SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening pod budowę siły

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 5805 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 106437
Jeszcze te 5 serii po 5 powtórzeń rozumiem i powolne dokładanie tyle że z czasem obserwuj bo w pewnym.momencke trzeba z tą progresją wyzluzowac żeby się nie wystrzelać za szybko.

Tylko dlaczego martwy ciąg chcesz robić na 5 serii po 1 powtórzenie a nie też na 5 chyba że poprostu wkradł się błąd w tej grafice
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
arturl1986
Jeszcze te 5 serii po 5 powtórzeń rozumiem i powolne dokładanie tyle że z czasem obserwuj bo w pewnym.momencke trzeba z tą progresją wyzluzowac żeby się nie wystrzelać za szybko.

Tylko dlaczego martwy ciąg chcesz robić na 5 serii po 1 powtórzenie a nie też na 5 chyba że poprostu wkradł się błąd w tej grafice


Nie błędu tutaj nie ma czytałem tylko po prostu że jeżeli na początku robi się przysiady to żeby za bardzo nie obciążać organizmu to powinno się wykonywać martwy ciąg na jedno powtórzenie Choć wydaje mi się że z moim stażem nikłym mogę spokojnie robić pięć
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 5805 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 106437
Somator
arturl1986
Jeszcze te 5 serii po 5 powtórzeń rozumiem i powolne dokładanie tyle że z czasem obserwuj bo w pewnym.momencke trzeba z tą progresją wyzluzowac żeby się nie wystrzelać za szybko.

Tylko dlaczego martwy ciąg chcesz robić na 5 serii po 1 powtórzenie a nie też na 5 chyba że poprostu wkradł się błąd w tej grafice


Nie błędu tutaj nie ma czytałem tylko po prostu że jeżeli na początku robi się przysiady to żeby za bardzo nie obciążać organizmu to powinno się wykonywać martwy ciąg na jedno powtórzenie Choć wydaje mi się że z moim stażem nikłym mogę spokojnie robić pięć


Przecież bardziej obciążysz organizm podchodząc pod maksy niż ciężar na 5 powtórzeń
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
No tak, wypróbuje w praktyce. Dzięki Artur, za kilka tygodni wrócę do tematu jak skończę brać olfen (diclac).
Pozdrawiam
:)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1023 Napisanych postów 5454 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 137653
Jak czytam ten temat to mam wrażenie że autor grubo trolluje:)

Chłop ledwo wykurował kolano a chce się brać za trening stricte siłowy zaczynając od 20 kg w wycisku i 30 kg w wiośle:)

I pyta skąd u niego woda w kolanie:)

Chłopaku, Ty miałeś w ogóle robione USG tego kolana? A RTG?

Jaki masz zakres ruchu w tej kończynie że rzucasz się na metodę ciężkoatletyczną?

Poza tym, po opisie Twojej kontuzji nogi uważam że ćwiczyć to za bardzo nie umiesz skoro mając przerwę w bieganiu rzuciłeś się jak szczerbaty na suchary do godzinnego biegu po to, by doprawić się na siłowni:)

Stary, zostaw na tę chwilę metodę ciężkoatletyczną, serio.

Poćwicz miesiąc treningiem ACT a później weź się za trening 15-10-5, masz go porządnie opisanego u nas na forum w postaci chociażby artykułów Wodyna.
W zupełności wystarczy Ci na najbliższy rok treningu, serio.

A siła Ci pójdzie na każdym zakresie powtórzeń, nie musisz schodzić na 5-tki i niżej, trzeba tylko ćwiczyć regularnie i dokładać ciężaru.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1023 Napisanych postów 5454 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 137653
Poza tym, dlaczego dopiero za 4 tygodnie wracasz na siłkę? Czemu góry ciała nie ćwiczysz już teraz?

Jak Cię nie stać na karnet to ćwicz w domu kalistenicznie i z gumami oporowymi, przecież wszystko jest lepsze niż leżeć do góry palnikiem.

Pompki z obciążeniem na plecach to dobra zaprawa przed normalnymi ciężarami, a przykładowo front lever raises dobrze Ci grzbiet wzmocni jeszcze zanim sztangi dotkniesz.

A w domu robiąc glute ham bridge z hantlą na brzuchu na dużo powtórzeń wzmocnisz poślady i dwugłowy uda co uchroni Cię przed kontuzją jak za rok znowu przyjdzie do głowy Ci pobiegać:)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra, słabo przedstawiłem sytuację.
Więc w wyciskaniu leżąc potrafię zrobić 100kg na 3 powtórzenia. Martwy 130 i przysiad 100kg w okresie pandemi.
Z tym bieganiem to zachowałem się jak małolat, fakt....
Trenowałem kiedyś Splitem, ostatni rok fbw. Na siłownię dostęp mam cały czas, stara, mało maszyn, głównie wolne Ciężary, mi to odpowiada. Jedyny minus to taki ze mało ludzi tam chodzi i maxy na wyciskaniu trochę się boję robić z uwagi na brak asekuracji.
Te kg w planie który podałem to faktycznie żart... Umowie wizytę u lekarza i poproszę o skierowanie na skan tego kolana.
Plan który podałeś, Gats, 15-10-5 wydaje się rozsądniejszy w moim przypadku.
Dzięki za naprowadzenie. Szczere słowa też pomogły się trochę ogarnąć :D
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Gats 2


Jaki masz zakres ruchu w tej kończynie że rzucasz się na metodę ciężkoatletyczną?

.


Zakres jest 100%. Teraz na diclacu nie ma wgl bólu ani ucisku który wcześniej był. Znikła opuchlizna.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26676
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW do oceny i kilka pytań

Następny temat

Wykroki z hantlami, problem z kolanem

electro
Polecane artykuły