SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego konieczny jest posiłek po wysiłku?Proszę mądrego o wyjaśnienie

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 6138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
Sprawa wygląda tak
-jestem kobietą,od tygodnia biegam codziennie,ma 6 kg nadwagi,ale chciałabym zrzucić około 12
-po bieganiu nie chce mi się jeść,nie mam apetytu

Pytanie jest takie

Dlaczego(skoro nie jestem głodna)muszę coś zjeść?
Kończę bieganie o 20,wydaje mi się,że to za póżno na jedzenie
Potem idę spać,więc po co jeść?Czy to ma wpływ na coś?czuję się świetnie po bieganiu,nie jest mi słabo to po co wszyscy piszą,że trzeba uzupełnić kalorie po wysiłku?

CZY ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ KTO MI TO WYJAŚNI?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
generalnie tak

Jak widać w zależności od długości trwania wysiłku organizm czerpie energie z różnych źródeł ale żeby zmaksymalizować zużycie tłuszczu wysiłek aerobowy (bieg, trucht, wiosłowanie) powinien trwać co najmnij 30 minut i regularnie zwiększany, bo organizm szybko się do niego adoptuje.

Dobrym wyjściem jest połączenie treningu siłowego a później aeroby

Ale tak czy inaczej decydujące znaczenie ma dieta utrzymana na deficycie kalorycznym czyli mniej dostarczasz organizmowi niż on zużywa


pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 846
wszyscy tak piszą ponieważ tak jest, musisz dostarczyć mięśniom niezbędne składniki które przyśpieszą regeneracje i odbudują zniszczone włókna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
Jesteś tego pewien?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
niunius nie ten dzial do dzialu odzywianie

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3960
Organizm po treningu potrzebuje substancje do odżywienia i odbudowy mięśni. Jeśli nie dostarczysz ich z posiłkiem strawieniu ulegną twoje mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
przepraszam jestem nowa napiszę na odżywianiu

Co znaczy ulegną twoje mięśnie?ja nie chcę mięśni,ja chcę schudnąć,jak schudnę skoro potem mam to nadrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
i to na samą noc mam jeść?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3960
W im lepszej formie są twoje mięśnie tym więcej kalorii spalasz. Jeśli zamiast tłuszczu spalisz mięśnie to osłabniesz, stracisz ładną sylwetkę i przestaniesz chudnąć.

Skoro się odchudzasz to na noc najlepiej jakieś dobre białko... chudy twaróg, rybka lub mięsko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
A dużo tego mam zjeść?czy wystarczy trochę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3960
Zjedz tyle żeby zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów pasowała do opracowanej przez Ciebie diety. Przykładowo może to wyglądać tak: 150g chudego twarogu (jak nie lubisz twarogu to mięsko lub tuńczyk) + trochę oliwy (5 - 10g) + mały kawałek chleba razowego. To tylko przykład, musisz sama to przemyśleć i ułożyć sobie posiłek.

PS. A Ty masz opracowaną dietę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
Aż takiej kochany na gramy to nie mam

Mam ograniczenia typu:
-nie jem słodyczy itp
-nie piję słodkich napoi ani soków
-nie podjadam między posiłkami
-nie jem smażonego
-nie jem białego pieczywa
-nie jem ziemniaków

Czy to mało?czy takie coś nie pomoże mając na uwadze to,że się opychałam wcześniej i jadłam pełno słodyczy i jadłam na 10 min przed snem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do ocen i ew. poprawy

Następny temat

Split .

WHEY premium