SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

płaska ławka ;]

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 182 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4135
możliwe :)
pamietam jak kieeeeedys jak zaczynałem cwiczyc to myslalem ze czesciej to lepiej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5857
A ja kiedyś wykonywałem prze tydzień trening arnolda. To była głupota hehe.

Co do płaskiej to dzisiaj zauważyłem że dobrze czuje klatę jak łapie szeroko sztangę, robie wszystko powoli, ładnie technicznie, i skupiam sie na opuszczaniu i jest bardzo dobrze. No ale nie można trzymać się sztywnie jednego ćwiczenia, trzeba wymieniać w każdym planie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Ciupelek
klatka jest jakby troche "schowana" za zaslona innych grup mięśniowych[wykonujących często wiecej pracy niż ona sama]- jakby pasmo gorskie otoczone innymi- dlatego trudno często do niej dotrzec

natomiast wyjątki znam takie, ze osoby ćwiczące nawet -powiedziałbym- niechlujnie maja klatkę lepsza od wszystkiego innego[co jednak nie zmienia reguły z ktora obydwaj się raczej zgadzamy, że u wiekszości jest trudniej[a klasyczne środki wtedy nie dzialają za dobrze- trzeba szukac jakichś innych drog, scieżek]

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2009-07-08 16:57:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1509
Dokładnie. Wyznacznik siły na siłce = klata, im więcej, nieważne jak, aby więcej, bo ktoś spojrzy i powie "uuuu ale ciska na klate". Obecnie mam to w dupie ważne co ja czuję, jak mi się pompuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Apokalipsa
Ja mam ten problem że w żaden sposób nie umie dotrzeć do przedniego aktonu barków. Żadne ćwiczenia na klate, żadne na barki. Po specjalistycznych treningach na barki troche pójdzie siła, masa sie "ruszy" ( to raczej pompa kilkutygodniowa ).
Po zrobieniu nie(c)hlujnie skosu sztangą i rozpiętek na skosie i tak czuje klate, a barki ani nie bolą ani nic. Troche pompy i koniec. Ale do klaty zawsze docieram. I rośnie strasznie szybko. Ale ja ją rzadko ćwicze i jest dość słabą stroną. Ciekawostka - robie same szerokie chwyty + rozpiętki ( hantli nie robie bo mam za lekkie ) i wewnętrzną strone klatki mam lepszą od zewnętrznej. Prawda nie jest taka oczywista. Ale to wszystko nie zmienia faktu, że ludzie nie umią ćwiczyć klatki. Lepiej dla nich jakby się przyłożyli do pleców ;)
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ale przecież to o czym piszesz potwierdza te wyjątki o których wspominalem.
powiem, ze ludzie wiele nie umieją, nie tylko klatkę; ale to naturalne bo wszystkiego trzeba się uczyć- a mało jest osób ktore by wlaściwie poprowadziły wiele osob

ja z kolei do klatki docieram średnio, a często nawet slabo- natomiast barki zawsze sa pierwsze -dlatego sztanga mi słuzy jedynie dobrze do poprawy wyników silowych; i w tym sprawdza się faktycznie b. dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Jedni mają rybke a drudzy akwarium:P a trzeci wode wymienia;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 202 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2237
poręcze na klate są rewelacyjne, zawsze robie na koniec treningu, po wyciskaniu sztangi na skosie i sztangielek na plaskiej, tylko ze robie bez obciązenia bo nie mam pojecia jak je przymocowac... nie mam odpowiedniego pasa tylko zwykly pas "usztywniający"
A wy jak mocujecie ciężar przy pompkach na poręczach? myslalem kiedys o polecaku ale to raczej glupi pomysl;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777743
kup sobie pas treningowy za kilkadziesiąt złotych i on ma klamrę stalowa do tego 0,7metra łańcuch i karabińczyk i możesz załadować z 50kg spokojnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1659 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19436
ja ćwicze tylko na skosie w gore ;) plaska lawke odstawilem chyba, że ćwicze na tricepsy. Górny skos lepiej rozbudowuje klatke piersiowa i jednoczesnie pracuja barki.


pozdro.

"ważna jest technika wykonywania ćwiczeń"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie - pytanie dla znawców

Następny temat

Nogi problemy z kolanami odpowiedź dla expertów

WHEY premium