SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ilosc serii

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2754

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 372 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6130
mam pytanie co do ilosci wykonywanych cwiczen i serii... cwicze 3x w tyg:pon,sr,pt. na jednym treningu pracuje nad jedna partia miesniowa i wykonuje srednio po 4-5 serii (8-10 powtórzen) czy to za dużo??? z tego co czytalem czolowi polscy kulturysci radza by wykonywac 3 serie na dana grupe miesniowa jak z tym jest kogo sluchac? kiedys w latach 80-90 kulturysci trenowali bardzo duzo czego wynikiem byly ich sylwetki bardzo zbite i zarysowane a teraz kulturysta przypomina goryla jest napompowany i przerosniety... prosze o pomoc pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Ćwiczysz trzy razy w tygodniu,a na każdym treningu pracujesz nad jedną grupą mięśniową...?Więc np.Pon.klatka Śr.nogi Pt.plecy(to tylko przykład),a gdzie reszta????

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 372 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6130
cwicze tak: pon -klatka, sr-barki, pt biceps+triceps. dodatkowo na kazdym treningu robir brzuszki ale o tym nie pisalem bo nie o to chodzilo :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1293 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7539
czemu nie cwiczysz nog i plecow (to sa najwazniejsze partie miesniowe, zarowno jezeli chodzi o sile jak i o wyglad calej sylwetki)

"3 serie na dana grupe miesniowa" - zle doczytales, nie chodzi o grupe miesniowa, ale o cwiczenie
choc moim zdaniem najlepiej est na cwiczenia zlozone stosowac 4-5 serii, a na izolowane 3

Timki74 - zycze ci tego co napisale w rubryce "Coś o sobie" w profilu, bo wiem co to znaczy

Zmieniony przez - fiacik w dniu 2005-03-12 00:15:38

www.pajacyk.pl - Kliknij w brzuszek Pajacyka,
a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 372 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6130
mam zamiar dolaczyc nogi w niedziele... tak wogole to trenowalem kilka dobrych lat wioslarstwo wiec z nogami i plecami nie jest az tak zle :P pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2045 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13784
4 serie powinny wystarczyc nie liczac rozgrzewki a jesli chodzi o powtorzenia to ja cwicze 12 10 8 6 co serie dokladajac. Pozdro

http://www.sfd.pl/temat192921/  -Ile powtorzen na mase sile itd.

http://www.kulturystyka2.fora.pl/ - nowe forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
Mozesz wkleic to swój caly plan?? bo niestety obawiam sie, ze mozesz miec w nim kilka błedów..co mi to zasugerowalo- nie powinno sie cwiczyc barków zaraz po klatce...a gdzie trening pleców??

Zmieniony przez - .corleone. w dniu 2005-03-12 17:54:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 372 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6130
wiec tak poniedziałek:1 wypychanie lawka pozioma, 2 wypychanie glowa w gore, 3 wypychanie glowa w dol, 4 wypychanie ze sztangielkami glowa w gore,ewentualnie czasami rozpietki na poziomej. sroda: 1 wyciskanie zza glowy, 2 wyciskanie sztangielkami siedzac,3 szrugsy (nie wiem czy tak sie to pisze), 4 unoszenia ramion ze sztangielkami bokiem. piatek: 1 unoszenia ramion ze sztanga,2unoszenia ramion ze sztangielkami siedzac, 3 unoszenie ramion gryf lamany, 4 unoszenie ramienia z hantla w oparciu o kolano. triceps wyciskanie francuskie, francuskie siedzac, "kielich". na kazdym treningu wykonuje 4 serie po 8-9 ruchow. jak mozecie to napiszcie jakie bledy popelniam.ps.do tego w niedziele mam zamiar dolaczyc nogi a co do plecow to nie mam za bardzo jak ich cwicvzyc bo trenuje w piwnicy ale jest w planach wyciag
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
Napisz to porządnie ok?? zobacz jak piszą inni..jedno pod drugim, uporzadkowane, napisz ile serii zamierzasz robic, ile powótrzen itp itd.....

Ale juz widze, że źle. za duzo cwiczen na wszystkie grupy...na bic i tric daj 2 cw. na klatke i plecy - po 3 cw. i tak odpowiednio - 6-9 serii i na klatke & plecy - do 12 serii..

Plecy! cwicz plecy chlopie!! http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.htm mozesz sie podciagac, mozesz wiosłowac sztanga, hantelkami - jest kilka cwiczen na wolne ciezary...

Zmieniony przez - .corleone. w dniu 2005-03-13 11:50:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 372 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6130
poniedzialek-klatka
1.wyciskanie lawka pozioma 4x8 powt
2.wyciskanie gl. w gore 4x8 powt
3.wyciskanie gl. w dol 4x8 powt
4.wyciskanie hantelkami gl.w gore 4x8 powt

sroda-barki
1.wyciskanie zza glowy 4x8 powt
2.wyciskanie sztangielkami siedzac 4x8 powt
3.szrugsy 4x8 powt
4.unoszenia ramion ze sztangielkami bokiem 4x8 powt

piatek-biceps,triceps
1.unoszenia ramion ze sztanga 4x8 powt
2.unoszenia ramion ze sztangielkami siedzac 4x8 powt
3.unoszenie ramion gryf lamany 4x8 powt
4.unoszenie ramienia z hantla w oparciu o kolano 4x8 powt
triceps
1.wyciskanie francuskie 4x8 powt
2.francuskie siedzac 4x8 powt
3."kielich". 4x8 powt

tak sie przedstawia moj plan prosze o ewentualna korekte. mowisz "na bic i tric daj 2 cw. na klatke i plecy - po 3 cw. i tak odpowiednio - 6-9 serii i na klatke & plecy - do 12 serii.." tzn np biceps tylko dwa cwiczenia po 6 seri czyli w sumie 12 seri biceps to powazie nie zamalo? bo jakos trudno mi wierzyc ze po mniejszej ilosci cwiczen moga byc wieksze przyrosty... mozesz to jakos wyjasnic? nie wiem czy dobrze zrozumialem to co napisales
moglbys mi na przykladnie swojego planu napisac jak trenujesz biceps? bylo by mi latwiej skumac pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64155
klatka moze byc tak
Lawa plaska 4 x 12 10 8 6
Lawa skosna w gore ze sztanga(w naST TYGODNIU WEZ SZTANGIELKI)4 x 12 10 8 6
Rozpietki w skosie w gore 4 x 10 -12(skosy dobieraj wedlug najbardziej zaniedbanej czesci klatki.bardziej gora rob wiecej skosow w gore bardzie j dol to skos w dol)

Barki
wyciskanie sztangi za karku 4 x 12 10 8 6
wznosy sztangielek bokiem 3 x 10 - 12
wznosy sztangielek bokiem w opadzie tulowia 3 x 10 -12

biceps
1.unoszenia ramion ze sztanga 4 x 12 10 8 6(jedna rozgrzewkowa a 3 wlasciwe)
2.unoszenie ramienia z hantla w oparciu o kolano 3 x 10 - 12
3.unoszenia ramion ze sztangielkami siedzac 3 x 10 - 12

Triceps

1.wyciskanie francuskie stojac 4 x 12 10 8 6
2.wznosy sztangielki w opadzie tulowia lokiec przylega do ciala pracuje tylko przedramie 3 x 10 - 12
3.."kielich".???(cos w stylu pompek na poreczach??? )

a koledze wyzej chodzilo
wieksze partie miesniowe czyli KLATKA PLECY NOGI 12 seri
Mniejsze CZYLI BICEPS TRICEPS BARKI 9 seri
powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy

Następny temat

mam kilka pytan

WHEY premium