SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowinki ze Świata!!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 126619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Dziesiątka biało-czerwonych lekkoatletów wystartuje w czwartkowy wieczór na Stadio Olimpico w Rzymie podczas mityngu Golden Gala im. Pietro Mennei, zaliczanego do Diamentowej Ligi IAAF. Jednym z najciekawszych wydarzeń zawodów, z punktu widzenia polskich kibiców, będzie pierwszy wspólny start na 800 metrów, od czasu ubiegłorocznych mistrzostw Europy, naszego tria Lewandowski-Kszczot-Kuciapski.

Znakomita trójka polskich średniodystansowców ostatni raz wspólnie pobiegła 15 sierpnia w finale czempionatu Starego Kontynentu. Jak dobrze pamiętamy zwyciężył wówczas Kszczot przed Kuciapski, a Lewandowski był piąty. W czwartek trójka naszych wyśmienitych zawodników powalczy m.in. z halowym mistrzem globu z Sopotu Mohammedem Amanem oraz srebrnym medalistą olimpijskim z Londynu Nijelem Amosem. W silnie obsadzonym biegu nasi zawodnicy z pewnością powalczą także o minimum na Pekin – dotychczas szybciej od wynoszącego 1:45.60 wskaźnika PZLA pobiegł jedynie Lewandowski. Początek biegu zaplanowano na godzinę 20:23.

Faworytką konkursu skoku wzwyż będzie liderka światowych tabel Kamila Lićwinko. Polka, który w maju kończyła starty w mityngach z wynikami 1.96 i 1.97 stoczy pojedynek z Anną Cziczerową oraz duetem Chorwatek – Aną Simić i Blanką Vlašić. Smaku pojedynkowi doda z pewnością fakt, że właśnie na rzymskim Stadio Olimpico Bułgarka Stefka Kostadinowa blisko 28 lat temu, podczas mistrzostw świata, ustanowiła wciąż aktualny rekord świata – 2.09.

Niezwykle groźnego rywala będą mieli nasi tyczkarze – Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. Na starcie rzymskiego mityngu stanie bowiem bezkonkurencyjny lider światowych tabel Renaud Lavillenie, który przed kilkoma dniami w Eugene zaliczył 6.05. Polscy zawodnicy z pewnością powalczą o wypełnienie, wynoszącego 5.70, minimum PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie.

W pchnięciu kulą zobaczymy Jakuba Szyszkowskiego. Zawodnik wrocławskiego Śląska walczy o uzyskanie wskaźnika na mistrzostwa globu. Podopieczny Zbigniewa Stankiewicza już kilkukrotnie bardzo zbliżył się do granicy 20.45. Czy w Rzymie wreszcie uda mu się zrobić pierwszy krok w kierunku startu w sierpniu w Ptasim Gnieździe?

Angelika Cichocka, wicemistrzyni Europy z praskiej O2 Areny, wspólnie z Sofią Ennaoui powalczy w biegu na 1500 metrów. Rywalkami Polek będą m.in. prezentująca się bardzo dobrze w ostatnich startach Ukrainka Anna Miszczenko i szybka u progu sezonu Albanka Luiza Gega. Na starcie pojawią się też znakomite Sifan Hassan i Viola Kibiwot.

Na 3000 metrów z przeszkodami w stolicy Włoch pobiegnie Katarzyna Kowalska. Będzie to pierwszy start naszej zawodniczki w sezonie letnim. Rywalkami urodzonej w Lipnie biegaczki będą m.in. legitymujące się bardzo dobrymi rekordami życiowymi Etiopki Hiwot Ayalew oraz Sofia Assefa.

W konkurencjach, w których nie zobaczymy polskich lekkoatletów nie zabraknie gwiazd. Organizatorzy zaprosili bowiem do Rzymu wiele znakomitości. W biegu na 100 metrów wystartuje lider światowych tabel Justin Gatlin, w rzucie dyskiem ponownie o wynik 70-metrowy powalczy Sandra Perković, na 200 metrów rywalizować będą świetne Jamajki Shelly-Ann Fraser-Pryce i Kerron Stewart, w trójskoku wystartuje rewelacja sezonu Kubańczyk Pedro Pablo Pichardo, a w rzucie oszczepem ponownie zaimponować może Kenijczyk Julius Yego.

Bezpośrednią relację z zawodów przeprowadzi Polsat Sport – początek transmisji o 20:00.

http://rome.diamondleague.com/en/home/ 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Pięć minimów na lekkoatletyczne mistrzostwa świata wywalczyli podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie polscy zawodnicy. Na Stadio Olimpico znakomite wyniki uzyskali nasi średniodystansowcy.


Pierwszym biało-czerwonym, który na Stadio Olimpico uzyskał rezultat lepszy od wskaźnika PZLA na sierpniowy czempionat był kulomiot Jakub Szyszkowski. Podopieczny Zbigniewa Stankiewicza już w pierwszej kolejce uzyskał wynik 20.55, lepszy o 10 centymetrów od ustalonego przez Zarząd PZLA minimum na pekińskie mistrzostwa. W silnie obsadzonym konkursie zawodnik wrocławskiego Śląska uplasował się na piątym miejscu. Dzisiejszy rezultat Polaka jest jego nowym rekordem życiowym. Zwycięstwo z wynikiem 21.46 odniósł zdecydowany lider europejskich tabel David Storl.

W bardzo silnie obsadzonej rywalizacji na dystansie 800 metrów wystartowała trójka Polaków. W szybkim biegu najlepszy czas z naszych zawodników uzyskał, po znakomitym finiszu, Adam Kszczot. Biegacz Rudzkiego Klubu Sportowego był na mecie czwarty z wynikiem 1:43.94 – rezultat ten plasuje mistrza kontynentu z Zurychu na pozycji lidera europejskich tabel. Dzisiejszy wynik Kszczota jest jego trzecim najlepszym w karierze i jednocześnie jest lepszy od wynoszącego 1:45.60 minimum PZLA na mistrzostwa świata. Ostatni raz podopieczny Zbigneiwa Króla granicę 1:44.00 złamał ponad 3 lata temu, 27 maja 2012 w Hengelo. Dwa miejsca za Kszczotem finiszował halowy mistrz Europy z Pragi Marcin Lewandowski. Biegacz bydgoskiego Zawiszy uzyskał czas 1:44.25 i drugi raz w sezonie wypełnił wskaźnik PZLA na globalny czempionat. Mimo zajęcia dopiero dziewiątego miejsca trzeci z naszych średniodystansowców startujących w stolicy Włoch – Artur Kuciapski – również uzyskał czas lepszy od minimum na Pekin. Podopieczny Andrzeja Wołkowyckiego przebiegł 800 metrów w 1:45.21 i wysunął się na pozycję lidera europejskich tabel wśród młodzieżowców. Trzeba zaznaczyć, że czas osiągnięty przez wicemistrza kontynentu z Zurychu upoważnia go oczywiście do startu w młodzieżowych mistrzostwach Europy, które w połowie lipca odbędą się w Tallinnie. Zwycięzcą biegu, z najlepszym wynikiem w sezonie 2015 na świecie, został Mohamed Aman (1:43.59).

Bardzo dobre czasy uzyskały nasze panie w biegu na 1500 metrów. Dziewiąta na mecie Angelika Cichocka rezultatem 4:03.06 poprawiła rekord życiowy, wypełniła minimum na światowy czempionat oraz przesunęła się na szóste miejsce w polskich tabelach historycznych. Finiszująca jako czternasta, urodzona w 1995 roku, Sofia Ennaoui uzyskała wynik 4:04.97 – jest to nowy rekord życiowy zawodniczki Lubusza Słubice oraz wynik lepszy od wskaźników PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie i kontynentalny czempionat młodzieżowców w Tallinnie. Zwyciężyła, po ataku z trzeciej pozycji, Amerykanka Jennifer Simpson – mistrzyni świata z Daegu uzyskała czas 3:59.31 i na ostatnich metrach pokonała Holenderkę Sifan Hassan.

Kamila Lićwinko wyrównała swój najlepszy tegoroczny wynik pokonując w drugiej próbie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.97. Osiągnięcie to pozwoliło halowej mistrzyni świata z Sopotu zająć dziś trzecie miejsce. W Rzymie wygrała Hiszpanka Ruth Beitia, która skacząc 2.00 odebrała naszej zawodniczce pozycję liderki światowych tabel. Druga w konkursie była powracająca do rywalizacji Chorwatka Blanka Vlašić – 1.97.

W skoku o tyczce Paweł Wojciechowski był piąty z wynikiem 5.56 (trzy zrzutki na 5.71). W pierwszym starcie w sezonie, poprzedzonym urazem w okresie przygotowawczym, Robert Sobera trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.41 i nie został sklasyfikowany. Zwyciężył Renaud Lavillenie – Francuz skoczył 5.91.

Katarzyna Kowalska z rezultatem 9:55.12 zajęła czternaste miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Wygrała Kenijka Hyvin Kiyeng Jepkemoi – jej czas 9:15.08 to najlepszy wynik na świecie w tym roku.

W konkurencjach bez udziału Polaków m.in. Justin Gatlin przebiegł 100 metrów w 9.75, Vítězslav Veselý uzyskując 88.14 pokonał w rzucie oszczepem Juliusa Yego (87.71, rekord Kenii), a Sally Pearson doznała kontuzji w biegu płotkarskim na 100 metrów.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi w niedzielę w Birmingham. W Wielkiej Brytanii wystartują m.in. Kszczot i Lewandowski.

Żródło: pzla.pl

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Sześcioro Polaków wystąpi w czwartek w szóstym w tym sezonie lekkoatletycznym mityngu Diamentowej Ligi w Oslo - w rzucie dyskiem Piotr Małachowski i Robert Urbanek, a w biegach Katarzyna Broniatowska, Renata Pliś, Karol Zalewski i Krystian Zalewski.


Zdrowie jest, dobre samopoczucie też i mam nadzieję, że poprawię mój najlepszy tegoroczny wynik z maja, kiedy to w Hengelo uzyskałem 65,87 - powiedział Małachowski (WKS Śląsk Wrocław), który na liście startowej czwartkowego konkursu z tym osiągnięciem jest na trzeciej pozycji.

Lepsze rezultaty mają Niemiec Christoph Harting - 67,93 i Estończyk Martin Kupper - 66,67. Czwarty w tym zestawieniu jest Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) - 65,42.

Na bieżni stadionu Bislett wystąpią dwie zawodniczki trenowane przez Zbigniewa Króla - na 1500 m Pliś (MKL Maraton Świnoujście) i na 5000 m Broniatowska (AZS AWF Kraków).

- Renata Pliś ma już raz wypełnione minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata - 4.04,78 uzyskała w maju w USA. W Oslo zamierza pobiec nie gorzej niż w Eugene. Natomiast Broniatowską poprosiła dwukrotna halowa mistrzyni świata (2012, 2014) Genzebe Dibaba, aby poprowadziła ją na 5000 m przez ok. 2000 m. Etiopka uważa, że Kasi parametry bardzo jej odpowiadają - powiedział szkoleniowiec.

Z polskich lekkoatletów wystartują jeszcze - Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) na 200 m i Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) na 3000 m z przeszkodami.

Początek zawodów w Oslo o godz. 17.20, a ostatnią konkurencję zaplanowano na 21.45.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
"Daily Mail": Mo Farah unikał testów narkotykowych
Dwukrotny mistrz olimpijski z Londynu w biegu na 5 000 i 10 000 m Brytyjczyk Mo Farah minimum dwa razy unikał obowiązkowych testów narkotykowych - napisał w czwartkowym wydaniu dziennik "Daily Mail".

Jak pisze "Daily Mail", zdarzenia miały miejsce w 2010 i 2011 roku. Farah nie stawił się na testy wykrywające obecność narkotyków w organizmie. Zgodnie z przepisami WADA, trzy takie przypadki w okresie dwunastu miesięcy uznaje się na naruszenie regulacji antydopingowych i skutkuje dwuletnią dyskwalifikacją.

Gazeta cytuje e-maila wysłanego do zawodnika przez trenera Alberto Salazara, który pisze, że "jeżeli unikniesz trzeciego testu, możesz być zawieszony".

Od pewnego czasu w mediach pojawia się nazwisko Faraha w kontekście dopingu. Jego szkoleniowiec Alberto Salazar oraz Amerykanin Galen Rupp podejrzewani są o złamanie przepisów antydopingowych, od kiedy stacja BBC wyemitowała dokumentalny program na ten temat. W materiale nie oskarżyła jednak o nic dwukrotnego złotego medalisty z Londynu.

Urodzony w Somalii 32-letni Farah (ojciec Brytyjczyk, matka Somalijka) jeszcze nie podjął decyzji, czy w sierpniowych mistrzostwach świata w Pekinie rywalizować będzie na dwóch dystansach. Wszystko zależy od tego, w jakiej będzie dyspozycji.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Karolina Kołeczek zajęła czwarte miejsce podczas drużynowych ME w Czeboksarach. Takie samo miejsce zajął Karol Zalewski w biegu na 200 metrów.

Najszybsza Polka w biegu przez płotki uzyskała w zawodach 13.03s, co dało jej czwartą lokatę. Najszybsza w Rosji była Alina Talay z Białorusi wynikiem 12.80s.

W biegu na 200 metrów, biegający w mocniejszej serii, Karol Zalewski uzyskał 20.81s. Najszybszy był Ukrainiec Sergiej Smelyk - 20.45s.

Podobnie jak w biegu mężczyzn na 200 wygrała reprezentantka Ukrainy - Natalia Pohrebniak. Ta czasem 22.76s ustanowiła rekord życiowy. Szósta była Anna Kiełbasińska - 23.46s.

W biegu na 110 metrów przez płotki szósty był również podopieczny Pawła Rączki. Damian Czykier, zawodnik Podlasia uzyskał 13.78s. Wygrał Rosjanin Sergiej Szubenkow - 13.22s.

Dobrze w biegu rozstawnym 4x400 metrów mężczyzn wypadli Polacy. Nasi w składzie Łukasz Krawczuk, Michał Pietrzak, Rafał Omelko i Patryk Dobek uzyskali trzeci czas - 3:01.24.

7. pozycję w eksperymentalnym składzie wywalczyły natomiast Martyna Dąbrowska, Ewelina Ptak, Patrycja Wyciszkiewicz i Małgorzata Hołub. Czas Polek 3:30.18. Zwyciężyły Rosjanki.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Lekkoatletyczne mistrzostwa USA: świetny bieg Gatlina na 200 m
Justin Gatlin w świetnym stylu zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw USA. Na bieżni w Eugene w stanie Oregon 200 m pokonał w czasie 19,57 s. W mistrzostwach Stanów Zjednoczonych tak szybko nikt wcześniej nie pobiegł.

Chciałem tym biegiem zamanifestować, w jak dobrej jestem formie. To był prawdopodobnie jeden z moich najlepszych wyścigów w życiu - podkreślił.

33-letni Gatlin to złoty medalista igrzysk olimpijskich w Atenach (2004) w biegu na 100 m. Dwa lata później został przyłapany na stosowaniu dopingu. Ponieważ była to jego druga wpadka, groziła mu dożywotnia dyskwalifikacja. Ukarano go ośmioletnim zawieszeniem, które jednak o połowę skrócono. Do rywalizacji wrócił w 2010 roku.

Podczas igrzysk w Londynie (2012) na 100 m był trzeci, a dwa lata temu w Moskwie w mistrzostwach świata przegrał na tym dystansie tylko ze słynnym Jamajczykiem Usainem Boltem.

Niedzielny wynik na 200 m jest nie tylko rekordem mistrzostw USA, ale także najlepszym wynikiem na świecie od blisko trzech lat. Rekord globu - 19,19 - należy do Bolta i został ustanowiony przy okazji MŚ 2009 w Berlinie.

Gatlin może się także pochwalić najlepszym w tym roku rezultatem na 100 m. W majowych zawodach Diamentowej Ligi w Dausze osiągnął czas 9,74. To piąty wynik w historii światowej lekkoatletyki. Jego pojedynki z Boltem mogą być ozdobą sierpniowych MŚ w Pekinie.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Piotr Małachowski triumfował w mityngu Diamentowej Ligi na Stade de France. Znakomity wynik 2:00.09 uzyskała w biegu na 800 metrów Joanna Jóźwik.



Dyskobol wrocławskiego Śląsku odniósł w Saint Denis przekonywujące zwycięstwo – Polak we wszystkich próbach uzyskiwał rezultaty ponad 64-metrowe. Najlepszą próbę wicemistrz olimpijski z Pekinu miał w szóstej serii, w której posłał dysk na 65.57. Dzięki dzisiejszemu triumfowi podopieczny Witolda Suskiego umocnił się na pozycji lidera cyklu – ma na koncie 13 punktów, czyli o 5 więcej niż drugi Robert Urbanek, który dziś był piąty (63.48).

Bardzo dobry wynik 2:00.09 uzyskała w biegu na 800 metrów Joanna Jóźwik. Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego była siódma ale jej dzisiejszy wynik jest jej trzecim najlepszym uzyskanym na stadionie. W bardzo szybkim biegu, wygranym przez Kenijkę Eunice Sum z najlepszym na świecie wynikiem w roku 2015 1:56.99 pięć pierwszych biegaczek złamało 2 minuty.

Niespodzianką zakończył się konkurs skoku o tyczce. Wielki faworyt mityngu Renaud Lavillenie pokonał „jedynie” 5.71 i zajął, wspólnie z Rosjaninem Aleksandrem Gripiczem, piąte miejsce. Wygrał – z nowym rekordem Grecji 5.91 – halowy mistrz świata z Sopotu Konstandinos Filipidis. Polacy – Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek – pokonali 5.56 i mieli po trzy strącenia na 5.71 i ostatecznie zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu.

Siódmy w serii B biegu na 110 metrów przez płotki był Artur Noga – 13.61.

Mateusz Demczyszak przebiegł 3000 metrów z przeszkodami w 8:31.82 i był piętnasty. Renata Pliś nie ukończyła rywalizacji na dystansie 5000 metrów.

Pełne wyniki: http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-diamond-league/meeting-areva-5641/timetable/bydiscipline 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Paweł Wojciechowski pokonując wysokość 5.84 zwyciężył w konkursie skoku o tyczce rozegranym w czwartek w Lozannie, w jubileuszowej 40. Athletissimie, w dziewiątym z czternastu mityngów tegorocznego cyklu Diamentowej Ligi.

Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz pokonał całą światową czołówkę (z wyjątkiem Kanadyjczyka Shawna Barbera) z Francuzem Renaud Lavillenie włącznie. Kolejne lokaty zajęli mistrzowie świata, Niemiec Raphael Holzdeppe, R. Lavillenie i Konstadínos Filippídis, którzy zaliczyli po 5.76. Piotr Lisek z rezultatem 5.61 był dziewiąty.
Wynik z Lozanny jest dla Pawła Wojciechowskiego najlepszym od 29 sierpnia 2011 r., od zwycięskiego konkursu o mistrzostwo świata w Daegu. Polak po raz pierwszy od tamtego dnia pokonał Renaud Lavillenie po wyrównanej walce (dwukrotnie Francuz mu uległ nie zaliczając żadnej wysokości).

W biegu na 800 m Marcin Lewandowski zajął piąte miejsce z czasem 1:45.36, słynny Kenijczyk David Rudisha (1:43.76) nie sprostał na ostatniej prostej Nijelowi Amosowi (1:43.27 – drugi wynik w br. na świecie) z Botswany.

W pchnięciu kulą Tomasz Majewski wynikiem 20.64 w ostatniej kolejce wysunął się na 7 pozycję. Znakomicie dysponowany Niemiec David Storl po raz pierwszy w karierze przekroczył 22 m (22.20 - najlepszy wynik Europejczyka od 1988 r.). O prawie pół metra wyprzedził Amerykanina Joe Kovacsa (21.71), lidera tabel światowych.

Najszybszą serię stumetrówki pań rozegrano z silnym wiatrem (+5.4), Marika Popowicz była piąta z rezultatem 11.27, a Anna Kiełbasińska – siódma (11.45). Zwyciężyła English Gardner osiągając 10.76.
Sztafeta pań (w składzie Marika Popowicz, Anna Kiełbasińska, Marta Jeschke i Weronika Wedler) przebiegła jedno okrążenie w czasie 44 sekund, Szwajcarki były szybsze o 0.27 s.

Najciekawsze konkurencje bez udziału Polaków
100 m (+1.4 m/s) – Amerykanin Justin Gatlin (9.75) o prawie dwa metry pokonał Jamajczyka Asafę Powella i swego rodaka Tysona Gaya (obaj po 9.92).
5000 m – udany powrót do DL odnotował Brytyjczyk Mohammad Farah (13:11.77), drugi na mecie niespełna 18-letni Etiopczyk Yomif Kejelcha przegrał o niespełna sekundę (13:12.59).
Trójskok - Amerykanin Christian Taylor (18.06) dwukrotnie przekroczył granicę 18 metrów, do której Kubańczykowi Pedro Pablo Pichardo zabrakło centymetra.
Rzut oszczepem - mistrz olimpijski Keshorn Walcott (TTO) popisał się ponad 90-metrowym rzutem (90.16).
Skok wzwyż - najlepszy wynik na świecie w br. (2.03) był dziełem Rosjanki Anny Czyczerowej.
Rzut dyskiem - rekord życiowy 67.13 umożliwił Kubance Yaimí Pérez zakończenie pasma, sześciu, zwycięstw Chorwatki Sandry Perković (67.06).
Wyniki http://lausanne.diamondleague.com/startlistsresults2015/#contentTabFrame#/live/general/js/mappings/schedule#ScheduleFrame#Lausanne2015_CURRENT_json
Żródło pzla.pl

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W drugim dniu mityngu Diamentowej Ligi w Londynie Angelika Cichocka przebiegła 800 metrów w czasie 2:00.39, lepszym od minimum PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie.



Polka w silnie obsadzonym biegu była szósta. Zwyciężyła Kenijka Eunice Sum, która dwa okrążenia londyńskiego stadionu pokonała w 1:58.44.

Na 800 metrów panów trzeci był Adam Kszczot – 1:44.85. Przed Polakiem finiszowali jedynie Nijel Amos (1:44.57) oraz rekordzista świata David Rudisha (1:44.67).

Polska sztafeta 4 x 100 metrów biegnąca w składzie Dariusz Kuć, Przemysław Słowikowski, Kamil Masztak, Kamil Kryński z czasem 39.46 była czwarta. Wygrali gospodarze – 38.32.

Piotr Lisek pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.65 był piąty, a Paweł Wojciechowski skacząc 5.50 szósty w konkursie tyczkarzy. Rekord mityngu ustanowił Renaud Lavillenie – Francuz skoczył 6.03 i trzykrotnie atakował 6.10.

Dominika Nowakowska była dwunasta w biegu na 5000 metrów – 15:34.95. Kenijka Mercy Cherono zwyciężyła z czasem 14:54.81.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Rzucając na olimpijskim stadionie w Sztokholmie 65.95 Piotr Małachowski wygrał kolejny mityng Diamentowej Ligi i jest już prawie pewny trzeciego triumfu w tym prestiżowym cyklu.



W połowie konkursu liderem zmagań dyskoboli był Robert Urbanek, który legitymował się wynikiem 63.18. Małachowski był wówczas trzeci – 61.46. W dalszej części zmagań na prowadzenie wysunął się, rzutem na 64.50, Belg Milanov. Małachowski nie pozostał mu dłużny i uzyskał swoją najlepszą odległość – 65.95. To najdalszy rzut naszego miotacza w tym sezonie. Przed końcem konkursu Milanov poprawił się na 64.97, a Urbanek na 63.25. W klasyfikacji Diamentowej Ligii IAAF Piotr Małachowski ma już 17 punktów i nad drugim Urbankiem 6 oczek przewagi. Polski dyskobol do trzeciego w karierze triumfu w cyklu potrzebuje zająć minimum trzecie miejsce w finałowym mityngu 3 września w Zurychu.

Drugie miejsce w wygranym przez Amerykankę Katie Mackey biegu na 3000 metrów była Renata Pliś. Polka uzyskała dziś czas 8:53.58.

Anna Kiełbasińska przebiegła 200 metrów w 23.07 (trzeci rezultat w karierze) i zajęła na mecie drugie miejsce za Amerykanką Tiffany Townsend (22.67). W tym samym biegu siódme miejsce, z czasem 23.80, zajęła Marta Jeschke.

W biegu na 200 metrów panów Karol Zalewski z czasem 20.71 zajął siódme miejsce. Zwyciężył wicemistrz świata z 2009 roku Alonso Edward z Panamy – 20.04.

Uzyskując w pierwszej próbie 7.67 Tomasz Jaszczuk zajął ósme miejsce w rywalizacji skoczków w dal.

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stawy

Następny temat

Trening na wzmocnienie

WHEY premium