SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

masujemy brzuchy %-)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2692

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
Pisze tego posta aby uzmysłowic co niektórym, szcególnie początkującym, że aby rzeźbić potrzebny jest to tego celu materiał, w naszym przypadku mięcho nie odkryłem tu nic nowego, ale wielelu cwiczacych otym zapomina.

Zauważyłem ostatnio ciekawa zalezność- większość ćwiczących w danym okresie, czy to na mase, czy na siłę, przy trningu brzucha zawsze robia go na rzeźbe Gdzie tu sens ? Przeciez przy dodatnim bilansie kalorycznym nie wyrzeźbią brzucha.
------------------------------------------
Oto moja propozycja na ćwiczenia zwiększające objętośc i siłę mięśnia brzucha :

1. Opieramy ławeczke do bzruszków o sciane/ bądź inne miejsce które gwarantuje stabilnośc ( chyba ze jest mozliwośc to włazimy na jaąś rurkę i ' zachaczmy' się o nią kolanami) - ważne jest to aby zwisac jak najbardziej w pionie. W fazie negatywnej całkowicie rozciągamy mięśnie, natomiast przy podnoszeniu tułowia staramy się zgiąć jak najbardziej. Ćwiczenie to maksymalnie rozciąga mieśnie brzucha, oraz zmusza je do maksymalnego wysiłku

2. Kładziemy się na skośnej ławce do brzuchów, bierzemy 10 -15 kg krazek przyciskamy go do klatki bądź za głowa do potylicy ( wersja hardcore )i jedziemy. Gdy juz nie możemy wykonac więcej powtórzeń odrzucamy krążek i robimy jeszcze kilka powtórzeń bez obciążenia.

3. Klękamy przed wyciagiem, kolana z podłoga tworzą kąt 90'(obciążenie wedle uznania ) drążek z linka łapiemy oburącz nad głowa , (w ten sposób aby dłonie wystawały tuz nad głowa a przedramiona dotykały bocznych części głowy). Z tej pozycji robimy skłony czołem starając sie dotknąc ziemi, gdy dotkniemy powoli sie prostujemy.

4. Łokciami zapieramy sie na drazkach ( drazki do ćwiczenia tricepsów ), jeden warunek, musza sie znajdowac przy ścianie, aby plecy były o nią oparte podczas trwania ćwiczenia- bardzo stabilizuje to ciało podczas ćwiczenia ( zapierając sie na łokciach starami wcisnąś pecy w ścianę. Wyprostowane nogi unosimy jak najbardziej ku górze, stale kontrolujemy faze negatywną. W dolnych częściah piszczeli mozna zaczepic specjalne opaski w które wkłada sie obciążenie- nawet przy 3kg na strone czuć różnicę. Osobiście próbowałem złapać nogami hantel, ale jest to bardzo niewygodna forma ćwiczenia.
-----
ćwiczenia 1,2, możemy wokonywać se skrętoskłonem ( cięzkie do wykonania w cw 2) angazują się wówczas mięśnie skośne brzucha
ćwiczenie 4- możemy wokonywac unosząc nogi raz na lewo raz na prawo ( także angazyja się wówczas mięśnie skosne brzucha

Osoby z szerokimi biodrami powinny uważac brzy rozbudowie mięśni skośnych brzucha, gdyż przy nazbyt rozwiniętych mieśniach wygląda to asymertycznie.

-------------------------
po takim 6 - 8 tygodniowym treningu polegającym na zwiekszeniu objetosci mozna smiało przystąpić do treningu na rzeźbe, gwarantuje że efekty bedą duzo lepsze poza tym jezeli ilosc zalegającegona brzuchu fatu jest nie wielka, do tobrze rozwinięte mieśnie brzucha widac także spod niego
-------------------------
jeżeli ktoś zna jakes inne ciekawe ćwiczenia na rozbudowę, szczególnie dolnych partii mięśni brzucha, prosze wklejac.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
No tak robie,hmm no mniejwiecej tak.
ćwicze brzuch 3x/tydz, i tak:
1)gora i dol
2)gora i boki
3)boki i dol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5019
Hmm sorry ze odświezam, ale ile mniej wiecej powtorzen robic w kazdym z tych cwiczen?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Polecałbym do upadku mięśniowego.
Mnie potrzeba czegoś na brzuch, ale niestety niebardzo mam jak (brak ławeczki do brzuszków, brak wyciągu...), ale coś się tam wymyśli (może)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja robie na mase/sile 2 cwiczonka
unoszenie nog wiszac na drazku z pilka lekarska trzymana stopami
sklony na lawce skosnej - prawie pionowej z 10kg talerzem na klacie
swietnie cwiczonka i nie trzeba napie*dalac 40 minut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
z tego co mi wiadomo to 40 minutowy trening brzucha był by przesadą. Nie podam powodu gdyż nie znam, ale kilkukrotnie spotkałem się z twierdzeniem że trening brzucha nie powinien przekraczać 20-25 minut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
40 minut napisalem tak dla jaj w sumie, bo chodzilo mi o to ze trening z obciazeniem robi sie szybciej i przyjemniej niz kazda serie po 100 powtorzen np
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31505
Dobry art. dam SOG'a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
hmm no dobrze,a jakas wersja takiego treningu bez sprzetu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 329 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20911
ma ktoś pomysł jaki można ułożyć program z tych ćwiczeń ?? najlepiej bez tego wyciągu bo nie każdy takie cudo posiada w domu :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
co do tego treningu bez sprzetu, raczej ciężka sprawa.
Natomiast jeśli mowa o ułóżeniu planu, to można to ćwiczyć na 2 sposoby.

Dzieląc trening brzucha na 3-4 treningi po 9-12 serii gdzie w dzień treningowy :
pierwszy skupiamy uwage na górnej części mięśni brzucha
drugi skupiamy uwage na dolnej części mięśni brzucha
trzeci skupiamy uwage na mieśniach skośnych brzucha ( tzw. boczki )

lub

robiąc 3-4 treningi w tygodniu po 9-12 serii i na każym treningu robąc po 3-4 serie z ćwiczeń angażującycjh najpierw mięśnie skośńe, następnie dolne partie mięśni prostych, kończąc ćwiczeniami na górne partie mięśni prostych brzucha.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST- przysiady+martwy

Następny temat

Supinacja konieczna przy uginaniu ramion ze sztangielkami?

WHEY premium