Witam, mam 15 lat i od 7 miesięcy trenuję pchnięcie kulą. Jakiś czas temu byłem u fizjoterapeuty, który powiedział mi, że mam "Zawias" w kręgosłupie. Poszperałem w internecie i dowiedziałem się, że to kifoza piersiowa. Fizjoterapeuta powiedział, że moja wada mieści się jeszcze w granicach normy, ale warto ją skorygować. Czy przy takiej kifozie nie zaszkodzą mi ćwiczenia typu: zarzut (do 45kg), przysiad (rekord życiowy pobity przedwczoraj - 90kg), martwy ciąg (max 60kg)? Czy możecie polecić mi ćwiczenia w domu lub na siłowni, które pomogą mi skorygować wadę? Jakie mięśnie powinienem doćwiczyć?
Proszę o pilną pomoc.
P.S. Przepraszam za to, że to może nie być ten dział, ale nie wiedziałem gdzie mam ten temat umieścić.
Proszę o pilną pomoc.
P.S. Przepraszam za to, że to może nie być ten dział, ale nie wiedziałem gdzie mam ten temat umieścić.
Krzysztof Piekarz