Szacuny
0
Napisanych postów
10
Wiek
35 lat
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
251
Za tydzień zaczynam przygode z siłownią . Martwi mnie jedna rzecz.
Jeśli ktoś ma prawidłowo ułożoną diete i plan treningowy to czy prawidłowa technika odgrywa duże znaczenie ?
Nie chce narazie zapisywać się na profesjonalną siłownię, ponieważ nie ukrywam jestem słaby fizycznie, niechcę zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi.
Szacuny
15
Napisanych postów
2284
Wiek
41 lat
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
29964
Staraj się nie sugerować opiniami 1 osoby- każde ćwiczenie zobacz dokładnie w kilku/kilkunastu różnych źródłach- spytaj wielu różnych,doświadczonych osób- wtedy dopiero wyciągnij wnioski co do techniki.I również polecam- Karmowskim nie sugeruj się za bardzo- wiele ciekawych elementów można się dowiedzieć, ale ciężko zweryfikować co ma rzeczywiście sens a co nie ( pierwszy z brzegu przykład-płytkie przysiady- propaguje 1/3 ruchu itd itp ;p) I tak skończy się to na tym że znajdziesz to co dla CIEBIE jest dobre, niezależnie od 1000 opinii zawodowców
Szacuny
19
Napisanych postów
443
Wiek
41 lat
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
45460
Technika to podstawa . Jeżeli zaczynasz ,zacznij od małych ciężarów , nie pakuj na sztangę nie wiadomo ile , załóż tyle abyś był w stanie poprawnie wykonać dane ćwiczenie . Jeżeli nie wiesz jak je dokładnie wykonywać polecam " Tydzień z życia Michała Karmowskiego " na youtube . Michał solidnie i w zrozumiały sposób wyjśnia jak powinny wyglądać poszszczególne ruchy . Powodzenia
Szacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
szczerze to bym sie michałem karmowskim tak za bardzo nie posługiwał
moja propozycja; nagrać filmiki z podstawowych ćwiczeń(przysiad/martwy/wiosło/wycisk/drążek/podobne) i założyć temat w dziale trening dla zaawansowanych
Szacuny
19
Napisanych postów
443
Wiek
41 lat
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
45460
Sugerujesz , że wielokrotny mistrz Polski w kultyrystyce , srebrny medalista mistrzostw Europy oraz finalista mistrzostw Świata w niektórych cwiczeniach pokazuje niepoprawna technikę ? Ciekawa teoria
Oczywiście autor tematu może zrobić to w taki sposób jak kolega wyżej proponuje , jedna i druga metoda będzie poprawna . Zyczę powodzenia w zmaganiach z żelastwem
Szacuny
136
Napisanych postów
4193
Wiek
39 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
44226
Film instruktażowy nigdy nie zastąpi praktyki pod okiem kogoś kto się zna i skoryguje błędy. Najlepiej to zapisz się na siłownie - jeżeli nie chcesz trenera to możesz podpatrzeć technikę u doświadczonych bywalców siłowni.
Szacuny
1023
Napisanych postów
5454
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
137660
Jest jeszcze coś takiego jak Atlas ćwiczeń sfd czy stronka exrx.net, każde ćwiczenie, nawet dynamiczne, zilustrowane gifami. I owszem, technika jest bardzo ważna, bo bez niej można zrobić sobie kuku uginając bica. Tak jak Zielin: na siłce skorygują ci błędy których sam nie dostrzeżesz, samemu robiąc przysiad nie wyhaczysz czy robisz garba albo kolana Ci się zbiegają. I tak jak Dawidoo: akurat nie każdy kulturysta musi być wzorem wykonywania każdego ćwiczenia, naprawdę nie każdy i nie każdego. Akurat bardziej pionowej postawy ciała przy siadaniu z dużym ciężarem nie mają kulturyści, ale ciężarowcy, to samo wyciskacze jak Dave Tate są wzorami przy wyciskaniu, polecanymi nawet przez Christiana Thibedau
,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".
Szacuny
15
Napisanych postów
569
Wiek
31 lat
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
14642
Zapisuj się na siłownie! Ale już! Bo z tego co wywnioskowałem z kontekstu wypowiedzi taka opcja istnieje. Pamiętaj, że każdy zaczyna od podstaw. Powinien być na siłowni instruktor który pokaże jak wykonywać dane ćwiczenie. Oczywiście najlepiej przejrzeć strony które zostały tutaj dodane by mieć jakiekolwiek pojęcie. Wiedzy nigdy za mało. I pamiętaj nikt Ciebie nie wyśmieje, bo bierzesz tyle czy tyle na klatę lub bica. Wątpię by ktoś zwracał nawet na to większą uwagę. I tak technika ma bardzo duże znaczenie przy ćwiczeniu. Możesz sobie nawet poważną krzywdę zrobić.