co do progresji to możesz zarówno zwiększać ciężar a zmniejszać ilość powtórzeń jak i odwrotnie (ciężar maleje a rosnie ilsoc powtorzen) a jest tez gdzies na sfd opisna metoda wg ktorej zwiekrzasz i ilosc powtorzen i ciezar
ulatwie Ci troche pisanie planu tu gdzie kiedys sam mialem dylematy pamietaj jednak niemusisz sie tego trzymac sztywno:
w planie 4 dniowym np
klatka: 2 wyciskania + 1 izolowane (pamiętaj o skosie)
plecy: 2-3
ćwiczenia na plecy + 1 na prostowniki
uda: 1-2 wersje przysiadów + 1 izolowane na przód uda + 1-2 izolowane na tył uda
barki: 1 wyciskanie + 2-3 unoszenia (aby nie zaniedbać żadnego aktonu) + możesz dać jedno na kaptury
biceps: 2-3 ćwiczenia z tego conajmniej jedno podstawowe
triceps: 2-3 ćwiczenia - tutaj trudnośc polega na tym aby dobrać tak ćwiczenia, aby zangażowana była każda głowa tu polecam post
https://www.sfd.pl/temat72558/
łydki: wystarczy jedno góra dwa
przedramiona: jedno na nachwyt, drugie na podchwyt
co do ilości serii to ogólne zasady są takie jak napisał Czawaj (jak chce Ci się potrudzić to odszukaj post Krzycha666 "strach przed wynikami" lub jakoś tak, tam jest troche inna teoria) dodam tylko że na łydki i przedramiona korzystniej jest robić powtórzenia aż do palenia mięśni (co najmniej 20)