Szacuny
0
Napisanych postów
5
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
13
Cześć, ponad miesiac temu w wyniku uderzenia piłka na meczu wystapiło w oku wstrząśnienie siatkówki, zblednienie siatkówki, ciśnienie oka na Max 21 miałem 48. Po tygodniu pozostały tylko wybroczyny na siatkówce (skupisko i kilka małych). Teraz byłem u okulisty i jest mniej wybroczyn ale nadal pozostało ich trochę. Powoli zaczynam wracać do treningów nic z okiem sie nie dzieje, wiec chciałbym sie spytać czy jest jakaś metoda treningowa, która byłaby bezpieczna w moim stanie, tzn. aby nie wzrastało ciśnienie w oku, zbyt gwałtownych ruchów itp. Piłkę nożna trenuje 12 lat.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
7059
Napisanych postów
63262
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
787450
Ale takie rzeczy może Ci powiedzieć tylko okulista czy możesz trenować czy nie bo to on jest kompetentny aby ocenić stan oka. Lepiej nie ryzykować tylko wszystko poczekać aż wszystko się zagoi.
Szacuny
4079
Napisanych postów
45462
Wiek
6 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
349789
Większośc ćwiczeń siłowych będzie podnosiło ciśnienie. Dobrze gdybyś skonsultował się z lekarzem czy w ogóle trening oporowy jest dla Ciebie.
Później możemy ewentualnie doradzić jakieś lżejsze ćwiczenia w konkretnych pozycjach.
„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„
Szacuny
0
Napisanych postów
5
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
13
Lekarze od początku nie pozwalali na żaden wysiłek, powiedzieli ze do 3 kg mogę podnosić, nie mogę głowy w dół kierować i od 23.04 dostałem zwolnienie z wf-u. Z tego co sie dowiedziałem to ciśnienie tętnicze nie ma powiązania z ciśnieniem oka. Lekarze sa bardzo zachowawczy.
Szacuny
4079
Napisanych postów
45462
Wiek
6 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
349789
Ale chyba rozumiesz, że my w tej sytuacji nie możemy niczego doradzic. Jeśli Twój stan zdrowia się pogorszy to niestety winę zrzucisz na nas
Może warto byłoby poszukać innego specjalisty i ewentualnie dogadać sie z jakims lekarzem sporotwym, czy spotkał sie z takim przypadkiem.
„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„
Szacuny
4079
Napisanych postów
45462
Wiek
6 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
349789
Powiem tak: na pewno zaszkodzą Ci ciężkie przysiady, martwe ciągu i ćwiczenia w pozycji głową w dół. Jakieś delikatne izolacje z małym ciężarem być może by nie zaszkodziły, ale to nadal....być może.
1
„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„
Szacuny
212
Napisanych postów
1557
Wiek
28 lat
Na forum
10 lat
Przeczytanych tematów
24901
Wysilek szczegolnie z ciezarami powóduje wzrost cisnienia gdzie przy niektórych wadach wzroku jest on kategorycznie zabroniony. musisz sie dowiedziec u swojego lekarza czy mozesz cwiczyc jezeli powie ze nie no to niestety musisz znalezc inna formę aktywnosci fizycznej, Streetworkout nie bylby nawet złym rozwiazaniem ale tez nie wszystko.