SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy na nadchodzący rok

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Co do przerw przy sile

Długie przerwy rzędu do 5 min (jak wspomniał MisOO) stosuje sie przy treningu siłowym jak najbardziej - ale raczej tylko przy dużych ciężarach i zakresie powt rzędu 1-2, przy biciu rekordów przerwy (np na zawodach) mogą wynieść nawet do 8-10 min. Jednak mój program jest programem bardziej na rozwój wytrzymałości siłowej i długie przerwy między seriami bylyby nawet niewskazane bo mogłyby to obniżyć efektywność treningu
2-4 min max to odpowiednia długość przerwy dla tego planu

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
szczegolnie patrzec na Twoja wagemozna stwierdzic ze dodając aeroby wiele nie stracisz, ani nie zachamoje to przyrostow
dozo tez zalezy od szybkosci metabolizmu, jezeli wolny to wrecz pasowaloby je robic, jezeli szybki tozbytnio nie ma sensu go jeszcze napedzac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
teoretycznie rowerek mozeprzyspieszac regeneracje, a w praktyce tego nie odczujesz.Ja nigdy nie robie rowerku przy robieniu masy, wole zjersc szybciej posilek i wtedy mam znacznie lepsza regeneracje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16979
Mam nieco inne zdanie niż Byk otóż uważam, że długoterminowe planowanie treningów jest jak najbardziej uzasadnione ponieważ pozwala umysłowi nastwaiać się na konkretne i jasne cele. Ale do rzeczy oto jak ja „widzę” trening i suplementację na przestrzeni roku:
CYKL WYTRZYMAŁOŚCI-SIŁOWEJ- wrzesień, październik
Tutaj jak najbardziej możesz zastosować propozycję Byka. Radziłbym Ci tak trenować do ostaniego tyg pażdziernika, w którym to powinieneś zastosować się do przymusowej zasady regeneracji.
CYKL BUDOWANIA MASY- listopad, grudzień, styczeń, luty
Podzielony na dwa 8 tygodniowe okresy. Nie przypadkowo cykl ten proponuje Ci zacząć od listopada jest to związane z przestawieniem zegarków na czas zimowy, który wymusza na człowieku zmniejszenie innych rodzajów aktywności fizycznej co może okazać się bardzo pomocne przy budowaniu masy. Podsatawą w tym okresie będzie dla ciebie odpowiednio zbilansowana i uregulowna dieta bez której nawet najbardziej rozbudowany zestaw supli nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. A oto jak przedstawiają się założenie dla obydwu okresów:
Okres I:
Tening: PN-Klatka-10serii , Biceps-6s
WT-Uda-12s, Łydki-6s
CZW-Barki-9s, Triceps-6s
PT-Grzbiet-12s, Kaptury-4s
Możesz sobie ułożyć konkretny trening i realizować go konsekwentnie, albo co trening zmieniać ćwiczenia zachowując jedynie stałą liczbę serii( ten drugi wariant jest bardziej optymalny). Cykl jest tak ustawiony, aby tydzień wypoczynkowy przypadł na ostatni tydzień grudnia- wówczas albo nie chodzisz na siłownie wogóle, albo trenujesz na półgwizdka- myśląć o wigilijnej kolacji i świętach Bożego Narodzenia. To ważne, aby trening był ustawiony w taki sposób by w tym jakże pięknym okresie nie zawracać sobie głowy siłownią.
Suplementacja:
Ponieważ jest to pierwszy okres masowania skupił bym się jedynie na podstawowym zakresie suplementów rezygnując z głównego oręża w walce o masę- kreatyny. A oto co proponuję:
Carbo- 50g zawsze po treningu
Tauryna- 2kaps przed treningiem
Preaparat Multiwitaminowy- 1tabl codziennie do śniadania
Izolat białek serwatki- w dzień treningowy 30 g po 30 minutach od spożycia carbo
- w dzień nietreningowy 30g na około 45min przed snem
OkresII:
Trening: PN-Barki-12s, Kaptury-6s
WT- Uda-14s, Łydki-8s
CZW- Klatka-12s, Triseps-8s
PT- Grzbiet-14s, Biceps-8s
Na siłowni meldujesz się po nowym roku wypoczęty po świętach, pełny optymizmu i noworocznych założeń Zmieniasz połączenia grup mięśniowych zapobiegając w ten sposób rutynie treningowej. Zwiększasz jednocześnie intesywność poprzez dodatkowe serie na każdą grupę mięśniową.
Suplementacja:
Stosujesz identyczną suplementację jak w okresie pierwszym z tym, że do akcji wkracza teraz kreatna, a konkretnie tak jak chciałeś Cell Pump w dawce 10g codziennie rano. Stosując ją w drugim okresie zapewniasz sobie ciągłoś wzrostu. Uważam, że jeżeli zastosowłbyś kreatynę już w pierwszym okresie uzykałbyś mniejsze przyrosty, ponieważ org w tym czasie będąc nie przezwyczajonym do treningu masowego i tak będzie reagował na bodżce. Zaznaczam jednak, że nie ma to żadnego teoretycznego wyjaśnienia, w praktyce się jednak sprawdza przynajmniej na mnie.

Po skończeniu cyklu budowania masy widzę dwie możliwości:
-bezpośrednio po nim cykl rzeżbienia
-albo drugie rozwiązenie, które określam mianem „pracy nad słabymi punktami”
Jeżeli by Cię to interesowało mogę dokładnie rozpisać założenia tych cykli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ogólny zarys planu rocznego już mam oraz dokładny plan pierwszego etapu - siły/ wytrzymałości siłowej by Byk. Podczas tego cyklu będę robił aeroby, bo jak zauważył Strong przy mojej wadze i dość słabej przemianie materii jest to nawet wskazane.

Peter13, z uwagą przeczytałem Twoją propozycję i cieszy mnie bardzo, że podzielasz moje zdanie w sprawie planowania. Podoba mi się Twoja sugestia pracy nad słabymi punktami po drugim cyklu na masę. Jeśli chodzi o suplementację, to planuję podobnie jak Ty proponujesz - pierwszy cykl na masę bez kreatyny tylko z TT60, natomiat przy drugim cyklu na masę wskoczyłaby zamiast TT60 - kreatyna (CELL PUMP + mono). Z tym , że ja planuję wskoczyć na kreatynę już przy cyklu na siłę/ wytrzymałość siłową.

Jeśli możesz, rozpisz mi założenia tych cykli, z chęcią się z nimi zapoznam.

Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich za dotychczasowe wskazówki

Pozdrowiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Jest już późno, piszę bzdury"

Oczywiście pozdrawiam, nie pozdrowiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16979
Na początek pozwole sobie skomentować twoje zdanie: „Z tym , że ja planuję wskoczyć na kreatynę już przy cyklu na siłę/ wytrzymałość siłową.”- jest jak najbardziej dobry pomysł jeżeli wytrzymałość siłowa jest dla Ciebie tak samo ważna jak masa wtedy jest to jak najbardziej uzasadnione. Stuacja ulega jednak diametralnej zmiania jeżeli głównym celem jest budowanie sylwetki, a siła jest jedynie narzędziem, a nie celem samym w sobie- wtedy lepiej zrezygnuj z brania krea. Powód jest bardzo prosty do następnego cyklu z kreatyną miałbyś 2 miechy przerwy. To wprawdzie dość długo, ale jeżeli chciałbyś wyciągnąć z cylu na masę absolutnego maxa to lepiej zrezygnuj z tego pomysłu. Ostateczną decyzję musisz podjąć sam biorąc pod uwagę swój osobisty priorytet.

Kontynując moją wizję treningu cyklicznego:
PRACA NAD SŁABYMI PUNKTAMI-marzec, kwiecień
Tutaj od początku pojawia się pewien problem, nie widząc twojej sylwetki trudno powiedzieć co należy poprawić. Ew decyzję będziesz musiał podjąć sam po skończonych cyklach ostrego masowania. Biorąc pod uwagę, że w okresie tym będziesz stosował ćwiczenia podstawowe można „z góry przewidzieć” co najprawdopodobniej będzie wymagało retuszu. Będziesz musiał się skoncentrować na tzw dziewięciu obszarach bazowych. Jak powiedział Larry Scott twoim zadaniem w tym okresie będzie prejście z kategorii „silnego chłopaka” do kategorii „o rany! Widzisz tego faceta?” Myślę, że najlepiej będzie jeżeli przytocze całośc art. Nt dziwięciu obszarów bazowych, który napisał wyżej wspomniany L.S. dla M&F:
„Dziweć obszarów bazowych”
Pierwszy i drugi obszar, to przednie i tylne mięśnie naramienne. Duże, okrągłe, pełne główki mięśni bocznych ramion nie są częste u kulturystów, więc przyciągają wzrok. Gdy nagle zobaczysz wypiętrzenia w tych partiach nie możesz oderwać od nich oczu.
Kolejny obszarem bazowym są górne mięśnie klatki piersiowej. Masywne mięśnie w dole klatki są częstm zjawiskiem, alebardzo rzadko zdarza się zobaczyć mięśnie górne o wymiarach takich jak u Franco Columbu. Te ostatnie są fascynujące.
Czwarty obszar to dolny pas poprzeczny. Oczywiście, wielu ma szerokie ramiona i solidne umięśnienie, ale rzeadko się widuje plecy, które „mają duszę”. Dorobić się takich placów można bez względu na cechy genetyczne, należy się skoncentrować na tym zadaniu i stosować właściwe ćwiczenia. Mięśnie dolnego pasa Lou Degni były wręcz nie wiarygodne. Nie miały ostrych zakończeń, na podobieństwo litery V, lecz zaokrąglały się po końcach na kształt serca. Aby wykształcić swoje „sere”, Lou wykonywał pewne dziwne ruchy. Następne trzy obszary dotyczą poszczególnych częśći rąk – dolnych bicepsów, długiej głowy tricepsów i przedramion. Max wykształcenie tych partii nadaje rękom niezwykłą symetrię i piękno. Ten zespół mięśni sprawia takie wrażenie, że nawet nie trzeba ich napinać aby przyciągnąć uwagę do rąk.
Jeśli chodzio nogi, to elementem przyciągającym największą uwagę są mięśnie czworogłowe, z tym, że właściwe ich wypiętrzenie uzyskuje się dzięki rozbudowaniu kroplo-kształtnych nawisów nad kolanami. I w końcu ostatni obszar bazowy, najbardziej istotny: dolne partie łydek.

Mam nadzieje że text ten przekonał Cie do zaproponowanego przeze mnie cyklu. Naistotniejszą rzeczą w tym cyklu jest trening, który wg mnie powinien opierać się na zasdzie wstępnego zmęczenia. Stosujesz np. pąłączenie grup jak w I okresie masowania z tym, że kolejność cwiczeń jest inna. Problem może się pojawić jeżli chodzi o dobór ćw i tu w niektórych przypadkach będziez musiał improwizować. Stosując nie koniecznie inne ćw co do tej pory a zmieniając jedynie styl ich wykonywania tak aby móc wyczuwać pracę tych newlargicznych miejsc(będzie to wymagało zmniejszenie obciążenia).
Oto moje propozycje ćw co do poszczególnych obszarów bazowych:
- przednie i tylne mięśnie naramienne= WG WŁASNYCH UPODOBAŃ
- górne mięśnie klatki piersiowej=WYC NA MASZYNIE SKOS
- dolny pas poprzeczny pleców= PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM PODCHWYTEM
- dolnych bicepsów= UNSZ PRZEDRAMION NA MODLITEWNIKU Z LINKĄ WYC DOLNEGO
- długiej głowy tricepsów= PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU W PŁASZCZYŹNE POZIOMEJ STOJĄC
- przedramionA
- kroplo-kształtnych nawisów nad kolanami= PROSTOWANIE NÓG W SIADZIE NA TRENINGU
- dolne partie łydek=OŚLE WSPIĘCIA
Suplementacje proponuję taką jak w pierwszym okresie masowania. Powiem tylko od siebie, że sam stosowałem podobny trening i efekty były. Może waga ich nie odnotowła, ale lustro jak najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Peter13, bardzo fajny tekst - inspirujący

Dzięki za wskazówki, na pewno wezmę je pod uwagę.

SOG4U
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16979
Inspirujący to brzmi dumnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam po wakacyjnej przerwie

Czy macie jakiś fajny program trenigów ACT? Potrzebowałbym go wprowadzić przez najbliższe 2 tygodnie, żeby się rozkręcić po urlopie. Będę go również wykorzystywał w okresie regeneracyjnym po cyklu na wytrzymałość siłową oraz po cyklach na masę.

Dzięki, pozdrowiam
Dareckyy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CreaFusion a zwykly monohydrat

Następny temat

Jak brać ? (creaFusion, carbo, profi, glutarol, tauryna, monohydrat)

WHEY premium