SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[ART.] Wpływ postawy na wyniki i osiągnięcia atletyczne- przodopochylenie miednicy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 36305

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2508 Napisanych postów 12794 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 841471
Postawa się poprawi od razu- jak tylko zmienisz siły oddziaływujące na miednice. A zmienisz je rozciągnięciem zginaczy bioder i wzmocnieniem pośladków. Wg mnie powinno dążyć się do pełnego mostka- z jednym tylko cholernie ważnym zastrzeżeniem- ma być zero bólu w lędźwiowym podczas mostka- ból oznacza że zginacze bioder są nierozciągnięte i "nadrabiasz" to zbyt duzym wygięciem w odcinku lędźwiowym.

Także mostek przy pełnej spinie pośladków jest ćwiczeniem do którego osoby z APT powinny dążyć. Oczywiście w dojśćiu do tego pomaga ćwiczenie, które w tym arcie nazwałem podstawowym jak i rozciąganie brzucha tudzież "syrenka" jak i wszystkie progresje prowadzące do pełnego mostka ( dzięki temu że te pozycje nie są tak wymagające dla mięśni, można na spokojnie skupić się na spinaniu pośladków i na wypychaniu miednicy do przodu)



Wszystkie jednak ćwiczenia łączy to samo- wypychanie miednicy poprzez spięcie pośladków. Trzeba się nauczyć wyczuwać zginacze bioder i nauczyć wyczuwać jak je rozciągać poprzez spinanie pośladków- to jest klucz, czyli ten ruch "kopulacyjny" który jest tutaj esencją rozciągania hip flexors.




Zmieniony przez - Dremor w dniu 2016-02-26 10:05:36
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 78145
Ja mam pytanie do tych mostków, wykonywać je na powtórzenia(tzn góra dół) czy przytrzymać w górze i wypychac miednice przy spietych pośladach?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2508 Napisanych postów 12794 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 841471
Ja robię tak i tak, chociaż, jeżeli chcesz rozciągnąć zginacze bioder to lepiej będzie przytrzymywać np 5 * 10 sekund
2
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 304533
Fajnie rozpisane. Temat dotyczy wielu osób, w tym mnie. Zawsze, gdy tylko zaniedbam rozciąganie i mobilizację pojawiają się przykurcze i bóle.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2508 Napisanych postów 12794 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 841471
Dokładnie, a to głównie dlatego że rozciąganie może poczekać, nic się nie stanie jak się raz nie porozciągasz itp

Ja znalazłem na to metodę- jest to po prostu wykonywanie ćwiczeń, wymagających określonego poziomu mobilności i progresowanie w tych ćwiczeniach. Czyli można powiedzieć, że dwie pieczenie na jednym ogniu- nie dopuszczam do przykurczów, robiąc przy okazji naprawdę ciężkie ćwiczenia;)

Fajnie, że tacy weterani jak Ty doceniają ten art. Zawsze jak widze post kogoś docenianego na sfd, to już się boję jakiejś miażdżącej krytyki
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42323
Mógłbyś zapodać jakiś zestaw treningowy kalisteniki na dwa dni dla zawodnika mma przebywającego obecnie na emigracji
Mam dostęp do drążka i poręczy.

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2508 Napisanych postów 12794 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 841471
Miszczak, ciężko będzie, dużo zalezy od priorytetów, Twoich aktualnych wyników itp itd;) Spróbuj tego:

https://www.muscleandstrength.com/workouts/18-week-chin-up-dip-program-upper-body


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2016-03-31 10:56:43
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42323
Do tej pory to było tak:
1.podciaganie nachwyt 5x
2.pompki na poreczach 5x
3.podciaganie/porecze-powolne opuszczanie 3x
4.wznosy nóg w zwisie 3x
5.zwisy na drazku jednoracz 3x

Sam to ukłożyłem i zastanawiam sie czy na tym daleko'zajade' dlatego wole żeby ktoś doświadczony za wczasu mnie poprawił
Bo obecnie jest tragedia. W mc i przysiadach robiłem dwukrotność masy ciała a tu nie moge sie podciągnąć poprawnie technicznie 10 razy

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42323
Miszczak0295
Do tej pory to było tak:
1.podciaganie nachwyt 5x
2.pompki na poreczach 5x
3.podciaganie/porecze-powolne opuszczanie 3x
4.wznosy nóg w zwisie 3x
5.zwisy na drazku jednoracz 3x
2x w tygodniu
Celem jest poprawa wytrzymałości.
Sam to ukłożyłem i zastanawiam sie czy na tym daleko'zajade' dlatego wole żeby ktoś doświadczony za wczasu mnie poprawił
Bo obecnie jest tragedia. W mc i przysiadach robiłem dwukrotność masy ciała a tu nie moge sie podciągnąć poprawnie technicznie 10 razy

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z zasypianiem po wieczornym treningu?

Następny temat

Archiwum X „Rozpad mięśni po treningu oraz dziwne choroby wskutek stosowaniu sterydów” Cz. I

electro
Polecane artykuły