SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nudności po wysiłku

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 29839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79
Witam, mam problem z samopoczuciem w trakcie treningu, a głównie pod koniec treningu i nie wiem co może być tego powodem. Ćwiczę codziennie aeroby - rano 20 min.brzuch, i pod wieczór 30 min.wioślarz. Dodatkowo 3 x w tygodniu trening siłowy ogólnorozwojowy po 1 godzinie. Problem głównie występuje w dniu, w którym zbiega się trening siłowy z aerobowym. Po godzinie siłowego - robię jeszcze 30 minut na wioślarzu - i tutaj po 15-20 minutach zaczyna mnie mdlić i robić się lekko niedobrze. Dodam, że ćwiczę od miesiąca. Jeżeli wiecie co może być powodem nudności to bardzo proszę o info, dodam jeszcze, że jestem zdrowy i nie mam żadnych przeciwskazań do ćwiczenia. Pozdrawiam wszystkich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Nudności są to nieprzyjemne i subiektywne odczucia potrzeby zwymiotowania. Pojawiają się one z reguły w czasie:

- zatrucia,
- silnego zmęczenia,
- dużego przejedzenia,
- spożywania alkoholu w nadmiarze,
- w czasie ciąży.

Z reguły towarzyszą im występowanie nadmiernej potliwości, bladość skóry, ślinotok, czy tachykardia. W Twoim przypadku wykluczyć można raczej alkohol, zatrucie, czy ciążę. Zdecydowanie możliwe są dwa powody wystąpienia nudności. Jesteś osobą początkującą, więc organizm nie jest gotowy do takiego wysiłku. Szczególnie mało sensownego. Wykonywanie takich ilości cardio nie ma najmniejszego sensu. Dlatego też zdecydowanie należy przeanalizować trening i wprowadzić w nim zmiany. Większość osób na samą myśl o takiej ilości cardio dostałaby nudności. Polecam skupić się na treningu siłowym i ewentualnie dodatku raz w tygodniu interwałów: http://potreningu.pl/articles/540/interwaly--szybsze-efekty-w-redukcji-tluszczu-. Na początek tyle wystarczy. Silne zmęczenie układu nerwowego może powodować nudności. Kolejny możliwy powód, to zbyt krótki odstęp między posiłkiem a treningiem. Zaleganie pożywienia na żołądku może być powodem nudności. Zaleca się zjeść około 2 godziny przed wysiłkiem. Jeżeli jednak nadal odczuwasz posiłek na żołądku, to można ten czas wydłużyć.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 344 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7060
nie znam sie ale....
wydaje mi sie ze aeroby 2xdziennie 7dni w tygodniu to troche duzo
mdli Cie poniewaz twoj organizm nie ma weglowodanow co jest spowodowane wczesniejszym treningiem silowym

imo wywal z planu tego wioslarza przynajmniej w dni treningu silowego i jeszcze raz przemysl swoj plan treningu aerobowego! wg mnie jest go stanowczo za duzo

skupuje motywację, tylko ilości hurtowe :>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 344 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7060
aha i daj cos wiecej o sobie!! wzrost waga , plan treningu, cel treningu... DIETA

jesli trenujesz tak intensywnie nie majac diety to nie ma co sie dziwic...

skupuje motywację, tylko ilości hurtowe :>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Zmien trening i dobrze wylicz zapotrzebownaie na kcal

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79
Z góry dzięki za porady, Celem siłowego jest ogólna poprawa sylwetki i trochę masy w klatce piersiowej, plecach, natomiast aeroby by trochę zlikwidować brzuszek i poprawić wydolność. 85 kg, 183 cm, dieta: około 2500kal. 4 posiłki dziennie (bez suplementów i poganiaczy)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
rozloz to na 5-6 posilkow
1

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
Przyczyną tych nudnosci moze byc to ze tuz przed treningiem jesz posiłek

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79
Raczej nie, bo siłowy robię 1,5 - 2 godziny po posiłku, ale z tymi węglowodanami to może być racja bo ostatnio ograniczyłem pieczywko, ziemniaczki i takie tam inne. Ale znowu w diecie owoców jem dużo. Może trochę zmniejszę tego wioślarza do 15 minut po siłowym. Ten aerobowy nie jest aż tak wyczerpujący (brzuszki robię rano z kołychą - około 700 ok.20 min., a na wiosłach - jak nie ma siłowego to w 30 minut z 500 zapodań, po tej liczbie już mnie zaczyna mdlić, a po siłowym to do 250-300 zapodań na wiosłach i już zaczyna mdlić. Spróbuję chyba tą dietę pożądnie wyliczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 521 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19374
wyzut hgh

globo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79
A może ktoś się orientuje czy takie objawy mogą być efektem tzw. "długu tlenowego" występującego przy bardzo intensywnym treningu aerobowym ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3140
Tez tak mam jak wracam do treningu po dłuższej przerwie. Moze to kwestia adaptacji organizmu do wzmożonego wysiłku?? Wyluzuj troche z treningiem na początku i zwiekszaj stopniowo intensywność.

"Patrz komu ufasz"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy trenować na co?

Następny temat

Jaka kreatyna ??

WHEY premium