nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..
...
Mam do was pytanie (do tych doświadczonych ma sie rozumieć) tak szczerze, jak to jest u was z rozgrzewkami przed treningiem teraz i kiedy zaczynaliście (jak wyglądają co robicie i jak wyglądały), bo kiedy byłem na paru siłowniach to gostkowie za bardzo sie do rozgrzewki nie przykładali..? I jeszcze jedno ilu z was zaczynało tak (podręcznikowo tzn. od obwodowego a poźniej stopniowo na mase i inne ciężkie plany)?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
Morfi powiem ci tak. 90% ludzi gdy zaczyna trenować nie przykłada się do rozgrzewek do czasu...do czasu pierwszej kontuzji. Otóż podobnie było ze mną. Niby rączkami pomachałem i super fajnie rozgrzewka w 15 sekund:P dopóki bark mi nie zaczął szwankować. Teraz doceniam rozgrzewke i nawołuje do wszystkich nowicjuszy...nie zapominajcie o niej. Oczywiście przed pewnymi urazami nawet super rozgrzewka nie ustrzeże...dlatego właśnie lecze kontuzje nadgarstków. Błąd techniczny i cierpie.
Co do twojego pytania apropo podręcznikowego rozpoczęcia. To z czystym sumieniem moge powiedzieć, że tak było. Zacząłem b.spokojnie, a dopiero po pewnym czasie zacząłem ostro ćwiczyć
Co do twojego pytania apropo podręcznikowego rozpoczęcia. To z czystym sumieniem moge powiedzieć, że tak było. Zacząłem b.spokojnie, a dopiero po pewnym czasie zacząłem ostro ćwiczyć
Czas - Totalitarny nadzorca
Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć
...
j/w
ja sie przykladam od kiedy pamietam, i nic mi nie jest
ja sie przykladam od kiedy pamietam, i nic mi nie jest

Powrót do treningu po 2 latach.
...
W_F- nie wiem... ale nigdy nie mialem problemow z plecami jak mnei badali

Powrót do treningu po 2 latach.
...
a ja na początku (ale takim początkowym początku [2x2 kg sztangielki<lol>]) w ogóle rozgrzewki nei wykonywalem (moj podzial miesni - brzuch, klata, ręce i nogi wtedy byl
i nie wiedzialem co jest na co) a potem wyglądało to tak: 3 podskoki na krzyż, ze 4 machniecia rękoma, 1 skłon do nóg, odsapnięcie
i trening właściwy. ja zaczynalem od planu na mase Ronniego Colemana
(serio!) a potem masówka. trening ogolnorozwojowy przywazylem dopiero gdzies tak po roku cwiczen. chciales szczerze to masz szczerze:D
i nie wiedzialem co jest na co) a potem wyglądało to tak: 3 podskoki na krzyż, ze 4 machniecia rękoma, 1 skłon do nóg, odsapnięcie
i trening właściwy. ja zaczynalem od planu na mase Ronniego Colemana
(serio!) a potem masówka. trening ogolnorozwojowy przywazylem dopiero gdzies tak po roku cwiczen. chciales szczerze to masz szczerze:DUlubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti
...
No ja osobiscie rozgrzewam sie i rozciagam dany miesien miedzy kazda seria i jak narazie nic mi nie jest,wiec zdecydowanie polecam.
Rozgrzewka u mnie wyglada dwojaki, poczatek sie rozni bo albo ze 3 do piecui minut na rowerku stacjonarnym pomykam, albo truchcik w miejscu. Pozniej biore maly ciezar (np. na klatke najpierw 20 kg macham w miare szybko,pozniej 2 razy 40kg macham az poiczuje dobrze rozgrzany ale nie przepalony
) a pozniej rozciaganie okreslonej partii miesniowej i jazda.
Aha, oczywiscie podczas truchtu to wymachy rekoma i takie ogolne cwiczonka wiadomo.
najlepiej zaczynac wymachiwac od duzych stawow potem male, czyli np. najpierw krazenia barkami a na koncu nadgarstki.
Pozdro 666
Rozgrzewka u mnie wyglada dwojaki, poczatek sie rozni bo albo ze 3 do piecui minut na rowerku stacjonarnym pomykam, albo truchcik w miejscu. Pozniej biore maly ciezar (np. na klatke najpierw 20 kg macham w miare szybko,pozniej 2 razy 40kg macham az poiczuje dobrze rozgrzany ale nie przepalony
) a pozniej rozciaganie okreslonej partii miesniowej i jazda.
Aha, oczywiscie podczas truchtu to wymachy rekoma i takie ogolne cwiczonka wiadomo.
najlepiej zaczynac wymachiwac od duzych stawow potem male, czyli np. najpierw krazenia barkami a na koncu nadgarstki.
Pozdro 666
"Ortodoksyjność to niemyślenie, brak potrzeby myślenia, ortodoksyjność to nieświadomość" - George Orwell "1984"
...
Ja nie zaczynałem podręcznikowo - bo wtedy podręczników jeszcze nie było
, od razu było na ostro.
Co do rozgrzewki, to wykonuję zestaw wymachów, krążeń na wszystkie potrzebne stawy, a później zaczynam od malutkich ciężarów i stopniowo zwiększam.
, od razu było na ostro.
Co do rozgrzewki, to wykonuję zestaw wymachów, krążeń na wszystkie potrzebne stawy, a później zaczynam od malutkich ciężarów i stopniowo zwiększam.
Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!
...
No jak taki wymiatacz jak krzych666 rozgrzwa sie podobnie jak ja (raczej ja podobnie jak krzych :) to sie chyba nie mam co martwić.. byłby sog ale nie pójdzie..
nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..
...
Większość z nas zaczęła tak, że najpierw wyciągnął kupel na siłke i trenowała się na maxa nie patrząc na zasady i dobre rady bardziej doświadzonych pakierov, ale rozgrzewka od początku robiłem dokładną bo się właśnie panicznie bałem kontuzji. I tym sposobem jedyną poważniejsza kontuzje zlapalem na nartach...
Średnio zaawansowany pakier
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz