Ostatnio męczy mnie sprawa odżywek typu Carbo. Zastanawia mnie w jaki sposób Odżywki Zawierające w dużych ilościach Matodekstryny, potem w mniejszych fruktozę i glukozę, działają na organizm. Chodzi o to, że z tego co wiem Carbo zaleca się zarówno przed jak i po Treningu. Mówi się również, że przed treningiem powinno się spożywać węgle złożone (o niskim indeksie glikemicznym), a zaraz po treningu węgle proste (o wysokim IG). Jak to ma się do składu Odżywek CARBO (np. Olimpu)? Maltodekstryny (które wchodzą w skład Carbo w ok. 70%) kojarzą mi się raczej z węglami złożonymi, poco w takim razie ich suplementacja "PRZED", a jeśli się mylę, to po cholerę przyjmować je "PO"? Jak działają te cukry w każdym z tych przypadków?
Może mi to ktoś KONKRETNIE wytłumaczyć?
Może mi to ktoś KONKRETNIE wytłumaczyć?
1
Krzysztof Piekarz

Nie męczę się tak szybko. Poza tym jeśli wcześniej bierze się też