Mam na imie Pawel.Mieszlam w Londynie i trenuje od ponad roku Systeme czyli Rosyjska sztuke walki
...
Co do walki bezkontaktowej to chodzi tu o najprostsze odruch jak uchylenie sie przed sprezynujaca w twarz galezio a nie jakies ponadnaturalne sztuczki, widzialem pokaz tego i nie bylo to na odleglosc ani nic z uzyciem ponadnaturalnej mocy. Jest to jeden z elementow Systemy i nikt nie kaze tego zastosowac w walce jesli nie umie sie tego lub w to nie wierzy. Czy miales kontakt z Systema w Polsce.
...
Niestety nie. I mówiąc "niestety" nie używam sarkazmu - poważnie chciałbym zobaczyć jak to wygląda w akcji. Może dałby się zorganizować w Polsce jakieś seminarium - myślę, że chętnych by nie zabrakło...
Look into my eyes, you will see who I am
My name is Lucifer, please take my hand
...
zgadza się.
widziałem fragmenty pełnometrazowego filmu szkoleniowego dvd systiemy. fragmenty, bo wtedy zajmowałem się już powaznie grapplingiem i nie miałem ochoty ani czasu na wracanie do combatów, nawet na wideo. zdaje się, że elementy systiemy wdraza się w PASW, w ichnim combacie.
a to co widziałem na tym dvd, to był na oko najzwyklejszy combat. jakieś obrony, zejscia, rozbrojenia itp.
rzeczone filmy na google czy youtube to najprawdopodobniej marketing, sciema o sekretach KGB, obliczona na przyciągniecie klienta. a wy traktujecie to powaznie.
pokaz jest zawsze pokazem, reklama-reklamą. czym tu się podniecać?
Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-09-11 09:41:58
widziałem fragmenty pełnometrazowego filmu szkoleniowego dvd systiemy. fragmenty, bo wtedy zajmowałem się już powaznie grapplingiem i nie miałem ochoty ani czasu na wracanie do combatów, nawet na wideo. zdaje się, że elementy systiemy wdraza się w PASW, w ichnim combacie.
a to co widziałem na tym dvd, to był na oko najzwyklejszy combat. jakieś obrony, zejscia, rozbrojenia itp.
rzeczone filmy na google czy youtube to najprawdopodobniej marketing, sciema o sekretach KGB, obliczona na przyciągniecie klienta. a wy traktujecie to powaznie.
pokaz jest zawsze pokazem, reklama-reklamą. czym tu się podniecać?
Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-09-11 09:41:58
...
Jodan: marketing marketingiem-nas intryguje, czemu Systema wije się jak piskorz, aby uniknąć odpowiedzi na pytania:
-co Ryabko robi na tych filmach?
-czy to wchodzi w skład nauki Systemy?
Systema
Na filmach zademonstrowano normalny trening,
Tego się właśnie obawiałem...
widzialem pokaz tego i nie bylo to na odleglosc ani nic z uzyciem ponadnaturalnej mocy
OBEJRZYJ TE FILMY. Na którymś wyraźnie jest powiedziane, że Michail broni się "using the highest level of self-defence , THE PSYCHIC ENERGY".
I nie truj o "odruchach", "uchylaniu się" bo jako adept Aikido mam o tym pewne pojęcie. Rzuty z wykorzystaniem energii ataku przeciwnika-to "wizytówka" stylu który trenuję.
Zróbmy sobie małą analizę filmu:
http://
Jedziemy:
sekundy 0-2. Ryabko wychodzi w kierunku oponenta. Brak gardy, ręce nisko, wystawia brzuch i twarz na plombę. Przeciwnik sprawiał wrażenie, że chce chwycić za jego lewy rękaw/bark od góry. Technika to albo "użyj Mocy, Luke" (
) albo swoista forma iriminage (rzut przez "wejście w centrum" napastnika). Tyle, że jeśli miałoby to być iriminage-praca nóg powinna wyglądać inaczej. Między stylami są różnice-ale fizyka obowiązuje wszystkich taka sama-a Ryabko nie ma własnej grawitacji(choć przy takiej posturze, kto wie...
) więc nie może przyspieszyć ani przekierować ruchu obrotowego przeciwnika (jak grawitacja planet zmienia trajektorię sondy kosmicznej). Przeciwnik grzecznie się przewrócił, bez kontaktu.
To sugeruje powiązania z kokyunage(rzut "siłą oddechu"-czyli przez przejęcie kontroli nad impetem napastnika)-gdzie czasem taki numer wychodzi-ale naturalne kokyu w tej sytuacji polegałoby na obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara(a nie przeciwnie do niego)-i "przepuszczeniu napastnika" bez zakłócania kierunku jego ruchu. Słowem: z fizycznego punktu widzenia Ryabko NIE MÓGŁBY czegoś takiego wykonać po uchwyceniu przez napastnika. Nawet gdyby obniżył środek ciężkości (a "ciężkości" to on trochę ma
) i wykonał ruch taka jak wykonuje (przeciwnie do ruchu wskazówek) to odrobina logiki wskazuje rozwój sytuacji-trajektoria ruchu napastnika stałaby się "sumą" dwóch trajektorii-jednej będącej przedłużeniem linii ataku-i drugiej, wywołanej obrotem Ryabka. Ta druga pchnęłaby napastnika w stronę rogu sali (mniej więcej). Wypadkowy wektor przebiegłby gdzieś pomiędzy tymi kierunkami-więc atakujący WPADŁBY PO PROSTU NA RYABKA! Przy szybkim ataku(duży impet) przewróciliby się obaj.
Sekundy 2-3. (napastnik w czarnej koszulce i białych spodniach). Kolejna dziwna(nierealna) wersja iriminage. Intryguje mnie, czemu napastnik najpierw szedł w kierunku Ryabka, a potem jakby chciał go ominąć (patrzcie na nogi przy upadku). Ryabko nie zmienił pozycji-impet napastnika przewróciłby ich obu.
Sekundy 3-5. (znów czarny t-shirt i białe spodnie). Ryabko macha ręką przed atakującym-a ten grzecznie robi przewrót do przodu. Patrzcie na pozycję, w jakiej atakujący zaczyna technikę (silnie wychylony do tyłu). Gdyby dostał cios w twarz przewróciłby się...ale na plecy! Gdy Ryabko bawi się w obroty "napastnik" musi nadążyć za "mistrzem"-więc wygina ciało do przodu, aby móc wejść w przewrót
Sekundy 6-7. (czarny t-shirt, czarne spodnie). Wejście brzuchem
Dobre dla zawodników Sumo(może R. powinien zmienic dyscyplinę? Ma warunki
) To jakiś idiotyzm. Gdyby napastnicy nie stawali (zarówno tu jak i w technikach I. i II.) to KAŻDY Z NICH wpadłby na R. przewracając go(względnie: sprzedałby mu plombę w dziób albo w bambuch).
Już mi się nie chce dalej komentować. Systema-wybacz, ale takiej porcji d****izmów nie widziałem nawet na stronach "Karate" Tsunami. Rysio m**** na fotkach czy pokazach przynajmniej dotyka przeciwnika pięścią czy nogą
-co Ryabko robi na tych filmach?
-czy to wchodzi w skład nauki Systemy?
Systema
Na filmach zademonstrowano normalny trening,
Tego się właśnie obawiałem...
widzialem pokaz tego i nie bylo to na odleglosc ani nic z uzyciem ponadnaturalnej mocy
OBEJRZYJ TE FILMY. Na którymś wyraźnie jest powiedziane, że Michail broni się "using the highest level of self-defence , THE PSYCHIC ENERGY".
I nie truj o "odruchach", "uchylaniu się" bo jako adept Aikido mam o tym pewne pojęcie. Rzuty z wykorzystaniem energii ataku przeciwnika-to "wizytówka" stylu który trenuję.
Zróbmy sobie małą analizę filmu:
http://
Jedziemy:
sekundy 0-2. Ryabko wychodzi w kierunku oponenta. Brak gardy, ręce nisko, wystawia brzuch i twarz na plombę. Przeciwnik sprawiał wrażenie, że chce chwycić za jego lewy rękaw/bark od góry. Technika to albo "użyj Mocy, Luke" (
) albo swoista forma iriminage (rzut przez "wejście w centrum" napastnika). Tyle, że jeśli miałoby to być iriminage-praca nóg powinna wyglądać inaczej. Między stylami są różnice-ale fizyka obowiązuje wszystkich taka sama-a Ryabko nie ma własnej grawitacji(choć przy takiej posturze, kto wie...
) więc nie może przyspieszyć ani przekierować ruchu obrotowego przeciwnika (jak grawitacja planet zmienia trajektorię sondy kosmicznej). Przeciwnik grzecznie się przewrócił, bez kontaktu.
To sugeruje powiązania z kokyunage(rzut "siłą oddechu"-czyli przez przejęcie kontroli nad impetem napastnika)-gdzie czasem taki numer wychodzi-ale naturalne kokyu w tej sytuacji polegałoby na obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara(a nie przeciwnie do niego)-i "przepuszczeniu napastnika" bez zakłócania kierunku jego ruchu. Słowem: z fizycznego punktu widzenia Ryabko NIE MÓGŁBY czegoś takiego wykonać po uchwyceniu przez napastnika. Nawet gdyby obniżył środek ciężkości (a "ciężkości" to on trochę ma
) i wykonał ruch taka jak wykonuje (przeciwnie do ruchu wskazówek) to odrobina logiki wskazuje rozwój sytuacji-trajektoria ruchu napastnika stałaby się "sumą" dwóch trajektorii-jednej będącej przedłużeniem linii ataku-i drugiej, wywołanej obrotem Ryabka. Ta druga pchnęłaby napastnika w stronę rogu sali (mniej więcej). Wypadkowy wektor przebiegłby gdzieś pomiędzy tymi kierunkami-więc atakujący WPADŁBY PO PROSTU NA RYABKA! Przy szybkim ataku(duży impet) przewróciliby się obaj.
Sekundy 2-3. (napastnik w czarnej koszulce i białych spodniach). Kolejna dziwna(nierealna) wersja iriminage. Intryguje mnie, czemu napastnik najpierw szedł w kierunku Ryabka, a potem jakby chciał go ominąć (patrzcie na nogi przy upadku). Ryabko nie zmienił pozycji-impet napastnika przewróciłby ich obu.
Sekundy 3-5. (znów czarny t-shirt i białe spodnie). Ryabko macha ręką przed atakującym-a ten grzecznie robi przewrót do przodu. Patrzcie na pozycję, w jakiej atakujący zaczyna technikę (silnie wychylony do tyłu). Gdyby dostał cios w twarz przewróciłby się...ale na plecy! Gdy Ryabko bawi się w obroty "napastnik" musi nadążyć za "mistrzem"-więc wygina ciało do przodu, aby móc wejść w przewrót
Sekundy 6-7. (czarny t-shirt, czarne spodnie). Wejście brzuchem
Dobre dla zawodników Sumo(może R. powinien zmienic dyscyplinę? Ma warunki
) To jakiś idiotyzm. Gdyby napastnicy nie stawali (zarówno tu jak i w technikach I. i II.) to KAŻDY Z NICH wpadłby na R. przewracając go(względnie: sprzedałby mu plombę w dziób albo w bambuch).
Już mi się nie chce dalej komentować. Systema-wybacz, ale takiej porcji d****izmów nie widziałem nawet na stronach "Karate" Tsunami. Rysio m**** na fotkach czy pokazach przynajmniej dotyka przeciwnika pięścią czy nogą

http://www.bushido24.pl
Masz pytania dotyczące sztuk walki? Przeczytaj FAQ:
http://www.sfd.pl/PRZECZYTAJ_ZANIM_ZAŁOŻYSZ_NOWY_TEMAT.-t406577.html
...
Trudno mi cos powiedziec o zorganizowaniu seminarium, to , ze cwicze Systeme nie znaczy, ze jestem w tym jakims orlem, jak narazie jestem troche za nisko w ich rankingu ale napewno porozmawiam z instruktorami.
Mam na imie Pawel.Mieszlam w Londynie i trenuje od ponad roku Systeme czyli Rosyjska sztuke walki
...
Swoją drogą prawdziwa zgroza, że aikidoka wykazuje nierealność combatu
ale Cavior pięknie pokazał, że pokazane techniki są@#$!# warte.
Pokazałem koledze, który w ramach jakiegoś tam bractwa macha szablą, jak Riabko udaje Wołodyjowskiego - komentaż kolegi w zasadzie streścić można słowem "idiotyzm"
ale Cavior pięknie pokazał, że pokazane techniki są@#$!# warte.
Pokazałem koledze, który w ramach jakiegoś tam bractwa macha szablą, jak Riabko udaje Wołodyjowskiego - komentaż kolegi w zasadzie streścić można słowem "idiotyzm"
...
Realność czy jej brak w systemach "combat"-to generalnie nie moja działka, ale filmiki z Mikhailem "Darth Vader" Ryabko mają się do "combatów" nijak. A ponieważ akurat mechanika "technik" wygląda jak parodia rzutów z wykorzystaniem energii atakującego-to czuję się na tyle zorientowany w temacie, by wytknąć zawarte w sistemowych filmikach idiotyzmy.
Co do szermierki-fakt, chciałbym zobaczyć Ryabka wykonującego te cuda-niewidy w starciu z kimkolwiek, kto ma choć minimalne pojęcie o broni białej-już nie mówiąc o adepcie Iaido czy Kendo..
Zmieniony przez - Cavior w dniu 2006-09-11 13:24:44
Co do szermierki-fakt, chciałbym zobaczyć Ryabka wykonującego te cuda-niewidy w starciu z kimkolwiek, kto ma choć minimalne pojęcie o broni białej-już nie mówiąc o adepcie Iaido czy Kendo..
Zmieniony przez - Cavior w dniu 2006-09-11 13:24:44
http://www.bushido24.pl
Masz pytania dotyczące sztuk walki? Przeczytaj FAQ:
http://www.sfd.pl/PRZECZYTAJ_ZANIM_ZAŁOŻYSZ_NOWY_TEMAT.-t406577.html
...
Systema, szkoda, ze tak krótko trenujesz. ale mam pomysł - mówisz, ze jedenz twoich trenerów mógłby nam to i owo opowiedzieć? żaden problem. streść mu w kulturalnej formie co tu piszemy i zawsze można podyskutować. wkleisz jego oryginalne wypowiedzi i swoje tłumaczenie dla tyhc, co angielskiego nie znają.
bo inaczej sie nie dogadamy, rok to trochę za mało żeby coś konkretniejszego powiedzieć, jak zresztą sam widzisz.
bo inaczej sie nie dogadamy, rok to trochę za mało żeby coś konkretniejszego powiedzieć, jak zresztą sam widzisz.
...
Dzisiaj w koncu mialem okazje porozmawiac z Samem i zgodzil sie odpowiadziec na pytania, jak chcecie to zrobcia jakas liste. Inna maozliwosci to mozecie moment odczekac, Sam zalozy odzielny mail adres i mozecie pokorespondowac z nim bezposrednio (ale po angielsku)
Mam na imie Pawel.Mieszlam w Londynie i trenuje od ponad roku Systeme czyli Rosyjska sztuke walki
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
zapiszę. Podaj tylko email Twojego coacha.