Siemka prosilbym was o ocene planu ktory postanowilem zrobic sam.Moj staz to ok 2 lat,wiek-18lat, wymiary-185wz,86wg, 113cm-klata biceps-37 :(, udo-64cm, brzuch-80cm.Moim celem jest przyrost beztluszcowej masy ciala oraz poprawa sily.Chcialem zaznaczyc ze mam do dyspozycji laweczke,hantelki oraz sztange ok 120kg,Nie mam dostepu do profesjonalego sprzetu poniewaz na najblisza silownie mam ok 40km a zeby kupic taki sprzet potrzeba jst duzo kasy i miejsca :).Wiec ulozylem plan taki ktory jestem w stanie zorbic na tym co posiadam.
Poniedziałek-Klatka + brzuch (chce w 100% skoncentrowac sie na klatce bo zalezy mi na popraiwe wycisku
Wtorek-Plecy+Biceps
Sroda-Wolne
Czwartek-nogi+triceps(niewiem czy to wlasciwie dobrane jest ale moim zdaniem nie ma sensu robic klatki a zaraz potem tricepsa poniewaz tric juz jest dosc mocno podmeczony)
Piątek-Barki+przedramie+brzuch
Tutaj przedstawaim posczegolne cwiczenia
PON:
KLATA:
1.Wyciskanie sztangi w lezeniu na lawce poziomej 4serie (12-10-8-6powt.)po kazdej seri dokladam ciezar ok 5kg
2.Wyciskanie skok(glowa w gore)-4 serie po 10powt
3.Rozpietki na skosnej lawce-4 serie po 10powt
4.Przenoszenie sztangielek w lezeniu w poprzek lawki poziomej 4x10
Wtorek:
Plecy:
1.Martwy ciag 4 serie po 8 powt.
2.Podciaganie sztangi w opadzie(wioslowanie) 4x10
3.Skłony ze sztanga na karku(dzien dobry)-4x10
Biceps:
1.Uginanie ramion ze sztanga stojac podchwytem 4serie po 10 (2 serie uchwyt szeroki oraz 2serie uchwyt waski)
2.Uginanie ramion ze sztangielkami stojac(U.mlotkowy) 4x10
3.Uginanie raniom na modlitewniku 4x10
Sroda-wolne
Czwartek:
Nogi:
1.Przysiady ze sztanga na barkakch 4x10
2.przysiady wykroczne 4x10
3.Uginanie nóg w lezeniu 4x10
4.Wspiecia na palcach ze sztangą na barkach 4x10
Triceps:
1.Wyciskanie francuskie jednoracz w siadzie 4x10
2.Prostowanie ramienia ze sztangielka w opadzie tulowia 4x10
3.Pompki na poreczach 4x10
Piatek:
Barki:
1.Wycisaknie sztangi zza glowy 4x10(tutaj pytanie czy dokladac po kazdej seri wiekszy ciezar i stosowac 4 serie 12-10-8-6 czy zostac przy jednym ciezarze i robic 4x10
2.Unoszenie ramioon w przod ze sztanga 3x10
3.Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami 3x10
4.Podciaganie sztangi wzdluz tulowia 4x10
Przedramie:
1.Zginanie dłoniowe nadgarstkow ze sztanga stojac 4x10
2.Zginanie boczne nadg.ze sztangielkami trzymanymi nadchwytem 4x10
3.Uginanie ramion ze sztanga trzymana nadchwytem 4x10
Przerwy miedzy seriami ok 2-3min
Przedstawilem tutaj plan nad ktorym sam pracowalem i chcialem zapytac czy ten plan jest dobry.Powtarzam ze nie mam dostepu do profesjonalnej silowni oraz sprzetu!!!
PROSZE O O OCENE ORAZ NA ODP CZY TRICEPS MOZE BYC ROBIONY RAZEM Z NOGAMI A NA NASTEPNY DZIEN BARKI +PRZEDRAMIE.
PROSZE O WYPOWIEDZI
Poniedziałek-Klatka + brzuch (chce w 100% skoncentrowac sie na klatce bo zalezy mi na popraiwe wycisku
Wtorek-Plecy+Biceps
Sroda-Wolne
Czwartek-nogi+triceps(niewiem czy to wlasciwie dobrane jest ale moim zdaniem nie ma sensu robic klatki a zaraz potem tricepsa poniewaz tric juz jest dosc mocno podmeczony)
Piątek-Barki+przedramie+brzuch
Tutaj przedstawaim posczegolne cwiczenia
PON:
KLATA:
1.Wyciskanie sztangi w lezeniu na lawce poziomej 4serie (12-10-8-6powt.)po kazdej seri dokladam ciezar ok 5kg
2.Wyciskanie skok(glowa w gore)-4 serie po 10powt
3.Rozpietki na skosnej lawce-4 serie po 10powt
4.Przenoszenie sztangielek w lezeniu w poprzek lawki poziomej 4x10
Wtorek:
Plecy:
1.Martwy ciag 4 serie po 8 powt.
2.Podciaganie sztangi w opadzie(wioslowanie) 4x10
3.Skłony ze sztanga na karku(dzien dobry)-4x10
Biceps:
1.Uginanie ramion ze sztanga stojac podchwytem 4serie po 10 (2 serie uchwyt szeroki oraz 2serie uchwyt waski)
2.Uginanie ramion ze sztangielkami stojac(U.mlotkowy) 4x10
3.Uginanie raniom na modlitewniku 4x10
Sroda-wolne
Czwartek:
Nogi:
1.Przysiady ze sztanga na barkakch 4x10
2.przysiady wykroczne 4x10
3.Uginanie nóg w lezeniu 4x10
4.Wspiecia na palcach ze sztangą na barkach 4x10
Triceps:
1.Wyciskanie francuskie jednoracz w siadzie 4x10
2.Prostowanie ramienia ze sztangielka w opadzie tulowia 4x10
3.Pompki na poreczach 4x10
Piatek:
Barki:
1.Wycisaknie sztangi zza glowy 4x10(tutaj pytanie czy dokladac po kazdej seri wiekszy ciezar i stosowac 4 serie 12-10-8-6 czy zostac przy jednym ciezarze i robic 4x10
2.Unoszenie ramioon w przod ze sztanga 3x10
3.Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami 3x10
4.Podciaganie sztangi wzdluz tulowia 4x10
Przedramie:
1.Zginanie dłoniowe nadgarstkow ze sztanga stojac 4x10
2.Zginanie boczne nadg.ze sztangielkami trzymanymi nadchwytem 4x10
3.Uginanie ramion ze sztanga trzymana nadchwytem 4x10
Przerwy miedzy seriami ok 2-3min
Przedstawilem tutaj plan nad ktorym sam pracowalem i chcialem zapytac czy ten plan jest dobry.Powtarzam ze nie mam dostepu do profesjonalnej silowni oraz sprzetu!!!
PROSZE O O OCENE ORAZ NA ODP CZY TRICEPS MOZE BYC ROBIONY RAZEM Z NOGAMI A NA NASTEPNY DZIEN BARKI +PRZEDRAMIE.
PROSZE O WYPOWIEDZI
Krzysztof Piekarz