Słyszałem, że najlepiej spalać tłuszcz biegając, gdy rezerwy cukrowe są najmniejsze, bo do energii przeznaczonej na bieg najpierw organizm wykorzystuje cukry a potem tłuszcz i gdy się cukry skończą to tłuszcz szybciej i efektywniej schodzi. Więc, kiedy rezerwy cukrowe są najmniejsze?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
Tak na logikę: kiedy zostaną wykorzystane, a Ty nie uzupełnisz ich posiłkami.
My nie używamy maszyn, my je tworzymy...
...
jest to zależne od ogółu diety.
DIETETYK i TRENER ONLINE.Indywidualne konsultacje.
KONTAKT:https://healthandfitness.pl/
...
Qlonrano
Ale niekoniecznie rano, tylko tak jak mówi Koniu.
Jeśli ćwiczyłem w poniedziałek o 12:00, potem zjadłem 500g węgli, 200g tłuszczy, 200g białek i nie ćwiczyłem - to następnego dnia rano glikogen prawdopodobnie będzie nadal na wysokim poziomie
Sen nawet 10-godzinny nie powinien pochłonąć więcej niż 1000-1500kcal (zależnie od ilości mięśni i metabolizmu ogólnego).
My nie używamy maszyn, my je tworzymy...
...
rezerwy węglowodanowe są najniższe wtedy gdy jesteś na diecie ketogennej nie przerywanej ładowaniami %)
nie zawracaj sobie tak mocno głowy tego typu rozważaniami. Jedz dobrze i trenuj ciężko i z głową. Nie spożywaj po prostu dużych dawek cukrów przed i w trakcie wysiłku.
Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-03-02 22:17:11
nie zawracaj sobie tak mocno głowy tego typu rozważaniami. Jedz dobrze i trenuj ciężko i z głową. Nie spożywaj po prostu dużych dawek cukrów przed i w trakcie wysiłku.
Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-03-02 22:17:11
...
U wytrenowanych osób pirogronian (cukry) zamieniany jest w szczawiooctan dzięki dekarboksylazie pirogronianowej pod wpływem wzrostu stężenia dwutlenku węgla . W ten sposób już po kilku minutach organizm czerpie energię z kw tłuszczowych,beta oksydacji.
. Nie musisz więc biegać na czczo. :)
. Nie musisz więc biegać na czczo. :)...
Evo - dlaczego zmiana cukru w szczawiooctan sprawia, że spalane są kwasy tłuszczowe?
i co się dzieje u niewtrenowanych osób?
i co się dzieje u niewtrenowanych osób?
...
Ponieważ mięśnie szkieletowe zawsze wybiorą lepsze "paliwo",preferują kwasy tłuszczowe jako źródło energii (wysiłek tlenowy). Zamiana pirogronianu czy kwasu asparaginowego w szczawiooctan zachodzi w cyklu Krebsa w mitochondriach (elektrowniach energetycznych organizmu), z którego organizm uzyskuje 90% energii w warunkach tlenowych (beta oksydacja), 10% przypada na reakcje beztlenowe (kw. mlekowy). W takiej sytuacji zarówno na dietach tłuszczowych jak i węglowodanowych organizm czerpie energię z kwasów tłuszczowych.
U niewytrenowanych osób takie "przełączenie" następuje później. Wpływ na szybkość pozyskiwania energii (owe przełączenie)oraz wydajność pozyskiwania energii z tłuszczy ma również ilość mitochondriów,dieta,rodzaj wysiłku.
U niewytrenowanych osób takie "przełączenie" następuje później. Wpływ na szybkość pozyskiwania energii (owe przełączenie)oraz wydajność pozyskiwania energii z tłuszczy ma również ilość mitochondriów,dieta,rodzaj wysiłku.
...
Ponieważ mięśnie szkieletowe zawsze wybiorą lepsze "paliwo",preferują kwasy tłuszczowe jako źródło energii (wysiłek tlenowy) - skoro paliwo tłuszczowe jest lepsze,to dla czego u osób niewtrenowanych nie jest spalane od razu?
W przypadku wysiłku beztlenowego tłuszcze nie są już lepszym paliwem?
Jakie tłuszcze najlepiej jeść? MCT?
W przypadku wysiłku beztlenowego tłuszcze nie są już lepszym paliwem?
Jakie tłuszcze najlepiej jeść? MCT?
...
Napisałem,że mają mniej mitochondriów od osób wytrenowanych i pewne procesy w organizmie zachodzą wolniej pod wpływem dwutlenku węgla,tlenu. W spoczynku do 90 % energii pochodzi z beta oksydacji niezależnie, czy są to osoby wytrenowane czy też nie. Przy wysiłku beztlenowym organizm pozyskuje energię ze źródeł fosfogenowych oraz glikogenu mięsniowego. Ilość takiej energii jest bardzo ograniczona kilkanaście,maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Następnie do gry wchodzą już procesy tlenowe,aby nie zakwasić mięśni kwasem mlekowym. Najlepsze są tłuszcze nasycone powyżej 10 atomów węgla,kwas palmitynowy,stearynowy i wyżej. Czyli śmietanki 30% ,masło,śmietana etc
Zmieniony przez - Evo w dniu 2013-03-03 11:25:25
Zmieniony przez - Evo w dniu 2013-03-03 11:25:25
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Poprzedni temat
Dieta wysokoenergetyczna (Masa) - Prośba o Pomoc
Następny temat
Krzysztof Piekarz