SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Spadki po kreatynie?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8445

Nowy temat Dział zamknięty
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, jak wiadomo po kreatynie większość zalicza spadki - masy. Jest to (chyba) spowodowane utratą wody z organizmu (jak się myle proszę mnie poprawić).
Z tego co mi wiadomo sól (chyba) zatrzymuje wode, czyli nie lepiej by było po skończonym cyklu używaj jej tak często jak to możliwe?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 9767 Wiek 5 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 23579
W trakcie kuracji kreatynowej dochodzi do przyrostu masy mięśniowej na drodze dwóch mechanizmów - anabolizmu białek i retencji wody. Dla tego wprowadzono na rynek formy kreatyny koniugowanej (cytrynian i pirogronian), które przede wszystkim stymulują anabolizm, a prawie że pozostają bez wpływu na retencję. Dobre efekty przynosi łączenie monohydratu z pirogronianem lub z cytrynianem, bo daje efekty zarówno szybkie, jak i długotrwałe. Szczegóły znajdziecie w poście pt. "Citro i Piro".

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 45379
Sól zatrzymuje wodę pod skorą a nie w mięśniach

Przyjmując zbyt duże ilości soli powodujesz że Twoja sylwetka będzie "zalana". Stracisz rzeźbę

Sól nie da Ci nic pożytecznego w większych ilościach

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
A co może zatrzymać wode w mięśniach?
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 45379
Glutamina ale nie w takim stopniu jak kreatyna

Oczywiście mówie o bezpiecznym wspomaganiu - istnieją też inne środki ale ich polecać nie będę

Zmieniony przez - BYK w dniu 2004-02-13 11:30:38

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 104474
A dlaczego ekipa chcesz zatrzymywać wode w mięsniach ? To tak jakbyś udawał mięśniaka zakładając 3 swetry na siebie
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Brutus: ciekawe stwierdzenie, ale wiesz głupio stracić coś, na co się pracowało pewien czas. Całkowicie woda nie zejdzie, ale... jednak jest ten niedosyt.
A jakie dawki glutaminki polecacie?
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 45379
No cóż żeby zatrzymać wodę
10-15 g dziennie

Widomo że ciężko jest stracić coś na co się pracowało ale trzymanie wody ma senss tylko dla lepszej syntezy białka a nie dla samej sztucznej wagi jaką się w ten sposób robi


Zmieniony przez - BYK w dniu 2004-02-13 11:57:07

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Hm... czyli Twoim zdaniem Byku nie ma sensu "zatrzymywanie" wody "na siłe"?
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 45379
Powiem tak

Bardziej martwiłbym się o zatrzymanie jak największej ilości czystego mięśnia niż zaptrzymaniem wody bo ona i tak spadnie - glutamina cudów nie zdziała, zatrzyma tylko częśc wody a i tak jak odstawisz to całość spadnie

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
hm... ok teraz już rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 104474
No jasne że nieciekawie stracić coś na co się długo pracowalo , ale tracisz wode a chyba nie ćwiczysz żeby ja właśnie zyskiwać tylko mięśnie.
Dla mnie kreatyna bylaby jeszcze atrakcyjniejsza gdyby tej wody nie zatrzymywała.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Dział zamknięty
Poprzedni temat

Do p. Ambroziaka i Szukaly - ALC

Następny temat

ALC-artykuł

electro
Polecane artykuły