SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Proszę o Ocenę treningu..

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16
Witam Wszystkich mam tu Taki trening ułożyłem go dosyć niedawno i proszę o ocenke :) Szczególnie zależy mi na rzeźbie :)

PONIEDZIAŁEK:
Klatka piersiowa:
-Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 5x15
-Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej-głową w górę 5x15
-Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej-głową w dół 5x15
-Rozpiętki w siadzie na maszynie 5x15
-Wyciskania poziome w siadzie na maszynie 5x15

WTOREK:
Mięśnie Grzbietu i Naramienne
-Wyciskanie sztangi zza głowy 5x15
-Unoszenie sztangielek bokiem w górę 5x15
-Podciąganie konca sztangi w opadzie 5x15
-Podciąganie sztangielki w opadzie 5x15
-Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 5x15
-Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem (nachwyt)5x15
-Wznosy barków "Sztrugsy" 5x15

ŚRODA:
Biceps i Triceps:
-Uginanie ramion ze sztangą na "modlitewniku" 5x15
-Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt "młotkowy")5x15
-Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 5x15
-Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 5x15
-Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 5x15
-Prostowanie ramion na wyciągu w płaszczyźnie poziomej stojąc 5x15
-Prostowanie ramienia podchwytem na wyciągu stojąc 5x15

CZWARTEK:
Nogi I Brzuch:
-Skłony tułowia z linką wyciągu klęcząc 5x15
-Skłony w leżeniu głową w dół 5x15
-Unoszenie nóg w leżeniu na skośnej ławce 5x15
-Prostowanie nóg w siadzie 5x15
-Wypychanie ciężaru na suwnicy (maszynie) 5x15
-Wspięcia na palce w siadzie 5x15
-Wypychanie ciężaru na maszynie/suwnicy palcami nóg 5x15
(jeżeli chodzi o nogi staram się nie robić przysiadów ponieważ mam problemy z kolanami i niedałbym rady ich robić więc staram sie je czymś zastąpić...)

To by było na tyle prosze o komentarze i ocenki... a i oczywiście nie przerażajcie się ilością serri i powtórzen czasami robie troszke mniej... POZDRO!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1323 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21774
no to nap jak bm robił 3 serie po 30 powtórzen to też to samo? co Ty wkręcasz .. No ale wkoncu seria jest serią no nie ? hehe ;)

Tak, to jest to samo. Nie na każdego działa ta sama liczba powtórzeń, jedni muszą robić powyżej piętnastu, innym nie idzie już powyżej dziesięciu. To jest po prostu kwestia indywidualna.
Jasne, są pewne założenia - np typowe powtórzenia na masę są w granicach 9-12... ale, jak wspomniałem, dla każdego co innego.

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1323 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21774
a i oczywiście nie przerażajcie się ilością serri i powtórzen czasami robie troszke mniej...

Ale w planie masz np 25 serii na klatę... jak dla mnie plan jest po prostu przeładowany. Poczytaj jeszcze raz Atlas Ćwiczeń.

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16
Ale w planie masz np 25 serii na klatę... jak dla mnie plan jest po prostu przeładowany. Poczytaj jeszcze raz Atlas Ćwiczeń...


No ok ale każda ławeczka ma inne działanie a mi narazie chodzi o jak najlepsze efekty nad klatą i brzuchem ...
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2295 Napisanych postów 5807 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 218361
Więcej nie znaczy lepiej.

Całą klatkę załatwisz w 2 wyciskaniach- płasko i skos.

Przetrenujesz się i efektów żadnych nie będzie.

Na duże partie 3 ćwiczenia po 4 serie. Na małe 2 po 4.

POZDRO
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1323 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21774
No ok ale każda ławeczka ma inne działanie a mi narazie chodzi o jak najlepsze efekty nad klatą i brzuchem ...

Co nie znaczy że masz klatę katować 25 seriami.
Powtórzę co napisałem wcześniej: poczytaj jeszcze raz Atlas Ćwiczeń.
Poza tym daj jakieś dane o sobie: waga, wzrost, staż itp...

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 5942
cobrasos
widze,ze twoja wiedza z zakresu metodyki treningu zatrzymala sie gdzies na latach 70-tych?
czyli:
trening "NA MASE"=malo cwiczen,serii i powtorzen,duzy ciezar.
trening "NA RZEZBE"=duzo cwiczen,serii i powtorzen,maly ciezar.
to bylo kiedys....
...a dzisiaj juz wiemy,ze:
to,czy w danym momencie wiekszy nacisk kladziemy na rozbudowe umiesnienia,czy na jego rzezbienie,zalezy w glownej mierze od odpowiedniej diety oraz treningu aerobowego.
(jedyna technika,ktora ma bezposredni wplyw na spalanie jest skracanie przerw wypoczynkowych lub wrecz calkowita z nich rezygnacja(trening obwodowy)
wiemy rowniez,ze:
im wiecej bedziesz mial czystej masy miesniowej na swoim szkielecie,tym twoj organizm szybciej bedzie spalal tluszcz...wiec utrzymanie w programie ciezkich,zlozonych cwiczen,z odpowiednia objetoscia i intensywnoscia(jak przy sile i masie)-nadal jest warunkiem nieodzownym.
na koniec juz ostatnia uwaga:
zeby zaczac sie rzezbic,to najpierw trzeba miec co!
pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16
No a więc tak Edgart_666 dane już wpisane..
to może powiedzcie co powinienem poprawić w tych seriach jedną ławeczke odjąc napewno.. i??

POZDRO!!
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2295 Napisanych postów 5807 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 218361
Ja już powiedziałem co masz zrobić i ile ćwiczeń i serii wykonywać na jakie partie.

Spróbujże coś sam poprawić- powywalaj zbędne ćwiczenia tak by zmieścić się w proponowanym przeze mnie przedziale. Pozmieniasz to wtedy ocenimy.

Dostałeś wskazówki i teraz masz łatwiej.

POZDRO
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1323 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21774
cobrasos
Czawaj wszystko Ci napisał, teraz musisz sam pomyśleć. Po uszczupleniu planu zgłoś się ponownie.

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16
PONIEDZIAŁEK:
Klatka piersiowa:
-Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 5x15/12/12/10/8
-Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej-głową w dół 5x15/12/12/10/8
-Rozpiętki w siadzie na maszynie 3x15/12/10

WTOREK:
Mięśnie Grzbietu i Naramienne:
-Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki piersiowej szerokim uchwytem (nachwyt) 5x15/12/12/10/8
-Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) 4x12/10/10/8
-Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 5x15/12/12/10/8
-Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem (nachwyt)5x15/12/12/10/8
-Wznosy barków "Sztrugsy" 3x15

ŚRODA:
Biceps i Triceps:
-Uginanie ramion ze sztangą na "modlitewniku" 5x15/12/12/10/8
-Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt "młotkowy")5x15/12/12/10/8
-Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 4x15/12/10/8
-Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 5x15/12/12/10/8
-Prostowanie ramion na wyciągu w płaszczyźnie poziomej stojąc 5x15/12/12/10/8


CZWARTEK:
Nogi I Brzuch:
-Skłony tułowia z linką wyciągu klęcząc 5x15/15/12/12/10
-Skłony w leżeniu głową w dół DO ZMĘCZENIA..
-Prostowanie nóg w siadzie 5x15/12/12/10/8
-Wypychanie ciężaru na suwnicy (maszynie) 5x15/15/12/12/10
-Wspięcia na palce w siadzie 5x15/12/12/10/8
-Wypychanie ciężaru na maszynie/suwnicy palcami nóg 5x15/12/12/10/8


Czy może To wyglądać Tak?? Strasznie zależy mi na klacie i brzuchu i chce te mięśnie szybko sobie wyczwiczyć...

A i Zastanawiam się nad zakupem Tych Produktów:
http://allegro.pl/item266908243_glutamina_3oo_kaps_tauryna_vit_b6_trec_vip_.html
i
http://allegro.pl/item267775407_vitalmax_creatine_classic_300g_od_imperium_mocy.html

Gualtamina i kreatyna czy to dobry wybór?? Jeśli tak to jakie firmy możecie mi polecić Pozdrawiam!! :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1323 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21774
Powiedz mi, co jest trudnego w zrozumieniu sensu tych słów:

Na duże partie 3 ćwiczenia po 4 serie. Na małe 2 po 4.

?

Dlaczego wszędzie niemal masz po 5 serii? No chyba, że to już osobiste preferencje... swoją drogą nie wydaje Ci się, że po roku treningu powinieneś sobie sam radzić z układaniem planu?

Zmieniony przez - Edgar_666 w dniu 2007-11-21 13:31:37

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

O której godzinie najlepiej ćwiczyć?

Następny temat

Trening na mase [piorytet - klata] DO OCENY

electro
Polecane artykuły