SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile mam brac bialka ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1483

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 10
Cześć.. Mam 14 lat i będę zaczynał chodzić od przyszłego tygodnia na siłownie.. 3 razy w tygodniu i ponieważ chce wyrzezbic miesnie takie jak; miesnie brzucha,bicepsy tricepsy klate barki to chce stosować bialko ale dużej wiedzy nie mam to ile mógłbym stosować po treningu bialka ? Waze 50kg 175cm wzrostu i mam 14 lat zależy mi na tym abym nie był jakiś taki ze nie mógłbym piłki kopnąć tylko wiedzieć ile brac bialka po treningu.. Bo uprawiam dużo sportu i nie chcę aby mi to zaszkodzilo w wykonywaniu mojej pasji.. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799

Od czego zależy ilość przyjmowanego białka w postaci suplementu? Od całości naszej diety.

Bez względu jaką dyscyplinę sportu chcemy lub już uprawiamy to dieta jest bardzo ważnym czynnikiem, który ma ogromny wpływ na osiągane rezultaty. Zwłaszcza w sportach sylwetkowych dieta odgrywa ogromne znaczenie. Bez odpowiednio zbilansowanego jadłospisu nie jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości potrzebnych makroskładników, a co za tym idzie realizować planów treningowych i postawionych sobie w nich celów.

Z pomocą przychodzą nam w tym przypadku suplementy, których teraz na rynku jest ogromna ilość i każdy coś dla siebie znajdzie z oferty producentów.

Dawkowanie suplementów nie powinno być przypadkowe bo w takim przypadku najczęściej po prostu marnujemy suplement, a co za tym idzie pieniądze. Gdy mamy dietę i jej przestrzegamy to na podstawie braków w diecie dawkujemy suplementy, nie mniej, nie więcej tylko tyle ile jest nam potrzebne aby zrealizować nasze dzienne zapotrzebowanie. Tak powinno się przyjmować suplementy to pozwala nam dostarczyć odpowiednie ilości nie marnując suplementów.

Polecamy również: Fundamenty suplementacji - od czego zacząć?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-01-18 14:32:02

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 256 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1971
1.Wklej pełną anietę
2.W twoim wieku dieta i to do diety w przypadku ewentualnych braków dopasowuje się suple
3.Nie zamierzasz ćwiczyć nóg?to połowa ciała
4.Jeśli silownia ma być tylko uzupełnieniem to być może trening kaliniestyczny wystarczy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 10
No także nogi.. Zapomniałem napisać :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 10
A czy 30g mógłbym spokojnie spożywać po zakończeniu treningu ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 256 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1971
Zrozum ,że jeśli masz niedobór białka w diecie to wtedy uzupełniasz je właśnie takimi odżywkami najpierw sprawdź czy dostarczysz pożądaną ilość ( w twoim przypadku to ok 100g białka w nietreningowe i 130 w treningowe) a założę się ,że z twoją małą wagą jesteś w stanie dostarczyć tyle białka z żywności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 10
Okej rozumiem wielkie dzięki.. Ale naprawdę trudno mi przybrać na wadze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799
Bez pełnej wiadomości co spożywasz i w jakich ilościach przyjmowanie suplementu mija się z celem i równa się wyrzuceniu kasy w błoto

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Z takim podejsciem bierz ile chcesz, lub nie bierz w ogole. Efekt bedzie taki sam. Białko to produkt uzupełniający dietę, a jeśli nie masz diety to co chcesz uzupełniać? To tak jak byś kupował paliwo nie mając samochodu i licząc, że jak siądziesz na kanistrze to pojedziesz
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 10
Ech.. Czyli muszę mieć dietę taka ze np. Raz jem kurczaka i płatki owsiane.. A na 2 dzień co innego i uzupelniam to bialkiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799
musisz mieć świadomość co jesz i w jakich ilościach bo bez tego nie wiadomo czy dokładać czy odejmować. Nie wystarczy jeść i już trzeba kontrolować co i ile.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799
oczywiście jesteś młody to ta dieta nie musi być jakaś super wystarczy że będziesz jadł zdrowo i się ruszał

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW do oceny :D

Następny temat

Podciąganie na drążku problem

WHEY premium