SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Systema - Rosyjskie mordobicie czy ściema? Dyskusja tutaj

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78077

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Sapkowski wielokrotnie się przyznał do tego, iż konstruując opisy walk na miecze-miał na celu bardziej przekazanie klimatu i dynamizmu takiego pojedynku(co, według mnie-wyszło mu genialnie) a nie stworzenie idealnej, fachowej relacji, dzięki której dałoby się taki pojedynek odtworzyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 421 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5101
Za to Sapkowskiemu (z bladym pojeciem o szermierce) lepiej wyszły opisy walk , niz pewnemu ogolnie znanemu dziesiatemu danowi zdjecia w "bestsellerze". Zeby nie bylo offopu - nie jestem zbyt obeznany z Systemą , ale chetnie sie czegos konkretniejszego dowiem

Odpowiedni czlowiek w nieodpowiednim miejscu

http://spameria.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ten ogólnie znany 10 dan właśnie ze względu na swoją niekompetencję jest ogólnie znany Paradoksalnie-gdyby był "po prostu" 10 danem zasługującym na swoj stopień-to mało kto by o nim słyszał-a tak, to znają go wszyscy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 629
Dość obszerny artukuł na temat sistemy.
http://www.neijia.net/neijia/sistiema_38.html 

"Dao jian xiang jiao, quan bu wei, si fang di wei jie bu ju"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ciekawy materiał. SOG.

W niektórych fragmentach artykułu, gdybym nie wiedział, że czytam o Systemie-pomyślałbym, że czytam o Aikido. Ćwiczenia oddechowe, "brak form", bazowanie na najprostszych odruchach, perfekcyjny balans ciałem, "wpuszczenie" przeciwnika w technikę(i uniemożliwienie mu ucieczki), oszczędne ruchy, płynne przechodzenie między poszczególnymi "ideami" ruchu(bo trudno czasem wyodrębnić z całości ruchu jakieś pojedyncze techniki)-to opis idealnie pasujący do reprezentujących najwyższy poziom mistrzów Aikido.

Jednakże-w przeciwieństwie do Aikido czy chociażby "wewnętrznych" styli chińskich-brakuje mi tutaj pewnego "szkieletu", pewnej scalającej wszystko mechaniki-oraz brak ujednoliconej metodyki nauczania, takich "klocków" z których można budować konstrukcję ruchu. "Brak form"-czyli radzenie sobie bez wyraźnie zaakcentowanej techniki, Aikidoka osiąga po latach powtarzania...technik właśnie-tak jak muzyk, rozwijający na koncercie wersję studyjną piosenki w brawurową improwizację-zaczyna przygodę z muzyką od grania pojedynczych nut i najprostszych akordów.

Wydawać by się mogło, że w przypadku Systemy czegoś takiego nie ma-mgliście wspomniane są jakieś obalenia i rzuty, opisano też parę ciosów i kopnięć-ale to przecież za mało, żeby człowiek zrozumiał istotę ruchu i zaczął z niej korzystać-tak samo jak muzyk, który nie da rady improwizować, jeśli nie ma pojęcia jaki dźwięk przyniesie naciśnięcie danego klawisza. Systema-czego uczy się u Was początkujących? Bo nie uwierzę, że przeciętny adept tak ot, po paru miesiącach zaczyna "po prostu" rozumieć ruch i bez wysiłku przewracać atakujących.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2097 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10222








wybaczcie ale nie skomentuje tego jeden filmik to nowy ryabko

...::::: WE ARE ALL ONE :::::...

http://coolflashgames.free.fr/swf/flightofthehamsters.swf
GRA KTORA NISZCZY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 49
Czesc! Od razu sprobuje odpowiedziec na pare pytan i zarzutow. Po pierwsze nikt mnie nie odstraszyl, po prostu przez pare ostatnich dni bylem na urlopie w Polsce, mieszkalem w roznych miejscach i nie zawsze mialem dostep do internetu, a nawet jak byl to wolalem poswiecic czas przyjaciolom i rodzinie i nie obchodzi mnie czyjes zdanie i tekst nie wal w ........ obejrzyj, mam inne priorytety a tekst nbyl po prostu chamski. Na forum weszlem przypadkiem , trafilem na nie i skorzystalem z okazji zeby zobaczyc czy sa wPolsce jakies szkoly Systemy i co sie o tym mysli. Mimo tego, ze wiekszosc odpowiedzi byla albo glupia labo chamska wszystkim dziekuje, dostalem wiadomosci ktore chcialem a, ze nie sa pozytywne to juz inna sprawa.

Mam na imie Pawel.Mieszlam w Londynie i trenuje od ponad roku Systeme czyli Rosyjska sztuke walki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4415 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Najmocniej przepraszam, iż w moim mniemaniu Ryabko robi z siebie kretyno-herosa, który powala bezkontaktowo kilku przeciwników na raz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 49
Co do Systemy to wybralem ja po sprobowaniu paru innych styli (Krav Maga, Wing- chun). Gdyby nie przygoda z paradoksalnie ale szkola j. angielskiego tez pewnie bym myslal tak ja wy. Jak przyjechalem do Londynu uczylem sie tradycyjna metoda jezyka i gdyby nie polecenia od wielu znajomych nie poszedlbym nigdy do szkoly z metoda Callana, ciezko mi bylo uwierzyc, ze powtarzajac za nauczycielem slowa ktorych nie rozumiem i nikt mi ich nie tlumaczy naucze sie jezyka a jednak to byla trafna decyzja. Nauka Systemy przypomina mi tamta metode.

Mam na imie Pawel.Mieszlam w Londynie i trenuje od ponad roku Systeme czyli Rosyjska sztuke walki

...
Napisał(a)
Usunięty przez Jodan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 481 Wiek 84 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4533
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szermierka

Następny temat

nunchaku

WHEY premium