SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

masa pod okiem specjalistów

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8494

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1461
zdjęcia robione dziś rano bez żadnej pompy, po treningu trochę lepiej to wyglada,
no i oczywiście sesje sam robiłem z kamerki internetowej trochę słaba jakośc, no i ciężko miałem się ustawiać i robić najlepsze pozycje
następne będą po zakończeniu cyklu czyli za ok 10 tygodni
wraz z tabelką progresu na każdej sesji

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1461
znacie jakis sposób na przedni przysiad, chodzi mi o najlepszy chwyt sztangi który jest najmniej męczący dla nadgarstków i ramion
może przysiad ze sztangielkami ?

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 6 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126451
...nie- ze sztangielkami, raz że nie wiem jak mogłby wyglądac ow przysiad przedni ze szt-mi, a dwa, ze to już nie byłoby to ćwiczenie...

musisz sie przyzwyczaić- jednakże uchwyt do którego masz sie przyzwyczaić- lepszy byłby ciężarowy- powinien byc wlaściwy; tzn. stabilny i aby nadgarstki jednak nie cierpialy za bardzo

ew. w ostatecznosci -choc np. dla mnie jest jeszcze bardziej niewygodny- zastosuj przysiad Zerchera
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 304533
znacie jakis sposób na przedni przysiad, chodzi mi o najlepszy chwyt sztangi który jest najmniej męczący dla nadgarstków i ramion

Na początku z reguły każdy trzyma zbyt mocno sztangę w dłoniach podczas gdy powinna ona spoczywać na barkach a dłonie tylko ją asekurują. Prawidłowy chwyt nie powoduje żadnego dyskomfortu ale to wymaga czasu by go opanować.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1461
dzięki za podpowiedziwczoraj na treningu podeszło mi jedno ustawienie ramion i będzie najwygodniejsze. Pewnie że sztanga ma się opierać na barkach ale jednak w miare zmęczenia pleców i brzucha(przysiad przedni robie dopiero od tego cyklu treningowego)choć widze juz duże postępy i zachowuje prawidłową postawę przez cały tor ruchu to jednak i tak ciężar barki- nadgarstki jeszcze rozkałada się w sporym stopniu na nadgarstki.
przysiad zachera próbowałem juz kiedyś, ogladając zawody strong man widziałem tą technike i próbowalem nią trenować lecz to był raczej epizod, w tym cyklu treningowym też spróbowałem tej techniki ale mi nie podchodzi zbytnio
po prostu trzeba się przyłożyć i juz ........

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1461
witam
właśnie zakończyłem cykl treningowy
rozpoczęcie cyklu 14luty- zakończenie 30 kwiecień
cykl trwał 11 tygodni-cel masa
stosowane suplementy
-od początku cyklu gainer mass freek 6.8kg- ok 200-250 g dziennie
-od 5 tygodnia crester biogenixa 9 kaps dziennie- 3 rano- 3 przed treningiem + cell pump jedna porcja 9 gram = ok 10 g kreatyny dziennie
-od ok 5 tygodnia mutant mass 6,8 kg -200-260 g dziennie
-cykl kreatynowy trwał 6 tygodni


wymiary przed i po

waga 89,5 kg-93,5
obwód bicepsa 37,5- 38,5
przedramie 34-35,5
obwód klatki 108-113-114-ale to zasługa najszerszych
obwód uda 59-62
łydki 37-39,5
obwód na wysokości pępka 84-84
kark 40-41
wymiary mierzone wczoraj -cykl zakończyłem w sobote -więc już na roztrenowaniu

czy jesteś zadowolony z cyklu?
-NIE!!!!!!!!!!!!!

dlaczego?
masa miała pójść na 100kg!!!!!!!!

odczucia treningowe

-nogi bardzo ładnie szła masa i moc
- klatka słabo -odczuwalny ból barku, jednak mostkowanie i zwężenie chwytu pozwoliło ćwiczyć tą partie mieśniową
- plecy też ładnie szła siła zarówno w ciągach jak i wiosłowaniu
- biceps -dopiero pod koniec cyklu
-przedramie lepiej wchodzi o bicepsa
- triceps siła skoczyła
- barki słabo - wina dolegającego barku

opuściłem 2 treningi -jeden z braaku czsu drugi nadciągnięty mięsień najszerszego(przy odkręcaniu kół w aucie krótkim kluczem) niemiłosierny ból na wysokości łopatek,

jakich ćwiczeń nie wykonywałem
-podciąganie na drążku -zastąpione wiosłowaniem sztangą nachwytem do góry klatki
-unoszenie nóg na drążku-zastąpione skłonami tłowia skos ujemny z obciażeniem
dlaczego tego nie wykonywałem- ponieważ w zwisie czułem jak by mi się bark wyrywał
-jeszcze jedno ćwiczenie którego nie wykonywałem to żuraw-nie miał kto mnie trzymać , a gdy blokowałem nogi sztangą było to ryzykowne bo nogi w kolanach zmieniały pozycje podczs ruchu-przesuwały się na rzepkach-zastąpione uginaniem stojąc
-powyższe ćwiczenia przed zmianą wykonywałem przez 3 tygodnie


wyniki!!!!!
Nie sprawdzałem się, nie miałem z kim,lekkie przeziębienie, nadciągnięty mięsien już wyżej wymieniony, akurat pod koniec cyklu, ostatnie 2 tygodnie mini postępy a naweet brak w niektórych partiach
natomiast napisze ciężary dla ostatnich seri w kg

przysiad- 92,5
klatka 80 -na szerokość barków
mc-115
barki za karku 44
triceps do czoła 40

dziś nie mam czasu ale wrzuce tabelke z progresem na każdym treningu dla każdego ćwiczenia- gdyż wszystko zapisywałem

uważam że masa poszła słabo, ponieważ treningi były zbyt długie od 1,5h do nawet 2h piątkowy trening B2

proszę o alternatywe na kolejny cykl, ten trening dał popalić więc odpoczne 1,5 tygodnia

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33055
Głowa do góry - jest lekki postęp ale uważam, że mogłobyć lepiej.

Przyczyna zapewne jest micha.
Przyłóż się bardziej do żarcia - widać, że masz dobry gen ale ektomorficzna budowa ciała wymaga dużo kcal.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1461
o właśnie micha i suple były jak nigdy przez cały cykl i systematycznie dobrze że fat się nie odłożył

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 6 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126451
za bardzo się śpieszysz- człowiek nie automat i nie zawsze idzie zgodnie z planem- wolałbys aby było to 100kg. a w nim połowa ostatnio zdobytej masy w postaci tłuszczu...
oczywiście pytanie jest retoryczne

wymiary jeszce nie są za świetne- szczególnie rąk- ale pomału myslę, ze bezdiemy ruszać i one...

oczywiście folary pozostane te same- jednakże opisz jakie odczucia po każdym z ćwiczeń- choćby te podstawowe... i jakie są szanse na wykonywanie tych ktorych obecnie sie nie udało; a warto by je jednak wrzucić.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-05-07 20:11:17
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1461
witam po weekendzie ale nie dałem rady zajrzeć i uzupełnić wpis gdyż weekend spędziłem na uczelni
a zatem do dzieła

-przysiad sztanga z tyłu- jak to przysiad- męczący, jeszcze przy moim wzroście ale lubie go...odczucia pozytywne czuć było że nogi rosną
-przysiad przedni - o męka - na nogi dawał nieżle ale brzuch i plecy miały tez za swoje,-no i nadgarstki-ale go polubiłem
-martwy ciąg- dawał nogą i plecą dobre bodzce....żadnych negatywnych skutków(kontuzji itp)
-wiosłowania też ładnie na najszerszy działały
-wyciskanie sztangi ogólnie ćwiczenia na klatke- początkowo czułem po treningu mięśien piersiowy, potem bark ale mostkowanie a na koniec cyklu dodatkowo zwężenie chwytu i dałem rade wykonywać to ćwiczenie choć bark w innych ćwiczeniach o sobie przypominał.Wracając do klatki to widze w tym swoją wine gdyż po którymś tygodniu skupiłem się bardziej na progresie.
-biceps oj słabo -nie czułem w nim pompy tylko zmęczenie
-przedramie ss uginania podchwytem i nachwytem -pompa taka że dłoni nie mogłem zamknąć
-triceps -francuskie leżąc i siedząc sztangą ładnie pompowały triceps, wyciskanie wąsko też niezły power tylko jednorącz siedząc słabo nie mogłem tym ćwiczeniem pobudzić trica- zamiast pompy - zmęczenie

tutaj napisze ćwiczenia które odczuwałem w stawach
-syzywki czworogłowe piekły ale kolana czułem
-tak jak wyżej pisałem podciąganie na drązku i unoszenie nóg w zwisie -bark sie nadciągał
-rozpietki to samo

żurawia nie dam rady, unoszenia nóg w zwisie też narazie nie
podciąganie na drązku moge zacząć wykonywać gdyż w tym ćwiczeniu mięśnie są napięte a nie bezwładne jak w unoszeniu nóg w zwisie- i bark się tak nie "wyciąga ze stawu"

tutaj napisze ile po cyklu przybyło mocy do powtórzeń w ostatniej seri
-przysiad sztanga z tyłu- ok 22 kg
-mc-30
-wl-12kg
- barki -wyciskanie za głowy 8kg
-francuskie do czoła 10 kg
-wisło sztangą 15 kg

co bym oczekiwał od kolejnego planu
aby treningi były krótsze 1.15- 1.30h max
dobrze dawały nogą i pleca
bujneły kaltke no i biceps bo pęciny mam chude przedramie goni biceps( biceps najlepiej mi wchodził na starym planie w ss z tricem)
barki przedni akton-tylny wygląda na potężny chodz jest słaby

cykl teraz krótszy 6-8 tygodni

dalej masa...

No zgadzam się z tobą Apokalipsa nic na siłe- co szybko rośnie jeszcze szybciej spada

a co to znaczy folary - bo w googlach znalazłem że to placek wielkanocny czy coś

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

górna wew. część klatki

Następny temat

Łaczenie parti mięśniowych

electro
Polecane artykuły