SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najmniejsze zło plus dwa inne pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1160

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Witam, jestem na etapie odbudowy organizmu po anoreksji. Przytyłem już z 52kg do 57kg, mięśnie już się pojawiają i jestem zadowolony, jem zdrowo, raz w tygodniu robię sobie dzień jedzenia większej ilości owoców(jabłek) nawet do 2-3kg. Mam do was pytanie, jakie obecnie będzie najmniejsze dla mnie zło, aby jeden dzień odstępstwa od diety nie spowodował łapania tkanki tłuszczowej zamiast tkanki mięśniowej.

Pozycja pierwsza - duża ilość jabłek (3kg) oprócz tego w miare normalne posiłki(mniejsze porcje).

Pozycja druga - spaghetti : 500g makaronu, 500g sosu do spaghetti, 500g mięsa mielonego z indyka/kurczaka, mięso gotowane na wodzie - rozdzielam na 3 równe porcje aby taki posiłek starczył na cały dzień.

Pozycja trzecia - pizza.

Pytanie drugie : ten tydzień miałem ciężki, zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym
-Poniedziałek - trening w postaci znoszenia 500kg węgla do piwnicy ( po schodach ) - przy każdnym zrzucaniu węgla (wiosłowanie wiadrami napełnionymi własnie nim).
-Wtorek (30min orbitreka)
-Środa ( godzinny trening FBW + godzina wieczornego orbitreka)
-Czwartek - regeneracja (spacery)
-Piątek (planowany trening FBW)
-sob-niedz : regeneracja ( w razie większego dnia jedzenia - orbitrek.)

Weekend mam wolny w następnym już szkoła i brak czasu. W środę zrobiłem sobię dzień jedzenia jabłek, moje pytanie, czy wypada mi zrobić sobie podobny - jeden z trzech wymienionych dni jutro? Czy dwa dni w tygodniu od czasu do czasu to za dużo?

Pytanie trzecie : Dzisiaj wypada dzień treningowy, lecz czy z powodu większej ilości ćwiczeń obciążających nogi na początku tygodnia, nie powinienem przełożyć treningu na jutro? aby dać się dobrze zregenerować nogom?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
jeżeli chodzi o te opcje.. to najrozsadniejsza i najlepsza jest opcja druga.. makaron itp.

odnosnie drugiego pytania.. tutaj tez znaczenie ma duze Twoje zapotrzebowanie kaloryczne..

co do pytania trzeciego, to jezeli czujesz sie na silach zrobić trening to zrób normalnie tak jak masz w rozpisce..


a najlepiej bedzie jak rozpiszesz swoj plan diety tutaj, wraz z zapotrzebowaniem a takze trening, to bedzie mozna Ci cos wiecej doradzic itp.

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
W załączniku jest moja dieta.

trenuje FBW : Trening 3x w tygodniu, ćwiczenia zmieniam z tygodnia na tydzień zgodnie z założeniami FBW.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
mysle ze moglbys obnizyc bialko do 2g/kg, a podbić tłuszcze delkikatnie tak do 1g/kg a reszte zapotrzebowania pokryć weglowodanami i Twoje zapotrzebowanie to jak wynika z tabelki 1940kcal, a Ty spozywasz ok 200mniej.. wiec rozsadnie byloby podbic te kalorie tak do zalozmy na poczatek 2.200kcal bo jak chcesz łapać mase, to musisz zwiekszyc zapotrzebowanie.. i jezeli sie juz czepiać czegos to te laskowe orzechy mozesz zastapić orzechami wloskimi.. i daj wiecej tluszczów, moze to byc: tran, oliwa z oliwek, olej kokosowy, rzepakowy nierafinowany, olej lniany .. opcji jest duzo.. od czasu do czasu tez mozesz zjesc jakieś tłustsze mięso, typu karkówka, schab (o ile bedzie to pasowalo do zapotrzebowania) .. te tzw. cheat day'e mozesz robić raz na jakiś czas, oby nie za często

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Skoro robisz sobie odstępstwo od diety to nie zastanawiaj się nad tym co jesz, tylko zjedz to co lubisz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Tak się zastanawiam, czy jest teraz sens aż tak przykładać wagę do diety, jeden czy dwa dni w tygodniu odstępstwa, czy może zacząć na to zwracać większą uwagę jak już dojdę do tych 65-70kg ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Zależy jak do tego podchodzisz. Ważne jest jak zmieniają się obwody i wygląd sylwetki a nie masa ciała. Tym bym się nie kierował.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza Redukcja w życiu

Następny temat

Czas na zmianę ... Redukcja 2015- bodzios861

WHEY premium