Na razie trenuje 2 dni w tygodniu, ponieważ nie robie nóg po kontuzji. Chciałbym wam pokazać mój plan treningowy abyście go ocenili.
W każdym ćwiczeniu robię po 3 serie (czasem 4 gdy mam dużo siły) po 12-10-8(6 gdy daje rady wykonać 4 serię) powtórzeń i z każdym zmniejszeniem powtórzeń dokładam ciężar.
Plan wygląda następująco:
Wtorek: klatka biceps
Na klatkę mam 3 zestawy ćwiczeń, co tydzień inny
KLATKA:
1 tydzień wyciskanie na ławeczkach płaskich:
-wyciskanie sztangą na płaskiej
-wyciskanie sztangielkami na płaskiej
-wyciskanie na suwnicy
-
wyciskanie na atlasie
2 tydzień wyciskanie na ławeczkach skośnych:
-wyciskanie sztangą na skośnej w dół
-wyciskanie sztangielkami na skośnej w górę
-wyciskanie sztangielkami na skośnej w dół
-wyciskanie sztangą na skośnej w góre
3 tydzień "ściągania":
-rozpiętki sztangielkami
-rozpiętki na bramie
-rozpiętki na atlasie
-przenoszenie hantelki zza głowy w pozycji leżącej
-unoszenie talerza ściskając go dłońmi(nie trzymając) przed siebie
BICEPS:
-ściągnie uchwytów z wyciągu górnego
-uginanie hantli ze skrętem
-uginanie hantli młotkowe
-moditewnik sztangą
Sobota- Plecy Barki Triceps
PLECY:
-ściąganie drążka z górnego wyciągu
-przyciągnie uchwytu z dolnego wyciągu w pozycji siedzącej
-wiosłowanie sztangą
-martwy ciąg
BARKI:
-przyciąganie sztangi do brody
-wypychanie hantelek do góry
-wznosy hantelek bokiem
-wznosy hantelek do przodu
-wznosy hantelek do tyłu
TRICEPS:
-prostowanie z górnego wyciągu uchwytu prostego
-wypychanie oburącz hantelki zza głowy
-wypychanie hantelki zza głowy jednorącz
-wpychanie francuskie