Witam, nazywam się Dawid co chyba jest tutaj nieistotne. Mam 15 lat, mierzę około 170cm oraz ważę 49kg. Nie wiem czy piszę aktualnie w dobrym dziale, jeśli nie to proszę o odesłanie mnie do odpowiedniego. Moim pytaniem jest, czy ćwiczenia na masę jest dobrym wyborem w moim wieku. Wyczytałem wiele rzeczy na różnych forach kulturystycznych (m.in. zahamowanie wzrostu, problem z kręgosłupem, z kolanami) i coraz bardziej mnie to zniechęca. Dlaczego chciałbym ćwiczyć? A no dlatego że jestem powiedzmy że "szkieletorem", a chciałbym wyglądać nieco inaczej. 49kg jak na mój wiek nawet wskazuje na niedowagę. Możliwe jest to że jestem ektomorfikiem i dlatego to wszystko tak przebiega. Ale może przejdźmy do sedna sprawy : czy naprawdę jest bezpiecznie ćwiczyć w moim wieku? Jeśli tak, to jakie ćwiczenia właśnie będą dla mnie odpowiednie? Czy będzie mnie obowiązywać ściśle przygotowana dieta? A jeśli nie to w jakim wieku powinienem rozpocząć odpowiedni trening? Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje.
Zmieniony przez - PanTrololo144 w dniu 2013-08-13 01:04:14
Zmieniony przez - PanTrololo144 w dniu 2013-08-13 01:04:14
Krzysztof Piekarz