SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 812

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Przepraszam że nie w odpowiednim dziale, ale czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy z moją postawa i z moim brzuchem wszystko jest w porządku wystaje znacznie przed klatkę, fizjoterapeuta stwierdził pogłębiona lordoze, ale nie jako skrzywienie kręgosłupa tylko ze mięsnie są słabe, czy mógłby ktoś wypowirdzidc się czy wszystko jest w normie i od czego zacząc?




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75946 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754358
Byłeś u fizjoterapeuty, więc w zasadzie wszystko już wiesz na temat wady postawy swojej sylwetki. On-line takie diagnozy nigdy nie będą tak dobre, jak bezpośrednio u eksperta.

Bez wątpienia trzeba wzmocnić mięśnie całego ciała. Również te głębokie brzucha, które trzymają kręgosłup. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/trening/miesnie-glebokie--najczesciej-zaniedbywany-element-treningu-5008

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jaki-trening-dla-poczatkujacych-wybierz-fbw-6102

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
nie ma czegoś takiego jak pogłębiona lordoza, ale z kręgosłupem ok. jak masz słabą klatkę to brzuch będzie wystawał.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699593
Przyczyną pogłębionej lordozy lędźwiowej jest doprowadzenie do dysbalansu mięśniowego. Jest to sytuacja, w której przeciwstawne grupy mięśniowe zaopatrujące dany staw, posiadają niezrównoważone siły mięśniowe. Część mięśni jest zbyt silna i skrócona, a druga strona z kolei osłabiona i wydłużona.Powinieneś teraz pracować nad tym ze swoim fizjoterapeutą
https://zdrowie.sfd.pl/art/Zdrowie/3_najczęstsze_problemy_z_postawą_ciała-a2270.html

https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/nie-garb-sie--jak-wazne-jest-zachowanie-postawy-5466 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Wtedy sylwetka wróci do normy po tych ćwiczeniach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Pewnie nie masz jakiejś duzej wady,takie coś to się koryguje ćwiczeniami, ale sam musisz pamietać o odpowiedniej postawie na codzien.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Podczas tych ćwiczeń mięsnie będą bardziej wzmocnione??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Pewnie złapałem zły nawyk postawy i teraz ciężko jest mi złapać żeby była prawidłowa, może jakaś pomoc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Odczuwam ból w odcinku lędzwiowym i nie wiem cxy to nie jest z powodowane napięciem mięśni w tym miejscu, w czwartek mam wizytę u fizjo więc będziemy nad tym pracować przynajmniej 2 razy w tygodniu plus cwiczenia w domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Chciałem zacząć wprowadzać dietę i siłownię, żeby poprawić sylwetkę ale chyba najpierw zajmę się plecami i postawa a dopiero później się za to zabiorę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33010 Napisanych postów 23119 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277940
Wszystko skorygujesz odpowiednio dobranymi ćwiczeniami , skup sie na ćwiczeniu pośladków , mięśni głebokich brzucha oczywiście poza ćwiczeniem całego ciała .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Jakieś ćwiczonka gdzieś mógł bym znaleźć jak aktywować pośladek i jak dobrxe mam je robić, narazie mam 2 cwiczenia w leżeniu na brzuchu, spięciu pośladków i unoszenie nogi wyprosotwanej do góry a później w zgięciu pod kątem 90 stopni też, czy to dobre ćwiczenie na wzmocnienie pośladków?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej

Następny temat

Jaki wybrać cel treningowy?

WHEY premium