SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

po dużej redukcji czas na FBW 5x5?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 817

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

22 lata

Waga

79

Wzrost

180

Cel treningowy

Zwiększenie siły, spadek tkanki tłuszczowej

Staż treningowy na siłowni

pół roku

Uprawiane inne sporty

nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full sprzęt siłownia

Dieta

W tej chwili, normalny jeden posiłek (to co jest na obiad zupa, kurczak, chińczyk itd) a reszta posiłków typu kanapna z tawrogiem, sałatka z tuńczyka, jogurty naturalne, jakiś owoc. Jak najmniej tłuszczów i dużo białka i żeby zdrowo było :)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie

Zażywane suplementy

kończe l-karnityne

Ostatnio przerabiany plan

redukcja, aeroby
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 698
Witam wszystkich, to mój pierwszy post aczkolwiek forum czytam od dłuższego czasu. Jestem Sławek, w maju bieżącego roku postanowiłem się wziąć za siebie czyli odchudzanie, dieta, siłownia i myślę że udało się, a teraz czas na zmiany w treningu:) Ważyłem w maju jakieś 102kg (a wcześniej nawet 115kg jak człowiek nie pracował, albo pracował w piekarni..) teraz ważę 79kg, ale brzuszek jeszcze jest. Miałem dietę opartą na Dukanie i innych dietach mniej lub więcej opartych na białku (siostra jest technologiem żywienia) dodałem do tego siłownie. Była to ok. godzina aerobów (głównie orbitrek i taka maszyna do symulowania wiosłowanie, nie pamiętam nazwy) do tego trenowałem na różnych maszynach, głównie górne partię mięśni (marne efekty) i dużo ćwiczeń na mięśnie brzucha.

Dużo czytałem, szukałem gotowych rozpisek, planów na siłownie i w końcu myślę, że wybrałem plan FBW 5x5. Po mojej redukcji straciłem dużooo siły.. nigdy nie byłem bardzo silny, ale teraz to sam się dziwie jak robię z problemami wyciskanie 3x10 50kg.. aczkolwiek myślę, że dam rade z FBW.

Tak to sobie wyobrażam (w sumie skopiowałem z tematu o FBW 5x5):

I PN
Przysiad 5x5
Wyciskanie 5x5
Wiosłowanie 5x5
plus:
Pompki na poręczach 3x max
Brzuch

II ŚR
Przysiad 5x5
Wycisk stojąc 5x5
Martwy Ciąg 5x5
plus:
Uginanie bicepsa 5x5
Brzuch

III PT
Przysiad 5x5
Wyciskanie 5x5
Wiosłowanie 5x5
Brzuch

Co o tym myślicie? Proszę o poprawienie błędów i cenne porady.
Dodam, że zamierzam kupić beta alanine z activlab i białko łowickie, dobry wybór? Może coś innego? Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Pozdraiwam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Staż treningowy na siłowni: pół roku

Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

Przestań stosować na sobie takie wynalazki typu DUKAN .

czy tego rodzaju suplementacje Zażywane suplementy: kończe l-karnityne , szkoda kasy .

"Cel treningowy: Zwiększenie siły, spadek tkanki tłuszczowej "

MASA=SIŁA SIŁA=MASA - rozumiesz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 698
Witam, dopiero teraz mogłem odpisać ;/

A więc jak na razie takie ciężary w piątej serii(małe wiem, ale będzie szło do przodu):

przysiad - 35kg x 5
wyciskanie na ławeczce - 50kg x 5
wiosłowanie w skłonie - 40kg x 5
wyciskanie stojąc - 25kg x 5
martwy ciąg - 62kg x 5

Do tego zawsze robię pompki na poręczach 3 x maks plus 3 ćwiczenia na brzuch 3-4 serie po 10-25 powtórzeń. Staram się dwa razy w tygodniu na aero jeszcze chodzić 50-60min, ale ciężko, brak mocy czasami.

Co o tym myślicie? Jakaś mała suplementacja czy na razie sobie odpuścić?

Zmieniony przez - slaw3k3 w dniu 2012-10-17 11:53:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 698
Może ktoś poradzi coś dobrego, podpowie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
NIC WIĘCEJ NIE POTRZEBUJESZ .

zero filozofii 6-8 tygodni bierzesz prosty program treningowy i idziesz trenować .

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

skupiasz się na 4 czynnikach warunkujących twój postęp

1. systematyka treningowa
2. sukcesywne zwiększanie ciężaru
3. jedzenie ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników odżywczych - białko, węglowodany, tłuszcze ) bo masy powietrzem nie nabierzesz .
4. sen ( odpowiedni czas wypoczynku względem wysiłku )

wracasz po tym czasie , zdajesz solidną relację z tego czasu i wtedy można myśleć co dalej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 698
dzięki za radę, do zobaczenia później :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW dwu zestawowy czy cos innego? masa i siła

Następny temat

Czyten plan będzie dobry dla mnie?

WHEY premium