SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

metoda jednej serii

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Krytykował nie będę. Natomiast uważam że we wznosach sztangielek oszukiwanie jest zbędne. Przez to że podniesiesz w tym ćwiczeniu więcej raczej nie osiągniesz lepszych przyrostów, bo pracę zaczynają przejmować nie te mięśnie co trzeba i dochodzi do tego że naramienne pracują jedynie w fazie ekscentrycznej o ile ćwiczący w ogóle przykłada do niej wagę a nie opuszcza bezwładnie ciężar.

Poza tym uważam że trochę za dużo tych ćwiczeń jednorącz - ale to już Tobie musi pasować a nie komuś innemu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3216
sory Nightingal.. mialem wrzucac nast treningi ale wypadly mi nieoczekiwane wczasy i jeszcze pare dni mnie nie bedzie, za pare dni dopiero wroce do regularnego trenowania i cos tam nabazgrze :)
z tymi wznosami to w ost serii zarzucam ale hamuje przy opuszczaniu. dokladalem z treningu na trening ciezaru i szlo z dobra technika i dopiero teraz ciezar mi nie pozwolil na zachowanie techniki w 4 serii... te wczesniejsze 3 serie za to z dobra technika.dobra moze na nast treningu zejde z ciezaru, nawet zeby robic zapas i poprogresuje troche. co ty na to?lepszy progres w treningu czy katowanie :P?
nightingal a przod barkow wg ciebie moze tak wygladac jak ja zrobilem?
rozkladanie 1 malej partii na 4 cw zamiast 1 cw moze cos wniesc? doradz cos tam od siebie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
bobek3
sory Nightingal.. mialem wrzucac nast treningi ale wypadly mi nieoczekiwane wczasy i jeszcze pare dni mnie nie bedzie, za pare dni dopiero wroce do regularnego trenowania i cos tam nabazgrze :)
z tymi wznosami to w ost serii zarzucam ale hamuje przy opuszczaniu. dokladalem z treningu na trening ciezaru i szlo z dobra technika i dopiero teraz ciezar mi nie pozwolil na zachowanie techniki w 4 serii... te wczesniejsze 3 serie za to z dobra technika.dobra moze na nast treningu zejde z ciezaru, nawet zeby robic zapas i poprogresuje troche. co ty na to?lepszy progres w treningu czy katowanie :P?
nightingal a przod barkow wg ciebie moze tak wygladac jak ja zrobilem?
rozkladanie 1 malej partii na 4 cw zamiast 1 cw moze cos wniesc? doradz cos tam od siebie :P


We wznosach daj dużą ilość powtórzeń i nie oszukuj. Od targania dużych ciężarów w treningu naramiennych są wyciskania, a nie wznosy.

Moja dewiza jeśli idzie o barki - to mniej znaczy lepiej. Lepiej tej partii niedotrenować niż ją przetrenować. Z czasem odwdzięczy się pięknym rozwojem - kwestia cierpliwości i konsekwencji. Moim zdaniem tyle ćwiczeń na przód nie ma zbyt dużego sensu. Wykonując ćwiczenia na środek i tył i tak zmuszasz do pracy przedni akton. No chyba że u Ciebie dominuje tył i środek - co jest ewenementem - to wtedy możesz próbować tak właśnie wyrównywać dysproporcje przodu. Jak znam życie - to jednak jest odwrotnie i tył błaga o porządny trening.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2013-07-23 07:52:49

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3216
tyl to od wioslowan rosnie :P mi sie poprawial lepiej ostatnio a nie robilem nic stricte na tyl, zamiast tego wioslowanie z lokciami w linii barkow, sprobuj to zobaczysz ze ladnie kopie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Nie muszę próbować - jest to stare jak świat ćwiczenie. Nie sposób go nie robić trenując wiele lat.

Nie zmienia to faktu, że w Twoim treningu barków jest przesyt ćwiczeń na przód i niedosyt na środek i tył.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3216
myslalem ze na bok i tyl starczy po 1 cw... narazie bok i tyl jakos rosna, z przodem mam tylko problemy zeby cos dorzucic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
stań bokiem do lustra i porównaj jak się ma proporcjonalnie przedni akton do reszty. Jeśli masz większy tył od przedniego aktonu - to łapiesz się na jakieś 3 % populacji.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3216
tyl mniejszy od przodu to oczywiste :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
nightingal
stań bokiem do lustra i porównaj jak się ma proporcjonalnie przedni akton do reszty. Jeśli masz większy tył od przedniego aktonu - to łapiesz się na jakieś 3 % populacji.


szczerze to ja, od ciężkich wioseł. Barki cofnięte na maxa w tył. To aż taka rzadkość?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3216
ja mam jeszcze kiepskawy tyl... na oko 2 razy mniejszy od przodu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowa praca, nowy trening- zmiany

Następny temat

DO OCENY PLAN

WHEY premium