SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta redukcyjna-pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4168

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3145
Straciłam chyba póki co motywacje na diety :((( Dzisiaj zjadłam kilka kostek czekolady i duże lody :(( Nie mam siły nic, nawet na siłownie nie poszłam :( Mam nadzieje że to chwilowy stan..kobiety chyba czasem tak mają ;p
Co myślicie o reduktorach apetytu? Jogger na jednym z forów polecił San Vanquish..ktoś moze o tym słyszłał, bo w necie nie ma żadnych opini na ten temat?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3145
Myslalam też dzisiaj o założeniu dziennika.Może to wzmoże moją motywację..tylko jak mysle o wrzuceniu swoich fotek...ehhhhh :((
...
Napisał(a)
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 189 Napisanych postów 65575 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie marudz , clearwater wkleila swoje zdjecia i nic sie nie stalo, nie masz co sie bac
Jakby co to tez nie jest obowiazkowe
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3145
Dzisiaj mam typową kobiecą załamkę..nawet zakupy nie pomogły :(
Jak się otrząsne to założe dziennik. Mam nadzieję że ktoś go będzie śledził i dodawał mi sił i motywacji..póki co jeste z tym sama, wszystkie moje koleżanki to lenie okropne i namówic je na wspólne bieganie czy dietę to zadanie niewykonalne :P
Patrzyłam Obli na Twój dziennik, jestem pod wrażeniem..super!
Mój największy problem życiowy to łydka-41cm (ja się łudzę że da się coś z tym zrobic,mama nazywa to darem losu i nie widzi szans,ale ja walcze i ciągle mam nadzieję)
pozdrawiam i dobrej nocy życze :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dietę prowadź sama, biegaj sama. Zobaczą efekty i pójdą za Tobą. Taka psychika kobiety, że nie szuka co jest dobre, tylko idzie za innym któremu dobrze idzie.
W przeciwieństwie do obliques, dziewczyna zainteresowała się temat, dietą, sprawdza co na nią działa, rozwija wiedzę na dany temat i babka jest jak miód

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-08-20 23:04:47
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3145
Zgadzam się Skalar z Tobą. Ja na nikogo nie patrze i za nikim nie idę. Na siłownie zapisałam się sama, na basen chodziłam sama, biegam sama itd..Niektóre koleżanki dziwią się że samej mi się "chce" (nie wiedzą co tracą), ale mi udało się pokochać sport i tak już zostało..czasem oczywiście przychodzą chwile kryzysu, ale następnego dnia jest jak dawniej
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3145
Witam.Ułożyłam swoją dietę, jest w dzienniku treningowym. Może zajrzysz Skalar
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3145
Proszę o ocenę diety redukcyjnej

7.00
płatki owsiane 40g 4,8/2,9/25 - 146kcal
2 orzechy włoskie 10g 1,6/6,0/1,15 - 65kcal
1 całe jajo + 1 białko 12/5,0/0,7 - 95kcal
owoc (np.jabłko lub brzoskwinia lub grejpfrut)
Łącznie: 18,4/13,9/26,9 - 306kcal
10.00
makaron pełne ziarno/ryż/kasza gryczana 30g 4,6/0,4/20,4 104kcal
mięso mielone z indyka 100g 19,2/0,7/0 - 90kcal
pomidory z puszki (nie wliczone do bilansu)
Łącznie: 23,8/1,1/20,4 - 194kcal
13.00
chleb razowy 50g 2/0,5/17 - 98kcal
pierś z kurczaka 100g 22/1,5/0 - 100kcal
warzywa (nie wliczone do bilansu)
Łącznie: 24/2/17 - 198kcal
15.30
ryż brązowy/makaron/kasza gryczana 40g 2,85/0,76/27 - 129kcal
pierś z kurczaka,indyka,wołowina,cielęcina 100g 22/1,5/0 -100kcal
olej lniany 15ml - 0/13,8/0 - 124kcal
warzywa (nie wliczone do bilansu)
Łącznie: 24,9/16/27 - 353kcal
18.30
tuńczyk lub makrela 100g 21/1,2/0 - 96kcal
warzywa (nie wliczone do bilansu)
Łącznie: 21/1,2/0 - 96kcal
21.30
Whey na wodzie (lub w dni treningu na mleku) - 135kcal (BTW nie wliczone do bilansu)
serek wiejski 90g 11/3,9/3 - 90kcal
Łącznie : 11/3,9/3 225kcal

Łącznie: 123/38,1/94,3 - 1500 kcal

Treningi: poniedziałek, środa, piątek (siłowe+aeroby)

po treningu
: banan lub inny owoc (ok. 1/0,3/21,8 - 100kcal)

Zmieniony przez - julita23 w dniu 2008-08-28 21:57:58
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8505
7.00
płatki owsiane 40g 4,8/2,9/25 - 146kcal
2 orzechy włoskie 10g 1,6/6,0/1,15 - 65kcal
1 całe jajo + 1 białko 12/5,0/0,7 - 95kcal
owoc (np.jabłko lub brzoskwinia lub grejpfrut)
Łącznie: 18,4/13,9/26,9 - 306kcal

Płatki owsiane suche jesz czy robisz omlet z jajkami? Odrobiną mleka możesz śmiało zalać :)

10.00
makaron pełne ziarno/ryż/kasza gryczana 30g 4,6/0,4/20,4 104kcal
mięso mielone z indyka 100g 19,2/0,7/0 - 90kcal
pomidory z puszki (nie wliczone do bilansu)
Łącznie: 23,8/1,1/20,4 - 194kcal

Brak tłuszczu. Warzywa weź surowe, idealna pora na to. Od konserwowych dużo lepsze i tak mrożone. Polej je oliwa z oliwek extra vergine. Mięso mielone, imo, jest kiepskie na redukcji. Kto wie co tam jest...

13.00
chleb razowy 50g 2/0,5/17 - 98kcal
pierś z kurczaka 100g 22/1,5/0 - 100kcal
warzywa (nie wliczone do bilansu)
Łącznie: 24/2/17 - 198kcal

Jeśli to posiłek przedtreningowy to odpada. Tutaj chleb razowy się nie nadaje, daj lepiej makaron razowy/ryż brązowy z poprzedniego posiłku a tam wrzuć chleb. Warzyw przed treningiem nie polecam :)

15.30
ryż brązowy/makaron/kasza gryczana 40g 2,85/0,76/27 - 129kcal
pierś z kurczaka,indyka,wołowina,cielęcina 100g 22/1,5/0 -100kcal
olej lniany 15ml - 0/13,8/0 - 124kcal
warzywa (nie wliczone do bilansu)
Łącznie: 24,9/16/27 - 353kcal

Jeśli potreningowy: ryż brązowy zamień na biały. Taki jest dopuszczalny (i lepszy) właśnie po treningu. Tłuszczu też radzę tutaj unikać, spowalnia wchłanianie.


18.30
tuńczyk lub makrela 100g 21/1,2/0 - 96kcal
warzywa (nie wliczone do bilansu)
Łącznie: 21/1,2/0 - 96kcal
21.30
Whey na wodzie (lub w dni treningu na mleku) - 135kcal (BTW nie wliczone do bilansu)
serek wiejski 90g 11/3,9/3 - 90kcal
Łącznie : 11/3,9/3 225kcal

białka nigdy nie stosowałem, więc nie poradzę czy dobrze :) O której chodzisz spać?
1500 kcal to chyba troszkę za mało. Ile wyszło Tobie zapotrzebowania? Poniżej 1,5 g/kmc to skromnie, ale obserwuj swoje ciało by sprawdzić jak sobie radzi.
Jeśli mnie posłuchasz i wymienisz kolejnością posiłki z razowcem i makaronem/ryżem brązowym to dodaj ich trochę by mieć więcej węgli przed posiłkiem




Eee... wlasnie patrzę, że to post sprzed kilku dni. Nie wiem jak tu trafiłem, przeglądałem ostatnio dodane, tak mi się wydawało przynajmniej


Zmieniony przez - Venomik w dniu 2008-08-28 22:36:45
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3145
Płatki zalewam woda i dodaje orzechy.
Treningi mam od 16 do 19 także przedtreningowy posiłek to ten z 15,30.
Moje zapotrzebowanie to 1740 ale odjęłam sobie 300 na redukcji. Poza tym warzyw nie liczyłam do bilansu, a to zawsze parę kcal więcej..

Venomik ja wykasowałam poprzenią wypowiedz i dodałam dietę dzisiaj, także aktualna jak najbardziej :)


Zmieniony przez - julita23 w dniu 2008-08-28 22:44:43
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jeszcze raz prosze o pomoc

Następny temat

tluszcze

electro
Polecane artykuły