SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Tłuszcze przed treningiem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3261

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Istnieje teoria mówiąca, że CCK (cholecystokinina) uwalnia naturalne substancje znieczulające: endorfiny i enkafiliny, tzw. peptydy opiatowe, które powstają w szlakach mózgowych zawierających tzwe. receptory opiatowe. Zatem sportowcy, którzy w celu zwiększania tolerancji na ból zażywają syntetyczne leki morfinopodobne, jak np. Nubain, moga równie dobrze zamiast tego po prostu zwiększyć spożycie tłuszczu. Węglowodany w tych badaniach wypadły marnie ponaddto wykazano ich włąsciwości usypijące.

Co uważacie o połączeniu diety wysokowęglowodanowej z tłuszczową (posiłek przed treningowy). Może ktoś z was już coś z tym kombinował??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2025 lat Przeczytanych tematów 0
Posiłek przed treningowy 15:00
Ryż brązowy 125g -> 8,9gB/2,4gT/96gWW
Tuńczyk w wodzie 100g -> 20gB/1gT/0gWW
Warzywa 50g -> 1,2gB/0,1gT/2,5gWW

RAZEM: 30,3gB/3,5gT/98,5gWW IG posiłku 44

Teoretycznie wszystko jest ok, ale w praktyce po zjedzeniu tego posiłku jedyną rzeczą, którą mam w głowie to sen :/ Stąd te pytania, a badania o których pisze wskazyują że łuszcze dobrze pobudzają pzed treningiem.

W poniedziałek przetestuje i napisze co i jak ;)
...
Napisał(a)
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 111118
Jedyne dzialanie na OUN jakie znam to uczucie sytosci, niech sie wypowiedza CKD-owcy czy czuli sie caly czas jak na haju Weglowodany nie maja wplywu na CCK ale wlasciwosci usypiajace to moga miec co najwyzej te, ktore spowodowaly najpierw hiper- i w rezultacie hipoglikemie.

Kombinacja makroskladnikow, o ktorej piszesz wydaje sie troche dziwna, bo to wlasnie przed treningiem spozywa sie weglowodany, ktore sa glownym zrodlem energii, szczegolnie w treningu anaerobowym.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 53303
białe włókna nie wykorzystują wolnych kwasów tłuszczowych, ale tłuszcz jest np: używany do odbudowy ATP przy każdym wysiłku
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 287 Wiek 47 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 6756
A ze tak skromnie zapytam, poco się znieczulać przed treningiem?

-->Motto<-- :)http://www.youtube.com/watch?v=gxvNGy5jUeA&feature=player_embedded 






"Poprostu czwicząc rozrywam te miesnie i one musza rosnąc, nic innego im nie pozostaje ;]"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 45261
zapewne mniejsze uczucie zmęczenia a co za tym idzie większą prace można wykonać

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 287 Wiek 47 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 6756
ok, ale z tego co wiem wszelkie preparaty znieczulające też powodują uczucie senności

-->Motto<-- :)http://www.youtube.com/watch?v=gxvNGy5jUeA&feature=player_embedded 






"Poprostu czwicząc rozrywam te miesnie i one musza rosnąc, nic innego im nie pozostaje ;]"

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
węgle na pewno nie mają wpływu na cholecystokininę jeśli tak wynika z mojej wypowiedzi to stąło się to niumyślnie. Jestem ciekawy czy ktos z CKD wniesie coś nowego do rozmowy.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 45261
Co uważacie o połączeniu diety wysokowęglowodanowej z tłuszczową (posiłek przed treningowy). Może ktoś z was już coś z tym kombinował??

jaka do dieta ???

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
co do hipoglikemi to masz rację dlatego należy takich produktów unikać i liczyć ogólny IG posuiłku. Jedynym posiłkem w którym możemy sie dopuścić hipoglikikemi jest posiłek po treningowy dlatego jestem zwollennikiem dzielenia ptego posiłku na 3 etapy:
I cukry proste (glukoza)
II złożone (np maltoza)
III B i T

wydajem mi się że spożycie osobno 2 części posiłku zniweluje hipoglikemię.

W sumie masz racje, ale czy na treningu wykorzystujemy energię pochodzaca bezpośrednio z pokarmy czy kożystamy z zapsów znajdujących się w mięśniach i wątrobie??
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 45261
własnie też mnie to zastanawia

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 111118
Po treningu nie wystepuje ani hiper- ani hipoglikemia, bo glukoza dostarczana jest do komorek bez udzialu insuliny, wiec poprawniej jest powiedziec, ze momenty, gdy mozemy (i powinnismy) pozwolic sobie na produkty o wysokim ig to posilki w okolicach treningu.

Prawidlowe posilki na diecie wysokoweglowodanowej powinny wygladac tak:

1. weglowodany o wysokim ig + bialko
2. weglowodany zlozone + bialko

Maltoza to dwucukier (nie ww zlozony) o IG wyzszym niz glukoza

czy na treningu wykorzystujemy energię pochodzaca bezpośrednio z pokarmy czy kożystamy z zapsów znajdujących się w mięśniach i wątrobie??

To wszystko zalezy od rodzaju wysilku, czasu jego trwania i diety. Jezeli mowimy o tradycyjnym treningu silowym i diecie wysokoweglowodanowej to jezeli weglowodany zostaly strawione, glukoza dostepna we krwi jest wykorzystywana jako pierwsza. Glikogen miesniowy jest wykorzystywany jako drugi w kolejnosci. Glikogen watrobowy jest wykorzystywany w malej mierze, dopiero, gdy zaczyna brakowac energii dla pracujacych miesni z tego wzgledu, ze glukoza jest "uwieziona" w komorce miesniowej i moze byc wykorzystana tylko dla jej celu, w przypadku watroby jest inaczej. Caly czas rowniez wykorzystywane sa tluszcze. Szybkosc dostarczania z nich czastek ATP w przypadku wystarczajacego dostepu tlenu jest taka sama jak dla glikogenu watrobowego i ok. siedem razy mniejsza niz gdy glukoza jest przeksztalcana w mleczan.

Acha, pominalem tu zasob fosfokreatyny w miesniach, ktora jest wykorzystywana jako zrodlo energii w pierwszej kolejnosci, jednak starcza jej tylko na kilkanasnie sekund intensywnego wysilku.

Zmieniony przez - Charon w dniu 2005-10-07 21:59:54

Beatus, qui prodest, quibus potest

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta (13 lat) zeby schudnac !!! Kto pomoze ?

Następny temat

termo speed kiedy jeszcze nie wiem o ciąży

electro
Polecane artykuły