Na forum duzo się pisze ze nalezy jesc ostatni posiłek 30-40 min przed snem. Ale jakie sa argumenty sa? powiedzmy ze jestem na redukcji. ok spowolni sie metabolizm, ale za to organizm przestawi się na czerpanie energii z tłuszczu(bo przecież najpierw czerpie energie z tłuszczu a pózniej z białka czy mieśni...
wiec jak to jest z tym jedzeniem na noc?
dzieki za odp.
I jeszcze jedno...Dlaczego podczas diet głodówek traci się duzo mieśni? przecież organizm w pierwszj kolejnosci bedzi wykozystywał energie z tłuszczu zapasoweg...(?)
Zmieniony przez - sihill w dniu 2007-09-20 23:09:20
wiec jak to jest z tym jedzeniem na noc?
dzieki za odp.
I jeszcze jedno...Dlaczego podczas diet głodówek traci się duzo mieśni? przecież organizm w pierwszj kolejnosci bedzi wykozystywał energie z tłuszczu zapasoweg...(?)
Zmieniony przez - sihill w dniu 2007-09-20 23:09:20
Krzysztof Piekarz
Ja tam wiem ze w nocy nastepują najwieksze procesy anaboliczne, rosniemy, regenerujemy się, etc. Aby procesy te mogły zachodzic spokojnie, nalezy spozyc w posiłku przed snem wyselekcjonowane białko - najlepiej srednio/wolnowchlanialne np. kazeina lub