Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714

0:0

"Krwi własnej nie szczędzić! tak mi dopomóż Bóg..."

...
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
W I Rundzie gramy z Austrią Wiedeń. Nie da się ukryć, że z tych pięciu zespołów na które mogliśmy trafić ten jest najsłabszy. Mimo wszystko szanse oceniam na 50-50, ale jeżeli zagramy dwa takie mecze jak ten pierwszy ze Szwajcarami to jest duża szansa na udział w fazie grupowej.

...
Polskie kluby nie powinny obawiać się takiej "firmy" jak Austria Wiedeń,
w końcu musimy z takimi wygrywać.
A Austriacy szału w lidze nie pokazują,
zdobyli 12 punktów w 7 meczach.
...
Austria Wieden to leszcze, juz dawno powinni poledz z polska druzyna, ale mieli duzo szczescia. Nie wiem, jak tam u nich teraz z forma, ale i tak to zadna potega, na pewno sa w zasiegu Lecha.

...
Jeżeli Lech zagra na normalnym poziomie to powinien sobe poradzić. Chociaż Austria to doświadczony zespół, no ale jak Bąk cały czas ma tam miejsce w składzie to chyba nie jest tak źle.

Erm, ja pamiętam, że w ostatnich sezonach Austria dwukrotnie eliminowała pewną polską drużynę.

Zmieniony przez - Black Pete w dniu 2008-08-29 18:33:46

...
pamietam oba dwumecze.

i nie sadze, zeby w tych dwumeczach Austria byla lepsza.

na Lazienkowskiej w obu dwumeczach Legia byla zdecydowanie lepsza. duzo okazji stwarzali, choc nie przekladalo sie to na strzelone bramki.

w Wiedniu mecze byly w miare wyrownane.

pamietam tez piekna bramke Juniora, to byl gol numer 100 dla Legii w europejskich pucharach

jak Lech zagra tak jak pierwszy mecz z Grasshoperem, to Austria polegnie.

tak to bylo w przegranym meczu w Wiedniu

Niezasłużona porażka

Do Wiednia Legioniści pojechali osłabieni brakiem Jacka Zielińskiego, Dicksona Choto, Veselina Djokovica oraz Jacka Magiery. Ten ostatni nabawił się mało groźnego urazu podczas typowych zajęć w tygodniu. Przed samym spotkaniem ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta. Wynik paść mógł niemal każdy. Obie drużyny miały prezentować teoretycznie wyrównany poziom. Dodatkowym atutem gospodarzy mieli być kibice austriaccy. Ten mecz Pucharu UEFA ma tak naprawdę podwójne znaczenie. Otóż poza wynikiem czysto sportowym liczy się także rywalizacja między Polską i Austrią - sąsiadami w rankingu klubowym UEFA. O godzinie 20:15 przyszedł czas na pierwszy gwizdek arbitra tego meczu.

Spotkanie zaczęło się od ostrożnych ataków z obu stron. Jednak już po pierwszych pięciu minutach do zmasowanego ataku przystąpili legioniści! W ciągu 40 sekund bramkarz gospodarzy musiał wybijać dwa niezwykle groźne strzały – Saganowskiego z woleja oraz Poledicy z główki. W 11 minucie Tomasz Kiełbowicz uderzył z wyskoku z 16 metrów! Strzał był niezwykle efektowny, ale golkiper Austrii jakimś cudem obronił ten strzał. W 15 minucie Surma uderzył z prawej strony w słupek, w dobitce Włodarczyk także uderzył w słupek! Była to niesamowita okazja do objęcia prowadzenia. W tym czasie Austria Wiedeń w ogóle nie istniała na placu gry! Legia dominowała w każdym elemencie i nie podlegało to żadnej dyskusji. W 25 minucie Dariusz Dudek uderzył blisko „okienka” w boczną siatkę. W 27 minucie gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję i stało się to dzięki... Jóźwiakowi! Marek tak niefortunnie uderzył piłkę głową, że upadła ona tuż przed nogami Vastica, ale na szczęście Artur Boruc był na posterunku. W 35 minucie powinien być karny dla Legii po faulu na Saganowskim, jednak ukraiński arbiter milczał. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, ze wskazaniem na Legię.

W drugiej połowie kilkakrotnie interweniować musiał Boruc, ale nie były to raczej groźne strzały. Legia kontrolowała przebieg gry i stwarzała co jakiś czas bardzo dobre sytuacje. W 59 minucie gospodarze uderzyli tuż obok słupka bramki Boruca. W 64 minucie Łukasz Surma strzelił w poprzeczkę, ale... własnej bramki!! Na szczęście na poprzeczce się skończyło. Wyraźnie Legionistom zaczęło brakować sił i pomysłu na grę, ale trener Kubicki twardo trzymał się jednego składu. W 66 minucie po dużym zamieszaniu na przedpolu Austrii zwycięsko z opresji wyszedł golkiper wiedeński. W 71 minucie gracz z Wiednia uderzył tuż obok „okienka” w boczną siatkę. W 74 minucie „Jarza” uderzał głową po rzucie rożnym, ale niecelnie. Dziewięć minut później było już niestety 1:0 dla Austrii Wiedeń. Gracz gospodarzy uderzył z 30 metrów nie do obrony. Co ciekawe była to 3 groźna akcja Austrii w tym meczu! W 92 minucie czarnoskóry napastnik Austrii znalazł się sam przed Borucem, ale uderzył obok bramki. Po niezłym meczu Legia przegrała z Austrią Wiedeń 1:0. Wynik ten jest na pewno niesprawiedliwy i krzywdzący, ale kto powiedział, że piłka nożna jest sprawiedliwa. Wszystko rozstrzygnie się w rewanżu.

Zmieniony przez - erminho w dniu 2008-08-29 18:47:42

...
W każdym razie trzeba będzie Legię pomścić.

...
Lech trafił świetnie, najlepiej jak mógł sprawa awansu do grup wydaje się być bliższa niż przed losowaniem Austria to są "worki" do oklepania. Lech wystawi w Wiedniu najsilniejszy skład i może powalczyć tam nawet o wygraną a u przypieczętuje awans. Dobrze, że gramy pierwszy mecz na wyjeździe.