SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Podciąganie na drążku problem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3072

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2096
Cześć
Mam problem z podciąganiem na drążku...

Trenuję od roku a od 3 mc zaczałem trening pleców taki jak zaleca forum pierwszy rok treningów czyli:

1. Drążek
2. Martwy ciąg 3x10
3. Wiosłowanie sztangą 4x15
4. Szrugsy 4x15

I tu jest problem wszystko jest ok jest progres oprócz drążka i teraz uwaga...5 seri po 4 podciągniecia na gumie trx... w tym jedna seria bez gumy. Porażka

Co robię nie tak? Co zmienić jak zacząć naliczać progres w podciąganiu na drążku.

Fajnie rosnę a drążek wtyd...

Dodatkowo mam wrażenie że coś jest nie tak - nie czuję pracy pleców przy wiosłowaniu sztangą a robię to identycznie jak pozostali jak obserwuję.

Gdzie są błędy?


Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-11-08 19:05:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2096
Niestety wyjdzie że mam przerwy 14-16 dni :/ nie lubie takich przerw bo odrazu łapię stresy że tracę to co osiągnąłem do tej pory w swojej sylwetce :/
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787447
Ale tak w ciemno to ciężko powiedzieć co robisz nie tak. Musiałbyś nagrać filmy i wrzucić je tutaj do oceny wówczas można powiedzieć co robisz nie tak a zapewne leży technika wykonania.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2096
Ale lezy technika wykonania drazka czy tego wioslowania? Ludzie mi mowia ze robie prawidlowo i martwy i wioslowanie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2096
Jakie cwiczenie moglo by wzmocnic i przygotowac mnie do podciagania na drazku?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787447
Tylko podciąganie na drążku. Negatywy jest w stanie zrobić praktycznie każdy zaczynając nawet od najłatwiejszej wersji podchwytem.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2096
rion10
Tylko podciąganie na drążku. Negatywy jest w stanie zrobić praktycznie każdy zaczynając nawet od najłatwiejszej wersji podchwytem.

Pierwszą serie robie sam bez traśmy negatyw i pozytyw 5 powtórzeń pozostałe 4 serie po 4-5 powtórzeń już z tasmą i pozytyw i negatyw.

Przerwa między seriami 40 sek

Technika nachwytem zawsze.

Podchywtem na bank zrobiłbym bez taśm i więcej myślę ale nie próbowałem bo zależy mi na plecach aby pracowały na 100%


Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-11-08 21:04:33

Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-11-08 21:06:31

Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-11-08 21:07:11
2
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 917 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16004
NIe masz na siłowni maszyny do podcigania która odciąża troche kg?
2
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2096
Patryk23si
NIe masz na siłowni maszyny do podcigania która odciąża troche kg?

Mam ale jeden facet mi powiedzial ze jest inna mechanika ruchu i ta maszyna to strata czasu dlatego zaczalem walczyc z "surowym" drążkiem


Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-11-08 21:40:46
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23240
Ja polecam. Zaczynałem z ciężarem co zabierał mi 40 kg i w pół roku podciągałem się samodzielnie po 10 razy w każdej serii. Mechanika jest taka sama ale wydaje mi się że pracuje mniej mięśni odpowiedzialnych za powstrzymywaniem się przed bujaniem. Bez przesady z tym że każda maszyna to zło
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2096
Szumik
Ja polecam. Zaczynałem z ciężarem co zabierał mi 40 kg i w pół roku podciągałem się samodzielnie po 10 razy w każdej serii. Mechanika jest taka sama ale wydaje mi się że pracuje mniej mięśni odpowiedzialnych za powstrzymywaniem się przed bujaniem. Bez przesady z tym że każda maszyna to zło

Ok a jak dobierales ciezar aby ile serii robic po ile powtorzen?
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23240
trenowałem od 2 do 3 razy w tyg. FBW złożone z 2 a potem 3 serii. jak dochodziłem do 8-11 podciągnięć zmniejszałem pomoc maszyny na następnym treningu . U mnie zadziałało ale nie daję głowy że u ciebie będzie podobnie :P Każdy jest inny


Zmieniony przez - Szumik w dniu 2016-11-08 22:16:18
2
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile mam brac bialka ?

Następny temat

zamienniki ćwiczeń na nogi

electro
Polecane artykuły