SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Rozkład makroskładników w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 492
Witam użytkowników,
Mam jedno nurtujące pytanie, większość osób poleca rozkład zbalansowany 50% z ww, 30% b, 20% t . Jedna jeśli ktoś robi mase na 3500 kcal to z białka dostarcza 263 kg to przy wadze 81 kg białko wynosi ponad 3g/kg m . Wiem, że jest to indywidualna sprawa, ale zdecydowałem, ze białko obniżam do 2,5 g/ kg m i ubytek kalorii daje w tłuszcze . Uważacie, ze to jest rozsądne zagranie niż zbalansowany rozkład ? Czy białko jeszcze mogę spokojnie obniżyć , jak tak to gdzie dodać ten powstały ubytek ? Dzięki za odp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3351 Napisanych postów 8469 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 407869
Zbilansowany Proponuję rozkładać makro w g na kg masy ciała, nie procentowo. 2 g białka, min. 1 g tłuszczy, reszta ww. 263 g białka mogą zdecydowanie utrudnić budowanie masy.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 492
Też tak myślę. Zbalansowany chodziło o procentowy rozkład . Też się zgadzam, że wysoko białko nie pomoże (obciąży nerki i większa termogeneza)
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8975 Napisanych postów 84040 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 710459
Procentowy rozkład jest kiepski . Wyzej masz prawidłowy

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/  ZAPRASZAM

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Płatki owsiane - czym zastapic

Następny temat

Problemy trawienne a budowa masy mięśniowej

electro
Polecane artykuły