SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Nierówno mierny rozrost

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4684
jest taka sprawa ze:
cwicze na mase planem ogólno rozwojowym joe weidera dla poczatkujacych przed przystapieniem do cwiczen pomierzyłem sobie obwody uda, klatki, ramienia, karku i teraz po 2 miesiacach cwiczen zmierzyłem sie znowu zeby sprawdzic postepy w wadze nie duzy wzrost bo kilogram ale w obwodachspory postep nawet zaskoczony jestem ale jedna sprawa mnie zdziwiła: przed treningami obwod obydwu ud był 57,5 cm a teraz lewe 60 a prawe 62 cm inie podoba mi sie to ze nie sa takie same cwiczenia jakie wykonuje na nogi to przysiad z sztanga na barkach i z przodu i hak przysiad. Itearz moje pyatnie jest takie co robie zle? czy bardziej sie przechylam naprawa noge czy co? no i teraz jak nadrobic lewa noga te braki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
wiekszosc nas jest praworeczna, wiec juz samo to uwarunkowanie wplywa na nierownomierny rozrost masy miesniowej, a dodatkowe asymetrie w innych odcinkach ciala jeszcze bardziej zaburzaja strukture. Powtorze sie jak wczesniej isc do fizjoterapeuty.

A co do wypowiedzi Filasa ze asymetryczne to DNO, to nie wszedzie sprawdzaja sie cwiczenia symetryczne ale kazdy ma swoje zdanie i trzeba je uszanowac.

Zmieniony przez - rudziuchna w dniu 2008-03-23 00:27:54
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 95579
Moze to zla technika wykonywania ciczenia a moze jestes tak uwarunkowany genetycznie.Bo jak wiadomo polowki naszego ciala nie sa symetryczne i jest tak u kazdego w mniejszym lub wiekszym stopniu

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2401
j.w.

ja zanim zacząłem ćwiczyć lewy biceps 32 prawy 34
teraz prawy 36 lewy 35
lewy mi już goni prawy
to zależy od genetyki

każdy za każdym stoi, nikt sie nie boi!!!

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 25954
Jak juz wyzej chlopaki napisali dysproporcje powstają przez czynniki zależne jak i te niezależne od nas. Czynnikiem niezależnym jest genetyka . Czynnikami zależnymi od nas są czesto dziwna moda trenowania na silowni ktore jest malo przemyslane i czesto nazywam je sezonowym . O co mi chodzi ostatnio mężczyźni dążą do uzyskania sporych wymiarów ramion, a o nogach nietety juz zapominają Ty widze ze jednak je trenujesz wiec beda z Ciebie ludzie.

Sposobem na dysproporcje ciała poza zmiany sztangi na hantle co czasem w zupelnosci wystarcza jest walka z nimi poprzez zastosowania priorytetu treningowego. W przypadku splita a nawet w przypadku lzejszej wersji FBW mozna taki priorytet zastosowac. W przypadku ciezkiej wersji FBW takiej potrzeby nie ma bo i tak przyrosty rusza rownomiernie na calym ciele choc pozornie wyglada na to ze biceps czy triceps praktycznie nie sa trenowane. Siady zalatwiaja wszystko.Gdy jakaś grupa mięśniowa ma za małe wymiary w porównaniu do reszty grup mięśniowych, stosujemy wobec niej nieco wiekszy priorytet ,co to znaczy . Chodzi o to ze cwiczymy ją na początku naszego tygodnia treningowego, a sesje treningową obejmującą parę grup mięśniowych jak ma sie to w splicie, w tym także tą zaniedbaną, zaczynamy właśnie od niej.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
mozesz miec asymetryczne ustawienie miednicy i wtedy jest inne obciazenie konczyn dolnych (jedna noge bardziej obciazasz ) - ja tak mam i wiekszy czworoglowy mam w lewej a mniejszy w prawej (bardziej obciazam lewa noge) - proponuje robic cwiczenie oddzielenie na noge w ktorej jest mniejszy obwod
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4684
czyli np po treningu dodatkowo przysiad na jednej nodze tej ktoa jest mniejsza?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
mozesz po terningu a mozesz w trakcie treningu
cwiczenie asymetrycznie np. wyprost w stawie kolanowym na maszynie (na czworoglowy)robic oddzielnie prawa i oddzielnie lewa (wiecej serii na ta ktora jest oslabiona). Ale powiem CI tak ze najwazniejsze jest zdiagnozowanie czy Twoj uklad ciala jest symetryczny bo jesli bedziesz sobie cwiczyc asymetrycznie (wiecej serri na slabsza noge) a nie usunie sie przyczyny lezacej w ustawieniu ciala (np. miednicy) to mozesz sobie cwiczyc ile chcesz a i tak bedziesz miec asymetryczny rozrost.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4684
Dobra ale jak to sprawdzić? Wogole to dziekuje ze odpowiedz:)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
udac sie do fizjoterapeuty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4684
aaa rozumiem a czy podobnie sie to ma do tego ze rowniez najszerszy grzbiety prawy mam wiekszy?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 5116
poszukaj postow o dysproporcjach, a rada, zeby mocniej cwiczyc slaba strone to DNO . a dlaczego? tego dowiesz sie w wyszukanych postach..
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASS - Hatodex

Następny temat

Prawy cyc mniejszy od lewego??

Shoty
Polecane artykuły