Zwiększona podatność na stres (a właściwie dystres) o podłożu psychicznym, a także przemęczenie związane z nadmiarem pracy i „wyczerpywaniem” zasobów układu nerwowego mogą stanowić problem w niemal każdym wieku i grupie społecznej. Kiedy tolerancja na negatywne bodźce maleje i zaczyna brakować energii oraz motywacji każdy dzień może przypominać tzw. bad trip.

Jest to termin pochodzący z kultury psychodelicznej i nauk o towarzyszących jej substancjach psychoaktywnych. Odnosi się do sytuacji, gdy na skutek spożycia tychże substancji w nieodpowiednich warunkach (np. zła sytuacja życiowa, nieodpowiednia dieta, czy stosowanie niektórych leków) dochodzi do ataków lęku i paniki, które mogą trwać kilka godzin i wywrzeć dystres psychiczny. Bardzo dużą rolę w radzeniu sobie organizmu ze stresem i przemęczeniem dnia codziennego odgrywają mózg i cały układ nerwowy, które można wspierać za pomocą diety, aktywności fizycznej, czy związków aktywnych biologicznie zawartych m.in. w roślinach, które stanowią bazę produktu Good trip.

Skład Good trip

W Good trip znalazły się liczne ekstrakty roślinne oraz aminokwas teanina i witamina B3, czyli niacyna. Rośliny, których związki aktywne biologicznie spożyć można za pomocą tego produktu to: cytryniec chiński, różeniec górski, bakopa drobnolistna, ashwagandha oraz szafran. Są to rośliny stosowane tradycyjnie w medycynie Wschodu i zdobywające coraz większą popularność w Świecie zachodnim. Doceniane były i są za właściwości adaptogenne oraz nootropowe (w skrócie: pozwalające dostosować się do trudnych sytuacji oraz pobudzające zdolności kognitywne). Teanina obecna w zielonej herbacie oraz witamina B3 występująca m.in. w rybach, czy niektórych warzywach, według wstępnych doniesień naukowych oraz niektórych dowodów również wykazują potencjał we wsparciu układu nerwowego i ogólnego samopoczucia.

good trip

Działanie Good trip

Wspólnym mechanizmem działania związków obecnych w Good trip jest m.in. ochrona antyoksydacyjna komórek i związana z nią aktywność neuroprotekcyjna. Ponadto niektóre z tych związków mogą wspierać układy neuroprzekaźników, które mają znaczenie w kontekście hamowania reakcji dystresowych organizmu oraz pobudzania motywacji i niektórych funkcji poznawczych. Do neuroprzekaźników tych zalicza się m.in. kwas gamma-aminomasłowy (GABA; łagodzący nadpobudliwość układu nerwowego), acetylocholinę (ACh; pobudzającą układ nerwowy i procesy związane z pamięcią), dopaminę (DA; zaangażowaną w motywację do „działania”), czy serotoninę (5-HT; często nazywaną „hormonem szczęścia”). Kolejnym mechanizmem może być działanie adaptogenne tych związków, które przejawia się m.in. w regulacji poziomu kortyzolu, uznawanego za „hormon stresu”. Dzięki działaniu tego typu dni, czy wręcz okresy osłabionego samopoczucia mogą stać się mniej uciążliwe i przypominające metaforyczny „bad trip”. 

Stosowanie Good trip

Good trip może mieć potencjał w zwalczaniu negatywnych skutków stresu oraz redukcji szeroko pojętego zmęczenia. W przypadku osób zdrowych, które chcą wzmocnić swoją ogólną odporność psychiczną, produkt można stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Konsultacji z lekarzem i / lub farmaceutą może wymagać włączenie suplementacji diety tym produktem w przypadku osób stosujących leki z zalecenia psychiatrycznego.

MATERIAŁ REKLAMOWY

Komentarze (1)
TomQ-MAG

jade juz 2 tygodnie na nim:)
produkt jak najbardziej goodny polecenia. zdecydowanie lepsza koncentracja i radzenie sobie ze stresem

0