Czy wszystkie uczestniczki konkursu robią przysiady z obciążeniem z wolnym ciężarem- nie na suwnicy?? Poczytałam właśnie trochę o tych przysiadach i na suwnicy to podobno lipa ale ja innej możliwości nie mam na mojej siłowni bo nie miałabym jak tej sztangi na plecy założyć bo nie ma takiego stojaka i jak mam to 60 kg na plecach to ciężko mi zrobić mocny przysiad i nie schodzę poniżej 90stopni nawet nie dociągam do tylu
1. Nie rób przysiadów na suwnicy, bo sobie rozwalisz kolana/dolny odcinek kręgoslupa
2. Nie jest możliwe wykonanie pełnego, prawidłowego przysiadu na suwnicy. To jest po prostu fizjologicznie niemożliwe, bo sztanga przesuwa się tylko w płaszczyźnie góra-dół, podczas gdy w przysiadzie następuje też przesunięcie przód-tył.
3. Jeśli nie potrafisz wykonać pełnego przysiadu z danym obciążeniem, to to obciążenie jest za duże. Zadek ZAWSZE ma schodzić poniżej kolan.
Jakie masz stojaki przy ławeczce do WL? Może da się je zaadaptować do przysiadów?
Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-05-26 19:24:55
1. Nie rób przysiadów na suwnicy, bo sobie rozwalisz kolana/dolny odcinek kręgoslupa
2. Nie jest możliwe wykonanie pełnego, prawidłowego przysiadu na suwnicy. To jest po prostu fizjologicznie niemożliwe, bo sztanga przesuwa się tylko w płaszczyźnie góra-dół, podczas gdy w przysiadzie następuje też przesunięcie przód-tył.
3. Jeśli nie potrafisz wykonać pełnego przysiadu z danym obciążeniem, to to obciążenie jest za duże. Zadek ZAWSZE ma schodzić poniżej kolan.
Jakie masz stojaki przy ławeczce do WL? Może da się je zaadaptować do przysiadów?
Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-05-26 19:24:55
no nie mam pomysłu jak to zrobić i jeszcze te ławeczki stoją przy ścianach tak to bym może od drugiej strony jakoś zakładała na ramina...


