawdę często stanowią element rozgrzewki i nawet nie wiemy, że tak definiuje się taki rodzaj ćwiczeń
"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"
Szacuny
2
Napisanych postów
315
Wiek
39 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
9837
Do michal.z
I czy teraz, rozciagajac miesnie plecow kregoslup bedzie mniej podatny na kontuzje? (Odpuść Przysiady z dużym cierzarem a Martwy ciąg wywal na 3 tyg )
Poniewaz zaczynaja mi sie problemy z kregoslupem a przyznam ze nigdy sie nie rozciagalem.(tu masz odpowiedz zacznij je rozciągać ale nie tylko skłony w dół, takze rozne rodzaje mostków... kołysek, skrętoskłony do wyprostu by przygotować i wzmocnić m.grzbietu...
"U mnie na silowni w ktorej to bylem instruktorem, oraz na silowni w ktorej cwicze, nikt sie nie rozciaga xD Wszystkie "Karki" . I przyznam ze nie maja zadnych mocnych kontuzji. A mi juz sie kregi przestawiaja xD"
(zacznij sie rozciągać stary a jak chcesz być takim karkiem to wez sobie deke na stawy :P )
pozdro
Szacuny
60
Napisanych postów
4804
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
44754
michal.z pomin tematy, w ktorych sie nie znasz deka jest super na stawy, a jeszcze lepsze daje efekty w polaczeniu z dodatkowym kolagenem w diecie. deki jak psow w polsce, do wyboru do koloru.
a wracajac do tematu, rozciaganie przed treningiem to pomylka, nie wiem czy osoby, ktore polecaja tutaj takie zabiegi w ogole trenuja cokolwiek. miesien po strechingu nie ma juz takiej sily skurczu jak przed.
Szacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
hej a co powiecie o moim kolesiu, typ przychodzi z dworu na silke ,zimno jak h... a on bez rozgrzewki, zaczyna sie mocno rozciagac statycznie po czym odrazu przystepuje do maxa np 130 na klate bez rozgrzewkki i nic sobie nie robi!!