SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ćwiczenie wyskoku bez obciążenia.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2082

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 903
Elo! Ćwiczę w domu bez obciążenia, i zastanawiam się nad ćwiczeniami pomagającymi w uzyskaniu lepszego wyskoku. Na pewno będą to ćwierćskoki ( które znajdują się w moim planie) i na tym moja skromna wiedza się kończy. Prosiłbym o przykłady ćwiczeń ( nie obrażę się na zdjęcia ) i proponowaną ilość powtórzeń & serii
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Seba- za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 260
Hmm, jeśli masz faktycznie 15 lat to na obciążenie przyjdzie czas, choć są różne szkoły. Spotykałem się z opiniami specjalistów, którzy twierdzili, że ciężary, ale nie submax, stymulują wzrost młodych organizmów. Bądź, co bądź ja siłownię włączyłem dopiero w wieku 17 lat. I tak odpowiednio bez siłowni osiągnąłem ok 70-75cm z miejsca, a z siłownią 97cm z miejsca. Trenowałem siatkówkę i powiem tak, trening bez obciążenia jest mało skuteczny i działa, tylko do pewnego momentu oraz obciąża stawy. Mój trening bez ciężarów polegał głównie na sprintach, rozmaitych podskokach, przysiadach z domowym obciążeniem i treningu mięśni brzucha i grzbietu.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 903
Dzięki za radę, myślisz, że ćwierćskoki, tuck jumps i zwykły trening brzucha pleców oraz nóg wystarczą? (Oczywiście ćwiczę całe ciało)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 260
Wyskok buduje się głównie na ćwiczeniach poprawiających siłę maksymalną. Powiem Ci szczerze, że bez siłki naprawdę ciężko to poprawić, no ale da się. Rób przysiad z jakimś domowym obciążeniem, wolno w dół i eksplozja w górę. Po ok 10 powtórzeń. Wszelkiego rodzaju skoki też z jakimś obciążeniem domowym trzymając przy klatce piersiowej. No i sprinty, to moim zdaniem jest mega ważne. Ja wyskok budowałem grając w plażówkę na bardzo grząskim piasku, bardzo w nogi wchodziło pamiętam. I jest to super opcja, bo możesz skakać i skakać a stawy nic nie odczuwają. Pomyśl o tym w wakacje
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 903
10kg na początek wystarczy?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 260
Lepsze to niż nic :p
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący Shooting Guard

Następny temat

Młodszy ratownik WOPR

electro
Polecane artykuły