...
Ja mam 15 lat. cwicze 3 miechy.mam 192cm jak zaczynalem wazyelm 82 treaz waze 96 na klate boire 94.moge czwiczyc 6 razy w tygodniu i ile czasu moge sie masowac jednym treningiem?dajcie jakies cwiczenia na plecy co moge juz robic i jakies wskazowki jak najklepiej cwiczyc
...
"ile czasu moge sie masowac jednym treningiem"
Tyle ile będzi na ciebie działać albo 6-8 tyg.
ps.Ja stosuje się do tego pierwszego.
Tyle ile będzi na ciebie działać albo 6-8 tyg.
ps.Ja stosuje się do tego pierwszego.
...
NIEWSKAZANE JEST DLA OSÓB MŁODYCH:
* Trenowanie na dużych ciężarach (czyli trening "na siłę": duże ciężary, mało powtórzeń zdecydowanie odpada!),
* Wykonywanie ćwiczeń typu "martwy ciąg",
* Wykonywanie ćwiczeń na stojąco (kręgosłup!),
* Stosowanie suplementów kreatyny,
* Stosowanie DOPINGU (w ogóle dopingu nikomu nie polecam, w żadnym wieku)!
* Zbyt intensywne trenowanie, w zbyt dużym wymiarze godzin w tygodniu,
Znalzłem to w internecie strona
[sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/index.html]
JESTEŚ MŁODY? (< 18 lat)?
=> Rób ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała: pompki, brzuszki, podciągania, delfinki etc.
=> Jak już musisz chodzić na siłownię - wykorzystuj małe i średnie ciężary, umiarkowana ilość treningów w tygodniu (np. program ACT)
Mając co najmniej 18-20 lat można zacząć solidniej trenować.
* Trenowanie na dużych ciężarach (czyli trening "na siłę": duże ciężary, mało powtórzeń zdecydowanie odpada!),
* Wykonywanie ćwiczeń typu "martwy ciąg",
* Wykonywanie ćwiczeń na stojąco (kręgosłup!),
* Stosowanie suplementów kreatyny,
* Stosowanie DOPINGU (w ogóle dopingu nikomu nie polecam, w żadnym wieku)!
* Zbyt intensywne trenowanie, w zbyt dużym wymiarze godzin w tygodniu,
Znalzłem to w internecie strona
[sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/index.html]
JESTEŚ MŁODY? (< 18 lat)?
=> Rób ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała: pompki, brzuszki, podciągania, delfinki etc.
=> Jak już musisz chodzić na siłownię - wykorzystuj małe i średnie ciężary, umiarkowana ilość treningów w tygodniu (np. program ACT)
Mając co najmniej 18-20 lat można zacząć solidniej trenować.
...
Denerwują mnie te wszystkie teksty że 14lat to za mało na ćwiczenia!!
Żeby ćwiczyć siłowo to OK. Ale dlaczego nie można ćwiczyć na mase itp.
Sam miałem 14lat jak zacząłem. Ćwiczyłem siady, mc i na stojąco. Żyje mi się dobrze
. Powiem więcej. Po odstawieniu ćwiczeń na dłuższy czas czułem się gorzej
. Po dłuuuuuuuugiej przerwie wróciłem i jest OK
PS. Nigdy nie robiłem ACT
Tylko split a moim 3 cyklem w wieku 14 lat było HST
Zmieniony przez - micbar15 w dniu 2006-12-01 19:32:03
Żeby ćwiczyć siłowo to OK. Ale dlaczego nie można ćwiczyć na mase itp.
Sam miałem 14lat jak zacząłem. Ćwiczyłem siady, mc i na stojąco. Żyje mi się dobrze
. Powiem więcej. Po odstawieniu ćwiczeń na dłuższy czas czułem się gorzej
. Po dłuuuuuuuugiej przerwie wróciłem i jest OK
PS. Nigdy nie robiłem ACT
Tylko split a moim 3 cyklem w wieku 14 lat było HST
Zmieniony przez - micbar15 w dniu 2006-12-01 19:32:03
,,Musisz zobaczyć''-najlepsze galerie Archiwum Kulturystyki
http://www.sfd.pl/Musisz_zobaczyć!!!!-t290648.html
http://www.sfd.pl/Galeria_na_życzenie-t309124.html
http://www.sfd.pl/Pajacyk_itp._-_Nabijamy_kasę_thx_to_micbar15_-t306581.html
...
Nie mam 15

,,Musisz zobaczyć''-najlepsze galerie Archiwum Kulturystyki
http://www.sfd.pl/Musisz_zobaczyć!!!!-t290648.html
http://www.sfd.pl/Galeria_na_życzenie-t309124.html
http://www.sfd.pl/Pajacyk_itp._-_Nabijamy_kasę_thx_to_micbar15_-t306581.html
...
Rob podstawowe cwiczenia, ale na duzej ilosci serii/powtorzen zamiast na duzych ciezarach.
Pierwszy rok ma cie ogolnie wzmocnic. Pozniej powoli sila...
A nawet cwiczenie na jakims tam 100kg ciezarze nie zrobi Ci krzywdy, jesli nie popelnisz bledu technicznego.
Ja cwicze od dziecka i wszystko jest OK. nigdy nie mialem kontuzji na silowni, a te co mialem poza silownia wyleczylem tr silowym:
https://www.sfd.pl/temat284100/
ZEASTAW A ; Zestaw cwiczen na sile:
-wyciskanie lezac =WL
-przysiady ze sztanga =WL 20powt
-wyciskanie sztangi stojac =0,6WL
-martwy ciag =WL 20 powt
-podciaganie na drazku podchwytem :tyle powt zeby zostaly 3 w zapasie
ZESTAW B ; Zestaw uzupelnieniajacy:
-podciaganie sztangi do brody(skroc zakres o polowe)= 0,5WL
-wyciskanie na lawce skosnej =0,7WL
-przysiady ze sztanga z przodu = 0,7WL na 20 powt lub 1,0WL na 10 powt
-wioslowanie ze sztanga = 0,7WL na 20 powt lub 1,0WL na 10 powt
-wyciskanie w waskim chwycie 0,8WL
-uginanie ramion podchwytem szeroko, siedzac (na biceps) 0,6WL
Gdzie nie wpisalem powt tam jest 10 powt.
WSZEDZIE MASZ 3 SERIE ROZGRZEWKOWE I 1 GLOWNA.
Bierz kalkulator w rece i jedz!
PON1 : ZESTAW A
SR1 : ZESTAW B
PT1 : ZESTAW A
PON2 : ZESTAW B
SR2 : ZESTAW A
PT2 : ZESTAW B
ITD...
Na pierwszym treningu przyjmij WL=30KG , nastepnym razem gdy robisz zestaw A przyjmujesz ze WL=35, pozniej WL = 40 itd...
Jesli kiedys nie wykonasz 10 powt po kolejnym dodaniu ciezaru to robisz tydzien przerwy i zaczynasz od polowy maxa... po jakims czasie znowu sie na czyms "wylozysz", ale juz opisalem co robic: tydz przerwy i "cofka"...
Jakies pytania?
Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-12-01 20:04:12
Pierwszy rok ma cie ogolnie wzmocnic. Pozniej powoli sila...
A nawet cwiczenie na jakims tam 100kg ciezarze nie zrobi Ci krzywdy, jesli nie popelnisz bledu technicznego.
Ja cwicze od dziecka i wszystko jest OK. nigdy nie mialem kontuzji na silowni, a te co mialem poza silownia wyleczylem tr silowym:
https://www.sfd.pl/temat284100/
ZEASTAW A ; Zestaw cwiczen na sile:
-wyciskanie lezac =WL
-przysiady ze sztanga =WL 20powt
-wyciskanie sztangi stojac =0,6WL
-martwy ciag =WL 20 powt
-podciaganie na drazku podchwytem :tyle powt zeby zostaly 3 w zapasie
ZESTAW B ; Zestaw uzupelnieniajacy:
-podciaganie sztangi do brody(skroc zakres o polowe)= 0,5WL
-wyciskanie na lawce skosnej =0,7WL
-przysiady ze sztanga z przodu = 0,7WL na 20 powt lub 1,0WL na 10 powt
-wioslowanie ze sztanga = 0,7WL na 20 powt lub 1,0WL na 10 powt
-wyciskanie w waskim chwycie 0,8WL
-uginanie ramion podchwytem szeroko, siedzac (na biceps) 0,6WL
Gdzie nie wpisalem powt tam jest 10 powt.
WSZEDZIE MASZ 3 SERIE ROZGRZEWKOWE I 1 GLOWNA.
Bierz kalkulator w rece i jedz!
PON1 : ZESTAW A
SR1 : ZESTAW B
PT1 : ZESTAW A
PON2 : ZESTAW B
SR2 : ZESTAW A
PT2 : ZESTAW B
ITD...
Na pierwszym treningu przyjmij WL=30KG , nastepnym razem gdy robisz zestaw A przyjmujesz ze WL=35, pozniej WL = 40 itd...
Jesli kiedys nie wykonasz 10 powt po kolejnym dodaniu ciezaru to robisz tydzien przerwy i zaczynasz od polowy maxa... po jakims czasie znowu sie na czyms "wylozysz", ale juz opisalem co robic: tydz przerwy i "cofka"...
Jakies pytania?
Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-12-01 20:04:12
DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.
1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
