SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening do oceny - brak zakwasów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1147

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
Witam do jakiegoś tygodnia ćwiczę planem znalezionym na tym forum ( chyba). na treningach daje z siebie wszystko. Cięzar ułożony tak ze na ostatniej serii mam maxa albo blisko maxa. I zastanawia mnie to że nie mam dużych zakwasów. Jakieś lekko obolałe mięśnie są ale to chyba nie to. Jak kilka lat temu brat namówił mnie do treningów to po pierwszym przez tydzień się ruszać nie mogłem. I pytanie czy w takim razie moj plan treningowy jest dobry?

poniedziałek
A1 przysiad 5 x 5 (stałe maksymalne obciążenie)
A2 uginanie ramion ze sztangą w staniu 5 x 5 (progresja w każdej serii)
B1 wyciskanie ławka 5 x 5 (progresja w każdej serii)
B2 wiosłowanie 5 x 5 (stałe maksymalne obciążenie)


środa
A1 martwy ciąg 5 x 5 (stałe maksymalne obciążenie)
A2 wyciskanie sztangielek na skosie w dół 5 x 5 (progresja w każdej serii)
B1 wyciskanie żołnierskie 5 x 5 (stałe maksymalne obciążenie)
B2 podciąganie podchwytem 5 x 5 (stałe maksymalne obciążenie)


piątek
A1 przysiad z przodu 5 x 5 (progresja w każdej serii)
A2 uginanie nóg w leżeniu 5 x 5 (progresja w każdej serii)
B1 wyciskanie poręcze 5 x 5 (stałe maksymalne obciążenie)
B2 wiosłowanie 5 x 5 (progresja w każdej serii)


jedziesz tym programem 4 tygodnie

potem 2 tygodnie z ciężarami takimi jak w tygodniu 3-4:

poniedziałek
A1 przysiad 3 x 3 (stałe obciążenie)
A2 uginanie ramion ze sztangą w staniu 3 x 3 (stałe obciążenie)
B1 wyciskanie ławka 3 x 3 (stałe obciążenie)
B2 wiosłowanie 3 x 3 (stałe obciążenie)


czwartek
A1 martwy ciąg 3 x 3 (stałe obciążenie)
A2 wyciskanie sztangielek na skosie w dół 3 x 3 (stałe obciążenie)
B1 wyciskanie żołnierskie 3 x 3 (stałe obciążenie)
B2 podciąganie podchwytem 3 x 3 (stałe obciążenie)



Pozdrawiam



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 63

Wzrost: 173

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 3 tygodnie :<

Uprawiane inne sporty: paintball sie liczy?

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga ławeczka hantle

Dieta: w trakcie tworzenia

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: xxl, monohydrat
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3159 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31168
Nie wiem skad wziales ten plan...co ten plan ma rozwijac? rzezbe? mase miesniowa? czy sile?



Zmieniony przez - gothmori09 w dniu 2011-05-14 11:53:55

"Cudze mięśnie zawsze wydają się większe"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
podobno to plan na FBW. I znalzalem źródło - inne forum nazwy nie podam. Czyli plan jest zły tak?

Zmieniony przez - xyz_000 w dniu 2011-05-14 11:58:54
...
Napisał(a)
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 11365 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86845
Trening nie za dobry, poza tym niezbyt FBW, raczej HBW.

Jeśli chodzi o mikrourazy nie są wyznacznikiem dobrego treningu.

63 kg i kilka lat temu? Chyba nic nie robiłeś na siłowni.



Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-05-14 12:04:52

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
tak masz racje tak szybko jak się zabrałem za siłownie tak szybko też skończyłem :). Ale żałuje i teraz nadrabiam :) Jest sens poprawiać ten plan czy lepiej ułożyć nowy albo podpatrzeć inne już istniejące na tym forum?

Zmieniony przez - xyz_000 w dniu 2011-05-14 12:10:54
...
Napisał(a)
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 11365 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86845
Weź np. gotowe FBW.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
co myślicie o tym

1) przysiad
2) martwy ciag
3) wyciskanie na plaskiej
4) wioslowanie w opadzie
5) wyciskanie w staniu
6) uginanie ramion ze sztangą w staniu
wszystkie cwiczenia w 3 seriach.
liczba powtorzen-10-12.

chwilowo nie mam drążka więc wrzuciłem zamiast niego chwilowo uginanie ramion. po treningu dla relaksu 30 min rowerkiem

Zmieniony przez - xyz_000 w dniu 2011-05-14 12:35:13
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
zbliża sie czas treningu odpowie ktos ;>


Z góry dziękuje
...
Napisał(a)
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 11365 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86845
Ujdzie.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
ok dziękuje. wiec od dziś zmieniam trening i pompuje :)

pozdrawiam
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie i brzuszki - wątpliwości

Następny temat

Do sprawdzenia silownia + muai thai

electro
Polecane artykuły