SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[74kg] - zwiększenie masy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum. Zaglądam tu już od dłuższego czasu, ale postanowiłem założyć konto, bo mam parę istotnych pytań. Mianowicie, chodzi mi o odżywkę na masę. Waga itp. jest wpisana na profilu, to nie będę tego tutaj pisał. Chodzi mi o zwiększenie masy tak o 5kg (z 74 na 80~). Jestem tydzień po pierwszym cyklu kreatyny mono, chcę na maj zrobić drugi cykl, no ale przy masie 74kg szkoda tylko kasy, bo efektów aż tak nie będzie widać. Dieta, trening są. Rozważałem treca mass xxl, no ale aż tak nie siedzę w tym temacie, dlatego sięgam po Waszą opinię, drodzy użytkownicy.

Drugie pytanie : Na drugi cykl (załóżmy przy masie już 80kg przy wzroście 183cm) jeśli chodzi mi bardziej o obwody, to też z mono czy próbować inne formy kreatyny ? Słyszałem, że mono z argininą dobrze wchodzi na łapę.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, jeżeli miałbyś braki w diecie to nie widzę problemu by stosować ten suplement. Ale zależy jeszcze ile miałbyś kasy na suple, może bym coś innego doradził.
...
Napisał(a)
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 34672 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 254711
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
1) obowiązkowa fotografia sylwetki ( przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała : lekko wyrzeźbiona sylwetka
2) wiek : 17
3) waga/wzrost : 183cm
4) staż treningowy : 1rok
5) cel cyklu : masa/obwody
6) stosowane już wcześniej suplementy :kreatyna mono
7) stosowane wcześniej spalacze : brak
8) suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od : mono
9) ilość dni wolnych od kreatyny : 7
10) informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie) : dieta układana na innym forum
11)przewidziane finanse na cykl : 100-150zł
12) uwagi i sugestie : brak

Zmieniony przez - Wujo w dniu 2012-03-14 19:33:16
...
Napisał(a)
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 34672 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 254711
a coś wiecej na temat diety? zapotrzebowanie/rozklad makroskladnikow?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak robiłem obliczenia to wyszło mi zapotrzebowanie 2100kcal (ale nie dam sobie uciąć głowy, że wszystko dobrze obliczyłem). Po cyklu z kretą przytyłem i waga mi nie schodzi od dłuższego czasu, więc chyba jest dobrze policzone. Białka wychodziło coś koło 600kcal, węgli 500 i właśnie z tłuszczem jakoś dziwnie wychodziło bo po dodaniu nie dawało 2100kcal. No ale szczerze mówiąc olałem to i stosowałem/stosuję taką dietę :

7.00

* płatki owsiane 100 g
* mleko 250 ml
* sok owocowy

9.00

* 2 jajka
* 2 kromki razowego chleba
* sok owocowy

13.00 (tutaj taki problem, że zimne, bo jestem w szkole)

* filet z piersi kurczaka 100g
* 2 kromki razowego chleba
* sałatka warzywna

15.00 - czasem o 16.00

trening

17.00 albo 18.00 po treningu

2 banany

18.00 albo 19.00

* filet z piersi kurczaka /ryba 100g
* woreczek ryżu /makaron/kasza 100g
* sok owocowy

20:30

* 2 kromki razowego chleba
* tuńczyk albo twaróg 100g
* oliwa z oliwek 10g
...
Napisał(a)
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 34672 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 254711
dorzuć rano jakieś zrodlo bialka
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3283 Napisanych postów 25312 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 419139
ile wychodzi Ci b/w/t z tej diety bo słabo cos wyglada...


i z tymi kcal tez cos zle chyba podałes bo 500kcal to miałbys tylko 125g wegli...

Zmieniony przez - wincol w dniu 2012-03-14 20:07:47
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiem szczerze, że nie znam się na tym, na innych forach kiedyś pisałem o pomoc w ułożeniu, ale odpowiedź zawsze brzmiała ; 'nikt tego za ciebie nie zrobi, zrob sobie sam' no i wlasnie probowałem cos wykombinować i nie najlepsza coś wyszła ; >
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3283 Napisanych postów 25312 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 419139
najgorzej nie jest chodzi ze mało tego wszystkiego na pierwszy rzut oka...

załóz temat w dzile odzywianie i tam ja wklej,

i faktycznie diety za Ciebie nikt nie ułozy ale jak juz cos masz to pomoga Ci ja poprawic
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra dzięki za info, zaraz odwiedzę dział odżywianie, a co do odżywek na masse, to ten trec mass xxl zdaje egzamin czy są lepsze w podobnej cenie ?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3283 Napisanych postów 25312 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 419139
jako uzupełnienie diety jak najbardziej moze byc
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna - pytanie

Następny temat

Powrot do cwiczen

electro
Polecane artykuły