SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Mam 16 lat i ok. 163 cm wzrostu.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4673

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3
Witam, mam 16 lat (za niecałe 4 miesiące już 17) i mniej więcej 163 cm wzrostu. Mój tata jest wysoki (ma 186 cm), natomiast moja mama jest bardzo niska (150). Jest jeszcze REALNA szansa na to, że urosnę parę centymetrów? Dodam jeszcze, że przez ok. ostatnie 2 lata niewiele mi przybyło :/ . Słyszałem także, że rosnąć można nawet do 21 roku życia, ale wątpię że zadziała to w moim przypadku. Dużo się ruszam (trenuję piłkę 3-4 razy w tygodniu), a podobno to też może mieć jakieś znaczenie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 83
TomQ-MAG
A tak serio to macie bana
Mnie już zdążył zbanować moderator Banan, bo nie dołączyłam do jego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 415 Napisanych postów 461 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4565
Spokojnie, chłopcy faktycznie rosną do ok. 21 r.ż., więc szansa jest.:)W wolnym czasie napiszę Ci, co możesz zrobić, by wspomóc wzrost.

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 35463 Napisanych postów 27498 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287696
Masz jeszcze dużo czasu więc nie ma sie co przejmować , mozesz wystrzelić w pewnym momencie a jeśli nawet nie to nie ma się co załamywać bo to tylko wzrost i w życiu sa miliony ważniejszych rzeczy niż wzrost :)
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
Faktycznie czas jeszcze jest. Ale patrząc na to ile masz obecnie wzrostu nie liczyłbym tutaj na to że będziesz wysoki jak tata. Trzeba spojrzeć na sprawę realnie. Jak dociągniesz do 175cm to będzie to dobry wynik
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403233
Tak jak piszą poprzednicy. Jeszcze jest trochę czasu na wzrost. I wcale nie jest powiedziane, że będzie to nie wiele. Tak na prawdę nikt tego nie wie i ciężko to przewidzieć. Są tacy co właśnie pod koniec teoretycznego wzrostu mają taki skok, że szybko rosną.
Tak czy inaczej bardzo niski nie jesteś i spokojnie z takim wzrostem można żyć
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
U mnie rodzice są przeciętnego wzrostu a całe rodzeństwo wysokie 193,183,175 ja, brat i siostra

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 35463 Napisanych postów 27498 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287696
U mnie tata wyższy a mama niska no i masz ci los musiałem po mamie wzrost lapnąć :):):) całe 164 ale to tylko wzrost i nei ma się co przejmowac bo życie jest zbyt piękne aby sobie głowę bzdurkami zawracać
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 415 Napisanych postów 461 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4565
TomQ-MAG
U mnie rodzice są przeciętnego wzrostu a całe rodzeństwo wysokie 193,183,175 ja, brat i siostra
A badania DNA robiliście? Żartuję. Generalnie za wzrost w ogromnej mierze odpowiadają geny, zwłaszcza te od taty, jednak można dostać wzrost w spadku po babci czy prapradziadku.
Kluczowe dla ostatecznego wzrostu człowieka jest też to, co przydarza mu się w życiu płodowym i w ciągu pierwszych dwóch lat życia.

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
Pan który chodził spisywać liczniki za prąd był wysoki
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 415 Napisanych postów 461 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4565
TomQ-MAG
Pan który chodził spisywać liczniki za prąd był wysoki
No a hydraulik albo listonosz?

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403233
Albo sąsiad?
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Na czym się skupic?

Następny temat

MASOWAC CZY REDUKOWAC ?

electro
Polecane artykuły