Szacuny
0
Napisanych postów
12
Wiek
30 lat
Na forum
5 lat
Przeczytanych tematów
119
Przepraszam że nie w odpowiednim dziale, ale czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy z moją postawa i z moim brzuchem wszystko jest w porządku wystaje znacznie przed klatkę, fizjoterapeuta stwierdził pogłębiona lordoze, ale nie jako skrzywienie kręgosłupa tylko ze mięsnie są słabe, czy mógłby ktoś wypowirdzidc się czy wszystko jest w normie i od czego zacząc?
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
6450
Napisanych postów
79271
Wiek
41 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
774631
Byłeś u fizjoterapeuty, więc w zasadzie wszystko już wiesz na temat wady postawy swojej sylwetki. On-line takie diagnozy nigdy nie będą tak dobre, jak bezpośrednio u eksperta.
Bez wątpienia trzeba wzmocnić mięśnie całego ciała. Również te głębokie brzucha, które trzymają kręgosłup. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
9374
Napisanych postów
83989
Wiek
50 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
709974
Przyczyną pogłębionej lordozy lędźwiowej jest doprowadzenie do dysbalansu mięśniowego. Jest to sytuacja, w której przeciwstawne grupy mięśniowe zaopatrujące dany staw, posiadają niezrównoważone siły mięśniowe. Część mięśni jest zbyt silna i skrócona, a druga strona z kolei osłabiona i wydłużona.Powinieneś teraz pracować nad tym ze swoim fizjoterapeutą https://zdrowie.sfd.pl/art/Zdrowie/3_najczęstsze_problemy_z_postawą_ciała-a2270.html
Szacuny
0
Napisanych postów
12
Wiek
30 lat
Na forum
5 lat
Przeczytanych tematów
119
Odczuwam ból w odcinku lędzwiowym i nie wiem cxy to nie jest z powodowane napięciem mięśni w tym miejscu, w czwartek mam wizytę u fizjo więc będziemy nad tym pracować przynajmniej 2 razy w tygodniu plus cwiczenia w domu
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
35463
Napisanych postów
27498
Wiek
45 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
287696
Wszystko skorygujesz odpowiednio dobranymi ćwiczeniami , skup sie na ćwiczeniu pośladków , mięśni głebokich brzucha oczywiście poza ćwiczeniem całego ciała .
Szacuny
0
Napisanych postów
12
Wiek
30 lat
Na forum
5 lat
Przeczytanych tematów
119
Jakieś ćwiczonka gdzieś mógł bym znaleźć jak aktywować pośladek i jak dobrxe mam je robić, narazie mam 2 cwiczenia w leżeniu na brzuchu, spięciu pośladków i unoszenie nogi wyprosotwanej do góry a później w zgięciu pod kątem 90 stopni też, czy to dobre ćwiczenie na wzmocnienie pośladków?