SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2160

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5032
Witam,

Mam prośbę o pomoc w dobraniu diety. Ważę 75 kg przy 173 cm wzrostu. Pół roku temu zacząłem zmieniać nawyki żywieniowe i poszło w dół 8 kg.

Wyrzuciłem z diety gluten i nabiał, cukier. Jem 5 do 6 posiłków. Dieta oparta jest głównie o mięso, ryby, kasze, ryż, ziemniaki, jajka, warzywa. Do tej pory nie liczyłem kalorii.

Osiągnąłem cel treningowy jakim było podniesienie wydolności i ogólnej kondycji ciała. Potrafię przebiec półmaraton poniżej dwóch godzin, 10 km w 45 minut. Nie padam już na pysk po treningu bokserskim, a nawet mogę jeszcze zrobić z 30 minut cardio.

Moja sylwetka wygląda jak na zdjęciach. Teraz moim celem będzie poprawienie proporcji-zwłaszcza klata, zrobienie brzucha.

Co radzicie. Czy dalej zrzucać resztę tłuszczu a potem zacząć przybierać na suchej masie. Czy ustalić dietę na masę i potem redukować?






Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
dudee
chriseq
Tu już glikogen i woda nie grają roli? :D


Samo w sobie wejście w deficyt kaloryczny zainicjuje spadkiem wagi poprzez uszczuplenie glikogenu i ubytek wody. Czasem masa ciała może spadać w dół, a kompozycja sylwetki ulegać pogorszeniu. Dzieje się tak poprzez spalanie w głównej mierze tkanki mięśniowej przy jednoczesnym magazynowaniu adipocytów w określonych obszarach ciała (podczas nie przemyślanej redukcji ). Jest również druga strona medalu, notabene mięśnie ważą więcej niż tłuszcz zatem w określonych przypadkach waga może stać w miejscu po mimo poprawy jakości sylwetki. Generalne pomiar obwodów jest najbardziej relewantnym wyznacznikiem lub/też pomiar fałdów skórnych.


Inaczej.
Jak zrobisz sobie wielkiego cheat day pełnego kalorii, węgli , cukru to nabierzesz olbrzymiej ilości wody. Pomiar fałdów skórnych podskoczy gwałtownie do góry, podobnie jak waga. Zresztą nie trzeba wielkiego cheat daya, wystarczy stosować np carb cycling i zauważysz że w dni z wysokimi węglami ciało wygląda znacznie gorzej niż w te z niskimi węglami. Czy sugerując się wyłącznie pomiarami fałdów ocenisz wtedy odpowiednio sylwetkę?

Więc owszem, waga nie powinna być jedynym wyznacznikiem progresu, zwłaszcza dla początkującego lub wracającego do treningu po przerwie ale generalnie jak jesteś wdrożony w trening, trzymasz założenia diety jest imo bardzo dobrym wskaźnikiem jak idzie wszystko z tygodnia na tydzień. A pomiar codzienny daje właśnie to : jesteś w stanie przewidzieć pewne wahania po np. dniach refeedu czy cheatach bo widzisz jak reagowałeś w przeszłości.

Co do warzyw. Ja pomidory liczę. Zielonych warzyw raczej nie, przynajmniej nie do końcówek redukcji gdzie już każdy gram węgli / tłuszczy może mieć znaczenie.


Zmieniony przez - chriseq w dniu 2017-01-04 22:41:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699804
Witaj , zdecydowanie redukcja . Jednak tym razem proponowałbym ułożyć diete z odpowiednim bilansem i rozkładem makro. Potem możesz wrzucić nam do oceny . Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie.

Zawartość tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie jest relatywnie wysoka zatem należy przeprowadzić przemyślaną redukcję w celu poprawy ogólnie pojętego zdrowia metabolicznego dzięki czemu łatwiej będzie Ci budować masę mięśniową.

Dlaczego wyeliminowałeś gluten?
Jesteś osobą z nadwrażliwością na ten składnik czy nietolerancje?



Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-01-03 16:05:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5032
Nie nie jestem wrażliwy na gluten, ale to był eksperyment po którym zacząłem chudnąć. Pomóżcie mi proszę ułożyć podstawy. Czy dobrze liczę że przy czterech treningach tygodniowo moje zapotrzebowanie karoryczne aby schudnąć to :
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5032
2675 kcal
15% białka: 402 kcal = 101 g
55% węglowodanów: 1471 kcal = 368 g
30% tłuszczu: 803 kcal = 90 g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Zapotrzebowanie kcal wylicz z dokładnego wzoru a nie z kalkulatora:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5032
Ok BMR jeszcze oblicze bo przy 76 kg 173 cm i 33 latach daje mi 1683

Jak obliczyć ile spalam kalorii przy takich treningach:
2x trening bokserski o zmiennym tempie trwający od 60 do 75 minut, 2x trening crossfitowy trwający 60 minut, do tego mogę dołożyć 1 x bieganie 60 minut

Ktoś pomoże jak to zakwalifikować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Aktywność wysoka, więc musisz zwiąż to pod uwagę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5032
Ok z obliczonego wzoru zakładając 5 treningów 4 mocne i jeden aerobowy średni, zakładającże jestem MEZO wyszło 2603 kalorii.

Ile mam z tego obciąć 200?

Jakie zachować proporcje 15% białka: 55% węglowodanów: 30% tłuszczu?

Węglę w pierwszych czterech posiłkach a na kolacje więcej białka?

Po treningu coś z wysokim indeksem glikemicznym np biały ryż i kurczak lub wafle ryżowe z masłem orzchechowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5032
Ok z obliczonego wzoru zakładając 5 treningów 4 mocne i jeden aerobowy średni, zakładającże jestem MEZO wyszło 2603 kalorii.

Ile mam z tego obciąć 200?

Jakie zachować proporcje 15% białka: 55% węglowodanów: 30% tłuszczu?

Węglę w pierwszych czterech posiłkach a na kolacje więcej białka?

Po treningu coś z wysokim indeksem glikemicznym np biały ryż i kurczak lub wafle ryżowe z masłem orzchechowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5032
Ok z obliczonego wzoru zakładając 5 treningów 4 mocne i jeden aerobowy średni, zakładającże jestem MEZO wyszło 2603 kalorii.

Ile mam z tego obciąć 200?

Jakie zachować proporcje 15% białka: 55% węglowodanów: 30% tłuszczu?

Węglę w pierwszych czterech posiłkach a na kolacje więcej białka?

Po treningu coś z wysokim indeksem glikemicznym np biały ryż i kurczak lub wafle ryżowe z masłem orzchechowym?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 93kg

Następny temat

Trening fbw na redukcje pytanko ;)

WHEY premium