SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[Dziennik] - WŚ

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 45757

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Mnie jako początkującego, bo trenuje od września męczy właściwie każde z tych ćwiczeń, zwłaszcza "jedno kończynowe" ruchy, więc stąd to 2 minuty, które mi służą. Z czasem chcę skrócić do 90s, które będzie idealne, nie mniej - nie więcej. Także cierpliwości dopiero 2.5 miesiąca za mną, a to dopiero początek.


Wczoraj zapomniałem, ale obejrzyjcie:





Po takich filmikach z podpisem "RUSSIA/ROSJA" dochodzę do wniosku, że Ci ludzie robią takie ekstremalne rzeczy, bo nie mają nic do stracenia Dla mnie usiąść na takiej krawędzi byłby problemem, bo mam jakiś tam lekki lęk wysokości, zwyczajnie boję się z wysoka patrzyć, a tu proszę co gość wyczynia.

1:34 - jeden błąd, jeden podmuch wiatru i gościa ni ma

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-11-14 20:35:12
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Trening nr 9 (gimnastyka)


1. Pompki na jednej ręce 5s x 5p
2. Podciąganie - nachwyt 5s x 5p
3. AB Roller 5s x 5p
4. Pistolety 5s x 5p
5. RLL Headstand 5s x 5p

6. Handstand(przy ścianie) 3s x 20sek
7. L-Sit(PB Low) 4s x 15sek

Czas odpoczynku: 2 minuty
Czas treningu: 3:18


Uwielbiam rozciąganie, zwłaszcza pasywne, bo nie męczy tak bardzo jak zwykłe statyczne, gdzie trzeba utrzymać daną pozycję rozciągania przy użyciu mięśni. Mały sukces - udało mi się zrobić dziś mostek, wcześniej nawet nie myślałem, że tak szybko mi się uda wyprostować ramiona, może to było 5-10s, ale zrobiłem. Przy pompkach widzę minimalną poprawę techniki, ciało bardziej stabilniejsze i pracuje tylko ręka. Za to w podciąganiu były opory, wszystkie serie zrobiłem poprawnie, ale w ruchu był widoczny brak dynamiki, który towarzyszył mi na wcześniejszych treningach. Skatowało mi brzuch, nie sugerujcie się tym 5sx5p AB Roller, bo zgodnie z książką zastosowałem progresję "week 5", gdzie przytrzymuje wyznaczony czas L-ke, a potem robię unoszenie nóg, które mnie tak na koniec styrało. I właśnie w tym momencie uświadomiłem sobie swój błąd. "progresja tygodniowa/week", a ja co trening zmieniałem stąd przy tygodniu 3 mam "week 5"
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Pompki na jednej rece robisz z nogami szeroko czy zlaczonymi? Jak zlaczonymi to duzy szacun, bo to moje marzenie :D
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Pytanie retoryczne. Też mi się marzy robić pompki ze złączonymi :D

Najprawdopodobniej jutro i w środę treningu nie będzie, bo 2 dostawy wyngla przyjadą i będzie trzeba to zrzucić, ale jak będę miał siłę to statyczne po "łopata+taczki" zrobię.



Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-11-17 18:41:53
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Diamond push ups? Tez je mam w swoim treningu. Chyba dzisiaj zaloze swoj dziennik, bo wrocilem do podstaw zeby skorygowac wczesniejsze bledy.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90343
Fajnie, im więcej dzienników tym lepiej. :)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Icarium
Diamond push ups? Tez je mam w swoim treningu. Chyba dzisiaj zaloze swoj dziennik, bo wrocilem do podstaw zeby skorygowac wczesniejsze bledy.


Dokładnie tak, ustawiam sobie właśnie dłonie na środku klatki i robię ten kształt z palców jak przy "diamondach", rozkrok na szerokość barków może większy, i lewą czy to prawą rękę w zależności na której ręce pompke będę wykonywał kładę na plecy i opuszczam się. Staram się odwodzić rękę szerzej (nie przy ciele), bo założyłem sobie, że to wersja na klatę i tak też działa.

Venc1Lq
Fajnie, im więcej dzienników tym lepiej. :)


Rośniemy w siłę!



Muszę się pochwalić. Dzisiaj doszły, a myślę, że od następnego cyklu spokojnie mógłbym już na nich coś robić, choćby podciąganie.

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90343
Fajne ćwiczenie na klatę na nich to takie rozpiętki w opadzie. Kozackie ćwiczenie! Polecam <3

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35065
Kółka koniecznie musisz włączyć do treningów.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
WS, gratuluje kupna kółek i wyboru firmy. Ponoc najlepsze w kraju. Tez na nich cwicze i sa super.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ Dziennik treningowy ] //Trening trzema ćwiczeniami //

Następny temat

Pompki i Podciąganie

electro
Polecane artykuły